Vakcina nuo COVID-19

Lukašenka pareiškė apie galimybę sukurti savo vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 15:36 2020.12.14)
Baltarusijos prezidentas yra įsitikinęs, kad šalis gali pati organizuoti COVID-19 vakcinos gamybą, tačiau yra ir kitų galimybių

VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Baltarusija organizuos savo vakcinos nuo koronaviruso COVID-19 gamybą, jei Baltarusijos mokslininkų įdirbis bus "rimtas", pirmadienį sakė šalies prezidentas Aleksandras Lukašenka.

"Jei mūsų mokslininkų įdirbis bus rimtas, mes užsiimsime savo pačių vakcinos sukūrimu", — cituoja Lukašenką Sputnik Baltarusija.

Tuo tarpu valstybės vadovas atkreipė dėmesį į tai, kad šalis taip pat svarsto galimybę gaminti rusišką vakciną ir ją įsigyti asmenų, kurie priklauso rizikos grupei, skiepijimui. Pasak Lukašenkos, Minskui gali tekti eiti šiais trimis keliais.

"Neatmetu galimybės, kad turėsime pasinaudoti visais trimis variantais. Turime nusipirkti vakciną, kad galėtume skubiai paskiepyti rizikos grupę, visų pirma tai yra gydytojai ir slaugytojai. Būtų neblogai organizuoti gamybą. Reikalas net ne tas, kad vėliau ją pardavinėsime, bet turime sukurti vakciną sau ir savo žmonėms", — aiškino prezidentas.

Pasak jo, Rusija yra pasirengusi suteikti respublikai viską, ko reikia vakcinos gamybai.

"Jei mes išmoksime patys gaminti, įgysime patirties, tai reiškia, kad turėsime gerų specialistų, mokslininkų, gerų gydytojų ir tokiu būdu vystysis sveikatos apsaugos sritis. Apskritai biotechnologija — tai puiki perspektyva", — sakė valstybės vadovas. Jis taip pat sakė, kad specialistai iš Vitebsko ir Baltarusijos nacionalinės mokslų akademijos mokslininkai pateikė pasiūlymus gaminti savo pačių vakciną.

Lukašenka taip pat pareiškė, kad pasaulis kovoja dėl vakcinos prieš COVID-19 sukūrimo ir gamybos, ir pripažino, kad jį neramina "kova dėl pinigų". "Čia sukasi milijardai dolerių, ir visi pradėjo kovoti dėl šių pinigų, kartais nepaisydami atsakomybės už vakciną ir tuos žmones, kurie šiuo atveju ją testuoja", — pridūrė jis.

Kaip pranešė Sputnik Baltarusija, visus nurodytus variantus planuojama aptarti gruodžio 17 dieną Valstybės vadovo lygiu, dalyvaujant suinteresuotoms šalims.

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V". Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir nenustatyta ilgalaikio šalutinio poveikio.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (206)
Dar šia tema
Paaiškėjo, kada Lietuvoje gali prasidėti skiepijimas nuo COVID-19 
Kijevas pasidavė? Ukrainoje gali prasidėti Rusijos vakcinos "Sputnik V" gamyba
Į Lietuvą pristatyti šaldikliai, skirti vakcinai, kurios dar nėra
Google logotipas, archyvinė nuotrauka

"Google" pagrasino išjungti interneto paiešką Australijoje

(atnaujinta 10:32 2021.01.22)
Korporacija pareiškia, kad valdžios institucijų reikalavimas sumokėtų žiniasklaidai už jų naujienų turinio naudojimą, sunaikintų paieškos principus ir paieškos sistemų verslo modelį

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. "Google" pagrasino išjungti interneto paiešką Australijoje, kurios valdžia planuoja priimti įstatymus, kurie netinka įmonei, rašo "Sydney Morning Herald".

Australijos žiniasklaida kaltina "Google" ir "Facebook" uždirbant pelną jo sąskaita.

Australija rengia teisės aktus, kuriuose reikalaujama, kad technologijų gigantai derėtųsi su vietos leidėjais ir transliuotojais dėl turinio mokesčių. Jei nebus susitarta, kainą nustatys valstybės paskirtas arbitras.

