Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas

COVID-19 užsikrėtęs Makronas izoliuojasi Versalyje

(atnaujinta 13:13 2020.12.18)
Pirmoji Prancūzijos ponia, kuri taip pat izoliuojasi, liko Eliziejaus rūmuose. Ji nejaučia koronaviruso simptomų

VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Koronavirusu užsikrėtęs Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas izoliuojasi Versalyje, jo žmona Brižita liko Eliziejaus rūmuose, praneša radijo stotis "France Info" su nuoroda į valstybės vadovui artimus šaltinius.

Ketvirtadienio rytą Eliziejaus rūmai pranešė, kad Makrono COVID-19 testo rezultatas buvo teigiamas. Prancūzijos lyderis savaitei izoliuojasi ir toliau dirba nuotoliniu būdu.

Pažymima, kad Makronas yra Lanterne paviljone, netoli Versalio rūmų, kurie buvo Prancūzijos karalių rezidencija. Prancūzijos prezidentas karščiuoja, kosėja ir jaučia nuovargį, pranešė radijo stotis.

Pirmoji Prancūzijos ponia, kuri taip pat izoliuojasi, liko Eliziejaus rūmuose. Brižita Makron nejaučia koronaviruso simptomų, o ketvirtadienį jos COVID-19 testas buvo neigiamas.

Taip pat savaitę izoliuosis ir ministras pirmininkas Žanas Kasteksas ir Prancūzijos nacionalinės asamblėjos vadovas Rišaras Feranas.

Po to, kai buvo pranešta apie Makrono užsikrėtimą, keletas politikų, palaikiusių ryšį su juo, paskelbė apie saviizoliaciją, įskaitant Europos Vadovų Tarybos pirmininką Šarlį Mišelį, Ispanijos ministrą pirmininką Pedrą Sančesą, Portugalijos ministrą pirmininką Antonijų Kostą, Belgijos ministrą pirmininką Aleksandrą de Kro, Liuksemburgo ministrą pirmininką Ksavierą Betelą, Airijos ministrą pirmininką Maiklą Martiną, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinį sekretorių Angelį Guriją.

Tegai:
saviizoliacija, koronavirusas, Emanuelis Makronas, Prancūzija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1185)
Dar šia tema
Santaros klinikos kviečia žmones savanoriauti ligoninėje
"Antradienio fenomenas": profesorius apie keistą COVID-19 paplitimą Lietuvoje
Lietuvoje per parą patvirtintas 3181 naujas COVID-19 atvejis, mirė dar 39 žmonės
ETPA posėdis, archyvinė nuotrauka

ETPA patvirtino Rusijos delegacijos įgaliojimus

(atnaujinta 12:35 2021.01.28)
Sausio 25 dieną, atidarant žiemos asamblėjos sesiją, Ukrainos delegacijos vadovė Marija Mezenceva pasiūlė užginčyti Rusijos delegacijos įgaliojimus

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Europos Tarybos parlamentinė asamblėja (ETPA) priėmė rezoliuciją, kuria patvirtinamos Rusijos delegacijos galios. 

ETPA pastatas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Федоренко

Už rezoliuciją balsavo 107 parlamentarai, prieš — 36, susilaikė 24 parlamentarai. Transliacija vyko ETPA svetainėje. 

Rengiant rezoliucijos į projektą buvo įtrauktos 11 pataisos, įskaitant pasiūlymą nepatvirtinti delegacijos įgaliojimų ir pasiūlymą atidėti klausimo svarstymą birželio sesijai. Parlamentarai balsavo prieš abu pakeitimus. 

Pirmąją sesijos dieną, sausio 25 dieną, Ukrainos delegacijos vadovė Marija Mezenceva pasiūlė iš esmės ginčyti Rusijos delegacijos įgaliojimus. Po jos pareiškimo dėl darbo tvarkos taisyklių buvo balsuojama, todėl dauguma palaikė Ukrainos atstovės idėją užginčyti delegacijos įgaliojimus pagal organizacijos taisyklių 8 straipsnį — 38 parlamentarai iš penkių skirtingų nacionalinių delegacijos balsavo už. 

