"The National Interest" įvardijo "seną" Rusijos ginklą, galintį "sunaikinti pasaulį"

(atnaujinta 21:42 2020.12.17)
Anot JAV leidinio, praėjusio amžiaus viduryje sukurtas keturių variklių sraigtinis bombonešis Tu-95MS nuolat modernizuojamas ir išlieka pagrindiniu Rusijos branduolinės triados oro komponento elementu

VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Amerikos žurnalas "The National Interest" įvardijo "seną" Rusijos ginklą, kuris "vis dar gali sunaikinti pasaulį".

Kaip pažymi leidinys, praėjusio amžiaus viduryje sukurtas keturių variklių sraigtinis bombonešis Tu-95MS yra nuolat modernizuojamas ir išlieka pagrindiniu Rusijos branduolinės triados oro komponento elementu.

Rusijos bombonešis Tu-160
© Sputnik / Фотохост-агентство

Medžiagos autorius pabrėžia, kad Tu-95 išlieka vienu seniausių modelių, eksploatuojamų Aviacijos ir kosmoso pajėgose, ir vieninteliu pasaulyje sraigtu valdomu bombonešiu, kuris iki šiol naudojamas kariuomenėje.

Jis buvo sukurtas 1950-aisiais, kai Sovietų Sąjungai reikėjo kovinės transporto priemonės, galinčios pataikyti į taikinius visoje JAV teritorijoje. Sraigtinių variklių pasirinkimas yra susijęs su per greitu degalų degimu to meto reaktyviniuose varikliuose.

Kaip pabrėžia publicistas, dėl modernizacijos bombonešis gavo galimybę naudoti naujausias sparnuotąsias raketas H-101, galinčias skrydžio metu pakeisti taikinį.

"The National Interest" pažymėjo, kad šis kovinis aparatas, kaip ir panašios paskirties amerikiečių lėktuvas B-52, taip pat sukurtas 1950-aisiais, "nerodo jokių išėjimo iš eksploatavimo į pensiją ženklų". Tačiau didžioji dalis Tu-95, skirtingai nei B-52, buvo pagaminta jau devintajame dešimtmetyje, nes nebuvo galimybės modernizuoti ankstesnių modelių. Todėl, priduria leidinys, juos buvo galima laikyti jaunais, palyginti su kai kuriais NATO orlaiviais.

Tegai:
bombonešis, ginklavimasis, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija paskelbė Tu-95 skrydžių žemoje temperatūroje vaizdus
Nufilmuota, kaip Rusijos raketnešius Tu-95 lydėjo Japonijos naikintuvai — video
Paskelbtas naktinio degalų papildymo ore Tu-95MS vaizdo įrašas
Paskelbtas Tu-160 ir Tu-95MS degalų papildymo ore vaizdo įrašas
Sputnik V vakcina

Europoje paskelbė "Sputnik V" gebėjimą sustabdyti pandemiją

(atnaujinta 13:58 2021.01.17)
Anot žurnalistų, Vakarų "pasakotojai" daugelį metų neigė Rusijos pasiekimus ir dabar stebisi pranešimu apie narkotikų kūrimą

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Rusija sukūrė vakciną "Sputnik V" ir pademonstravo gebėjimą savarankiškai sukurti vaistą, galintį nuslopinti koronaviruso pandemiją, rašo ispanų leidinys Prancūzijos laikraštis "Monde diplatique".

Straipsnio autorius Federikas Kuzka mano, kad Vakarai į šio narkotiko atsiradimą reagavo skeptiškai ir abejingai dėl nežinojimo apie Rusijos mokslo tradicijas.

"Vedamas kalbinių, kultūrinių ir politinių skirtumų, Rusijos iniciatyvos įtariai vertina šį neišmanymą", — sakė Kuzka.

Žurnalistas pabrėžė, kad vakcinos "Sputnik V" sukūrimas yra visos istorinės mokslo raidos Rusijoje grandinės rezultatas. Tačiau, jo nuomone, Vakarų "pasakotojai" daugelį metų neigė Rusijos pasiekimus ir dabar nustemba dėl paskelbto vaisto.

"Skirtingai nuo tokių šalių kaip JAV ir Europos Sąjunga, kur farmacijos laboratorijos primeta savo vaistus astronominėmis kainomis, Rusija nesivaiko pinigų", — nuomonę išsakė straipsnio autorius.

Jis pridūrė, kad "Sputnik V" dabar plinta visame pasaulyje ir galbūt po 50 metų niekas neatsimins vakarietiškų įtarimų dėl Rusijos vakcinos.

Rugpjūčio mėnesį Sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus elektrochemijos tyrimų centras. Jis buvo pavadintas "Sputnik V". Vaistas sukurtas remiantis ištirta ir patikrinta žmogaus adenovirusinių vektorių platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikių neigiamų pasekmių nebuvimas.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Europa, Rusija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Kauno klinikose prasidėjo revakcinacija nuo koronaviruso
Lietuvoje paskelbta "Pfizer" vakcinos tiekimo atnaujinimo data
Didelės bangos prie Juodosios jūros

Rusijos sausakrūvis laivas nuskendo Juodojoje jūroje prie Turkijos krantų

(atnaujinta 13:48 2021.01.17)
Kol kas nėra informacijos apie aukas, paieškos ir gelbėjimo operaciją apsunkina nepalankios oro sąlygos

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Rusijos sausųjų krovinių laivas nuskendo Juodojoje jūroje prie Turkijos krantų, pranešė Bartino provincijos gubernatorius Sinanas Guneris.

"Mūsų provincijos Inkumu regione nuskendo sausakrūvis laivas su Rusijos vėliava. Mes pradedame gelbėjimo operaciją, norėdami išgelbėti 15 įgulos narių trimis gelbėjimosi valtimis", — cituoja agentūra "Anadolu".

Anot gubernatoriaus, kol kas nėra informacijos apie aukas. Gelbėjimo operaciją apsunkina nepalankios oro sąlygos.

Tegai:
laivas, Juodoji jūra, Rusija, Turkija