Europos Parlamento plenarinė sesija, archyvinė nuotrauka

Vokietija įvertino Europos Sąjungos nuostolius dėl antirusiškų sankcijų

(atnaujinta 11:56 2020.12.10)
Vieno iš Vokietijos regionų prekybos ir pramonės rūmų vadovas tikina, kad vien Diuseldorfas per metus dėl sankcijų praranda 318 mln. eurų

VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Vokietija ir Europos Sąjunga dėl ribojamųjų priemonių Maskvai kasmet praranda milijardus eurų, internetinėje konferencijoje "Rusijos sankcijų vertinimas" sakė Diuseldorfo prekybos ir pramonės rūmų vadovas Gregoras Berghausenas.

Anksčiau Ekonomikos institutas Miunchene IFO pristatė Diuseldorfo prekybos ir pramonės rūmų užsakytą tyrimą, kuriame ekspertai nagrinėjo ES ir JAV sankcijų pasekmes, taip pat Rusijos atsakomąsias priemones Vokietijos ir Europos ekonomikai.

Tyrimas, kurio tekstą išnagrinėjo RIA Novosti, rodo, kad ES ribojamųjų priemonių panaikinimas Maskvai būtų ekonomiškai naudingesnis Vokietijos įmonėms, pirmiausia šalies rytuose. Tai, kaip pažymėta dokumente, yra dėl Rytų Vokietijos ir Rusijos "prekybos ryšių intensyvumo". Taigi, sankcijų panaikinimas "galėtų prisidėti prie Rytų susiderinimo su ekonomiškai stipresniais Vakarais", mano tyrimo autoriai. Visų pirma Saksonijoje apribojimai palietė daugiau nei 60 proc. tirtų su pardavimais susijusių įmonių.

"Vokietija, kaip matyti iš tyrimo, praranda 5,4 milijardo eurų per metus, ir tai atsitinka kiekvienais metais... Turiu pasakyti, kad tai yra daug, ES lygiu tai jau yra 20 milijardų", — sakė Berghausenas ir pridūrė, kad vien Diuseldorfo regione tai siekia 318 milijonų eurų per metus.

Prekybos ir pramonės rūmų vadovas pridūrė, kad ekonomikai taikomi politiniai sprendimai dėl sankcijų Maskvai, tačiau "turime spręsti, ką tai reiškia prekybai su Rusija, kuri yra labai svarbi Diuseldorfui". Jis pabrėžė, kad dėl ribojamųjų priemonių "ypač nukenčia" glaudus bendradarbiavimas su partneriais Maskvoje, įskaitant 20 metų bendravimo per prekybos ir pramonės rūmus.

"Mes praktiškai prarandame šiuos 318 milijonų per metus", — skundėsi Berghausenas.

Maskvos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po referendumo pusiasalyje tapo Rusijos teritorijos dalimi. Maskva buvo apkaltinta kišimusi ir prieš ją buvo įvestos sankcijos, Rusija atsakė, pradėdama importo pakeitimo kursą. Be to, Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad kalbėti su Maskva sankcijų kalba yra neproduktyvu. Rusija ne kartą tvirtino, kad nedalyvauja konflikte Ukrainoje ir nėra Minsko taikos susitarimų objektas.

Tegai:
sankcijos, Rusija, Vokietija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (283)
Dar šia tema
Ar pasiteisins Vokietijos "Nord Stream-2" išsaugojimo gudrybė?
"Bild": Vokietija sukurs fondą, kad apeitų sankcijas prieš "Nord Stream-2"
JAV Kongresas sutiko išplėsti sankcijas prieš "Nord Stream-2"
Lavrovas pareiškė, kad Rusijos ir Vokietijos santykiams reikalingas perkrovimas
JAV

Naujoji JAV administracija vykdys finansinius įsipareigojimus PSO

(atnaujinta 12:24 2021.01.21)
Pažymima, kad grąžinant JAV į PSO, naujoji administracija nustos atšaukti savo ekspertus iš Pasaulio organizacijos struktūros, taip pat atnaujins nuolatinį Amerikos personalo bendravimą tiek tiesiogiai su PSO, tiek per su ja bendradarbiaujančius centrus

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Naujoji JAV administracija vykdys visus finansinius įsipareigojimus PSO, sakė Entonis Faučis, naujos JAV administracijos delegacijos vadovas, JAV Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto (NIAID) direktorius, rašo RIA Novosti autorė Elizabeta Isakova.