Rusijos parlamentarai ne kartą pareiškė, kad jų teisių ribojimas yra nepriimtinas, ir jei asamblėja palaikys šį sprendimą, jie paliks aikštelę. 

Antradienį Asamblėjos profilio komitetas rekomendavo ratifikuoti rusų įgaliojimus. 

Maskvos ir Strasbūro santykiai jau išgyveno krizę. 2014 metų balandžio mėnesį delegacijai buvo atimta balsavimo teisė dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo grąžinimo Rusijai. 

2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau tada sankcijos buvo tik sugriežtintos. 

Reaguodama į tai, Maskva atsisakė dirbti tokiomis sąlygomis ir 2016–2018 metais dėl Strasbūre tvyrančių antirusiškų nuotaikų nesiuntė prašymo patvirtinti savo įgaliojimų ir nustojo mokėti įnašą į Europos Tarybos biudžetą. 

2019 metų birželio mėnesį ETPA atkūrė delegacijos teises, o Rusijos parlamentarai grįžo prie visapusiško darbo Asamblėjoje. Paskutinį kartą Rusijos atstovų įgaliojimų klausimas buvo iškeltas 2020 metų sausį, prieš tai — 2019 metų birželio mėnesį. 

Tegai:
Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)
Vakcina Sputnik V, archyvinė nuotrauka

Gamalėjaus centras įvardijo "Sputnik V" paskiepytų rusų skaičių

(atnaujinta 12:16 2021.01.28)
Centro atstovų teigimu, ląstelinio imuniteto koronavirusui vystymosi efektyvumas po vakcinacijos "Sputnik V" siekia beveik 100 proc.

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Už klinikinių vakcinos tyrimų ribų, "Sputnik V" vakcina nuo koronaviruso jau buvo paskiepyta daugiau nei du milijonai rusų, sakė biologijos mokslų kandidatė Darja Jegorova, Gamalėjaus centro patogeninių mikroorganizmų genų inžinerijos laboratorijos vyresnioji tyrėja. 

"Kalbant apie humoralinį imuninį atsaką, jis (efektyvumas — Sputnik) viršija 98 % <...>, o ląstelinio imuniteto požiūriu jis siekia 100 %", — sakoma Rusijos mokslų akademijos nuotoliniame pasitarime tema "COVID-19 ir onkologinės ligos" MIA "Rossija segodnia" spaudos centre. 

Humoralinis imunitetas yra atsakingas už patogeno pašalinimą antikūnais, ląstelinis imunitetas — už jo sunaikinimą kūno ląstelėmis. 

"Sputnik V" yra pirmoji pasaulyje registruota vakcina COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus tyrimų centras kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu. Preparatas buvo sukurtas remiantis gerai ištirta ir patikrinta žmogaus adenovirusinių vektorių platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikių neigiamų pasekmių nebuvimas. 

Vakcina jau gavo reguliavimo institucijų patvirtinimus Rusijoje, Baltarusijoje, Argentinoje, JAE, Vengrijoje, Serbijoje, Bolivijoje, Alžyre, Palestinoje, Venesueloje, Paragvajuje ir Turkmėnistane. Indijoje Rusijos preparatas yra trečiajame bandymų etape, pasak ambasadoriaus Maskvoje Venkatešo Varmos, vakciną planuojama užregistruoti per kelias savaites.

Jau pradėtas vakcinos registravimo ES ir PSO procesas.

Kaip pažymėjo Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas Kirilas Dmitrijevas, per ateinančias dvi savaites "Sputnik V" registravusių šalių skaičius viršys 25.

Iš viso Rusijoje per visą pandemijos laikotarpį nustatyta 3 793 810 užsikrėtimo atvejų, 3 229 258 žmonės pasveiko, užfiksuota 71 651 mirtis.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
Rusija, vakcinacija, vakcina, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Vengrija planuoja iš Rusijos įsigyti du milijonus "Sputnik V" vakcinos dozių
Antikūnų kiekis vyrų ir moterų kraujyje po vakcinos "Sputnik V" nesiskiria
Meluoja ir neraudonuoja — kodėl Lietuva prieš "Sputnik V" vakciną?