"Išnagrinėję teisės aktus turime padaryti išvadą, kad nematome būdo, kaip šiuo atveju galėtume toliau teikti savo paslaugas Australijoje", — per klausymą Australijos Senate sakė Mel Silva, didžiausios pasaulyje interneto paieškos sistemos "Google" regioninis direktorė.

Australijos vyriausybės praėjusią vasarą pasiūlytas įstatymo projektas šiuo metu svarstomas šalies Senate. Priėmus šį įstatymą technologinės kompanijos (pirmame kodekso įgyvendinimo etape tai bus tik "Google" ir "Facebook") privalės mokėti Australijos žiniasklaidos priemonėms už naujienų turinio paskelbimą savo platformose.

"Tai nėra grėsmė, tai yra realybė", — pridūrė ji.

Pasak direktorės, įstatymo aktas susideda iš to, kad "Google" turės mokėti atskiroms žiniasklaidos priemonėms už nuorodas į jų naujienas paieškos rezultatuose ir jų kaupikliuose. Silva tai pavadino "slidžiu šlaitu", kuris sunaikins esamus paieškos sistemų verslo modelius.

Tuo pat metu korporacija siūlo alternatyvų šios problemos sprendimą: sudaryti sutartį su Australijos žiniasklaida remiantis "Google News Showcase" paslauga, apimančia mokėjimus už naujienų turinį. Bendrovė ketina per trejus metus investuoti 1,3 mlrd. JAV dolerių į problemos sprendimą.

Savo ruožtu ministras pirmininkas Skotas Morisonas pareiškė, kad vyriausybė neatsakys į grasinimus.

Facebook atstovas taip pat paskelbė galimybę blokuoti Australijos socialinio tinklo naujienų skiltį.

Tegai:
Australija, Facebook, Google
Dar šia tema
Google "įrašė" Putiną į populiarios frazės vertimą
Privatumo politika: nuo laisvės skleidėjų iki monstrų
Rusija turi išmokti pamoką, kurią Trampas praleido
Площадь независимости в Минске

Minsko milicija tikrina informaciją apie bandymą padegti save prie vyriausybės rūmų

(atnaujinta 11:20 2021.01.22)
Šiuo metu nukentėjęs asmuo yra sunkios būklės respublikinėje ligoninėje, vietoje dirba milicijos tyrimo grupė

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Oficiali Minsko miesto vykdomojo komiteto Vidaus reikalų departamento atstovė Natalija Ganusevič pranešė, kad tyrimo grupė nustato incidento, įvykusio Minsko centre esančioje Nepriklausomybės aikštėje, kur, remiantis interneto šaltiniais, rastas vyras, turintis nudegimus, aplinkybes.

"Įvykio aplinkybės nustatomos. Tyrimo-operatyvinė grupė dirba vietoje", — RIA Novosti sakė Ganusevič, komentuodama daugelyje vietinių interneto šaltinių pasirodžiusią informaciją, kad neva apdegęs kūnas buvo aptiktas Nepriklausomybės aikštėje Minske.

Ji pridūrė, kad daugiau informacijos apie įvykį bus pateikta vėliau.

Tuo pačiu metu Baltarusijos "Telegram" kanalai išplatino vaizdo įrašą, viename iš kurių matoma liepsna Minsko Nepriklausomybės aikštėje, kur yra Vyriausybės rūmai. Liepsnoje matyti tamsus siluetas. Kitame vaizdo įraše matyti, kad ant žemės guli vyras, aplink vaikšto uniformuoti žmonės, netoliese stovi greitoji medicinos pagalba.

Ta pačia informacija socialinio tinklo Twitter paskyroje pasidalino žmogaus teisių aktyvistas ir opozicijos lyderės Svetlanos Tichanovkajos patarėjas Franakas Viačorka.

Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerija Sputnik Baltarusija patvirtino, kad auka be sąmonės, jis buvo paguldytas į Respublikinį nuodegio centrą. Ministerija tvirtina, kad per pirminę apžiūrą greitosios medicinos pagalbos darbuotojai aukai diagnozavo daugiau nei 50 procentų kūno nudegimų.

Tegai:
padegimas, ugnis, Baltarusija, Minskas