"Jungtinės Valstijos yra įsipareigojusios vykdyti savo finansinius įsipareigojimus PSO. Jungtinės Valstijos visais lygmenimis techninį bendradarbiavimą laiko pagrindiniu partnerystės su PSO pagrindu, kuri yra nepaprastai vertinama ir kurią ketiname plėtoti toliau", — sakė jis PSO vykdomosios valdybos 148-ojoje sesijoje.

Pasak jo, grąžinant JAV į PSO, naujoji administracija nustos atšaukti savo ekspertus iš Pasaulio organizacijos struktūros, taip pat atnaujins nuolatinį Amerikos personalo bendravimą tiek tiesiogiai su PSO, tiek per su ja bendradarbiaujančius centrus.

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trampas praėjusių metų liepos pradžioje Kongresui išsiuntė oficialų pranešimą apie šalies pasitraukimą iš PSO. Išstojimo procesas turėjo baigtis 2021 metų liepos mėnesį. Trampas teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO ir jos finansavimą, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas". Jis apkaltino PSO koronaviruso epidemijos masto nuslėpimu Kinijos naudai.

Pirmąją savo prezidentavimo dieną Baidenas pasirašė dekretą dėl JAV grąžinimo PSO. Guteresas palankiai įvertino šį sprendimą.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV
JAV ir Rusijos vėliavos

Rusijos ambasadorius JAV įvertino galimybę susitarti dėl START-III pratęsimo

(atnaujinta 11:51 2021.01.21)
Jis pažymėjo, kad Donaldo Trampo administracija iškėlė nepriimtinas START-III pratęsimo sąlygas ir iš tikrųjų "vienintelį galiojantį Rusijos ir Amerikos susitarimą dėl branduolinių ginklų kontrolės pavertė politinių derybų objektu"

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Maskva yra atvira dialogui dėl START-III pratęsimo su naujojo JAV prezidento Džo Baideno administracija, dar yra galimybė dėl to susitarti iki vasario 5 dienos, interviu RIA Novosti sakė Rusijos ambasadorius Vašingtone Anatolijus Antonovas.

Antonovas pažymėjo, kad Donaldo Trampo administracija iškėlė nepriimtinas START-III pratęsimo sąlygas ir iš tikrųjų "vienintelį galiojantį Rusijos ir Amerikos susitarimą dėl branduolinių ginklų kontrolės pavertė politinių derybų objektu".

"Nenuostabu, kad tokia pozicija galų gale vedė į aklavietę dvišales konsultacijas dėl START-III likimo. Ir nepaisant to, kad keliais klausimais mes nuėjome susitikti su Vašingtonu pusiaukelėje. Tikimės, kad dabartinė administracija vadovausis patikimesniais ir realistiškesniais principais", — sakė jis.

Diplomatas pabrėžė, kad Rusija yra atvira dialogui dėl START-III sutarties pratęsimo. "Kamuolys yra Vašingtono pusėje — laukiame konstruktyvių pasiūlymų", — pridūrė jis.

Donaldas Trampas anksčiau START-III paskelbė nepalankiu Vašingtonui susitarimu; jo administracija pasisakė už naujo dokumento sukūrimą dalyvaujant Kinijai derybose. START-III pratęsimo galimybė buvo leista, tačiau tam tikromis sąlygomis, įskaitant patikrinimo režimą. Rusija pasiūlė besąlygiškai pratęsti sutartį metams, išreikšdama savo pasirengimą prisiimti politinį įsipareigojimą Vašingtonui įšaldyti šiam laikotarpiui turimą branduolinių ginklų kiekį.

Kandidatas į valstybės sekretoriaus postą Antonis Blinkenas antradienį vykusiame Senato posėdyje sakė, kad Džo Baidenas ieško būdų pratęsti START su Rusija.

START-III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1 550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.

Šiandien START-III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei ji nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

Tegai:
Rusija, JAV