NATO pratybos, archyvinė nuotrauka

Minskas pranešė apie karinių pratybų kaimyninėse šalyse padaugėjimą

(atnaujinta 09:44 2020.12.07)
Pabrėžiama, kad šiose pratybose dalyvavo daugiau kaip 100 tūkstančių personalo narių ir daugiau nei dešimt tūkstančių karinės ir specialiosios technikos ginklų vienetų

VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Šiais metais prie Baltarusijos esančių valstybių teritorijoje įvyko daugiau nei 80 pagrindinių pratybų, nepaisant koronaviruso pandemijos COVID-19, sakė Ruslanas Kosyginas, Respublikos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo vadovas. Apie tai rašo RIA Novosti.

"Gretimų valstybių teritorijoje operatyvinių ir kovinių mokymų skaičius žymiai išaugo. Pastaraisiais metais jų padaugėjo iki 80–90 per metus. Mes kalbame apie dideles pratybas. O karių skaičius pastaraisiais metais per rengiamas pratybas — nuo 30 iki beveik 150 tūkstančių karių. Vien šiais metais, nepaisant COVID pandemijos, didžiausios pratybos buvo surengtos valstybių, esančių greta Baltarusijos Respublikos, teritorijoje. Jų surengta daugiau nei 80", — sakė Kosyginas.

Šiose pratybose, pasak jo, dalyvavo daugiau kaip 100 tūkstančių personalo narių ir daugiau nei dešimt tūkstančių karinės ir specialiosios technikos ginklų vienetų.

Kaip pabrėžė Kosyginas, šių metų bruožas buvo strateginių bombonešių naudojimo plėtra.

"Mes kalbame apie strateginių bombonešių, skrendančių maršrutu per visą Europą ir į Ukrainos teritoriją, skrydį iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Su didele tikimybe — išspręsti kovinio naudojimo klausimus, susijusius su prieiga prie linijų, paleidžiant sparnuotąsias raketas", — sakė jis.

Respublikos generalinio štabo vadovas taip pat teigė, kad vykdomas nacionalinių teisės aktų suvienodinimas, kuris supaprastina karių perėjimo per Europos šalių teritoriją — "vadinamojo karinio Šengeno" — procedūrą tuo atveju, jei būtų priimtas sprendimas sukurti kariuomenės grupes valstybių, esančių greta Baltarusijos, teritorijoje.

Tegai:
pratybos, Baltarusija
Dar šia tema
Pratybos Vakarų Baltarusijoje "atvedė į protą" išorines pajėgas, sakė Lukašenka
Karo policija perspėjo Lietuvos vairuotojus apie NATO karines pratybas
Tiesiog būkite kantrūs: nuolatinės pratybos Baltijos šalyse trukdo vietos gyventojams
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai