Bulgarija žiemą

Bulgarija išsiunčia Rusijos diplomatą

(atnaujinta 18:11 2020.12.18)
Rusijos ambasada diplomato išsiuntimą laiko nepagrįstu, pažymėdama, kad tokie veiksmai neprisideda prie dialogo plėtojimo "karinėje srityje ir stabilumo stiprinimo Juodosios jūros regione"

VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Bulgarijos užsienio reikalų ministerija (URM) išsiunčia Rusijos diplomatą, įtariamą šnipinėjimu, praneša "Reuters".

Pasak Bulgarijos URM, rusui buvo suteiktos 72 valandos, kad jis galėtų išvykti iš šalies. Rusijos ambasada Sofijoje patikslino, kad tai karo atašė.

"Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad laikotarpiu nuo 2017 metų iki šių dienų Rusijos Federacijos pilietis vykdė žvalgybinę veiklą, be kita ko, rinkdamas karinę informaciją apie tai, kiek JAV kariškių buvo šalies teritorijoje per pratybas", — sakoma pranešime.

Rusijos ambasada diplomato išsiuntimą laiko nepagrįstu, pažymėdama, kad tokie veiksmai neprisideda prie dialogo plėtojimo "karinėje srityje ir stabilumo stiprinimo Juodosios jūros regione". Diplomatai pabrėžė, kad pasilieka teisę atsakyti analogiškomis priemonėmis.

Rugsėjo mėnesį Bulgarijos užsienio reikalų ministerija du Rusijos prekybos misijos darbuotojus paskelbė persona non grata ir išsiuntė iš šalies dėl įtarimų "šnipinėjimu".

Kaip pranešė Rusijos ambasada Sofijoje, Bulgarija nepateikė jokių įrodymų, kurie patvirtintų tokius kaltinimus. Tada Rusijos užsienio reikalų ministerija atsakydama taip pat išsiuntė du Bulgarijos diplomatus.

Europos šalyse periodiškai pareiškiama apie Rusijos piliečių neva vykdomą šnipinėjimą. Rusijos užsienio reikalų ministerija tokius kaltinimus vadina "raganų medžiokle". Pasak oficialios ministerijos atstovės Marijos Zacharovos, Vakarų veiksmai liudija antirusišką isteriją užsienyje ir kelia grėsmę Rusijos specialistų veiklai.

Tegai:
Rusija, Bulgarija
Koronaviruso testas

Kiniją ir PSO apkaltino lėtu atsaku į koronavirusą

(atnaujinta 17:06 2021.01.20)
Ekspertai padarė išvadą, kad organizacija sureagavo lėtai, kai jau buvo žinoma apie COVID-19 plitimą. Nors apie tai buvo įspėta jau gruodį, organizacijos atstovai pandemijos neįvardijo iki sausio pabaigos

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Kinijos valdžios institucijos ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nesiėmė pakankamai greitos ir ryžtingos kovos su koronaviruso pandemija prevencijos. Juos tuo apkaltino nepriklausoma Šveicarijos tyrimų taryba, praneša CNN

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Mums tikrai aišku, kad visuomenės sveikatos priemonės galėjo būti dramatiškiau įvestos tiek vietiniu, tiek nacionaliniu lygiu Kinijoje 2020 metų sausio mėnesė", — sakoma buvusios ministrės pirmininkės pirmininkaujamos tarybos pranešime. 

Ekspertai padarė išvadą, kad organizacija sureagavo lėtai, kai jau buvo žinoma apie COVID-19 plitimą. Nors apie tai buvo įspėta jau gruodį, organizacijos atstovai pandemijos neįvardijo iki sausio pabaigos.

Jie ragino reformuoti organizaciją: anot jų, ji neturi pakankamai galių vykdyti funkcijas, kurių iš jos tikimasi. Todėl, tarybos manymu, pasauliui reikia "iš naujo nustatyti" savo reagavimo į epidemiologines grėsmes mechanizmus.

Sausio 18 dieną buvo pranešta, kad PSO vadovas Tedrosas Adanas Ghebreyesusas perspėjo žmoniją, kad ji atsidūrė ant moralinės katastrofos slenksčio: dėl to, kaip nevienodai vakcinos pasiskirsto tarp šalių, daugeliui žmonių gresia mirtis neturtingiausiose šalyse.

Tegai:
koronavirusas, Kinija, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Vakcina

Vakcinos "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį

(atnaujinta 21:38 2021.01.20)
Pasak "Rospotrebnadzor", nė vienas iš tų, kurie gavo dvi vakcinos dozes, nepageidaujamų reakcijų neturėjo

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vakcinos nuo COVID-19 "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį, pranešė "Rospotrebnadzor" spaudos tarnyba.

Anksčiau "Rospotrebnadzor" paskelbė 100 % imunologinį "EpiVacCorona" vakcinos veiksmingumą per pirmąjį ir antrąjį klinikinių tyrimų etapą.

"Vakcinos "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį", — sakė "Vektor" centro direktorius Rinatas Maksiutovas, kurio žodžiai cituojami pranešime.

Jis pažymėjo, kad vakcinos veiksmingumą sudaro imunologinis ir prevencinis veiksmingumas. Jis paaiškino, kad imunologinis efektyvumas yra specifinių antikūnų gamyba paskiepytuose žmonėse. Pasak jo, pagal "EpiVacCorona" klinikinių tyrimų pirmojo ir antrojo etapų rezultatus specifiniai antikūnai išsivystė visiems savanoriams.

"Profilaktinis veiksmingumas yra paskiepytų asmenų apsauga nuo ligos. Profilaktinio veiksmingumo tyrimai tęsiami poregistracinių klinikinių tyrimų metu, duomenys apie prevencinį veiksmingumą bus paskelbti vasario mėnesį", — sakė jis.

"Rospotrebnadzor" anksčiau pareiškė, kad antikūnų prieš koronavirusą buvimas nėra kontraindikacija skiepijant "EpiVacCorona", priešingai — procedūra gali sustiprinti esamą imunitetą.

Departamentas taip pat pažymėjo, kad sprendimą dėl skiepijimo priima gydytojas: po ligos žmogui reikia pasveikti ir sustiprėti, todėl pasiskiepyti būtina pasitarus su specialistu. Be to, jei pacientas anksčiau yra sirgęs koronavirusine infekcija, galima skiepytis vienu "EpiVacCorona" vakcinos komponentu. "Įvedus vieną vakcinos "EpiVacCorona" dozę, nebus užtikrintas optimalus imuninio atsako stiprumas ir trukmė. Anksčiau sergančių asmenų skiepijimas viena doze yra įmanomas, tačiau šiuo metu tai nėra reglamentuota ir reikalauja papildomų tyrimų", — sakoma pranešime.

Anksčiau pasveikusiems, pasiskiepijus "EpiVacCorona", antikūnai prieš COVID-19 gali pasireikšti greičiau, tačiau nėra pagrindo manyti, kad antikūnų bus daugiau.

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.

Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.

Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas lapkritį sakė, kad RDIF pateikė Europos reguliavimo institucijai paraišką dėl vakcinos "Sputnik V" registravimo ir neatmetė galimybės ją gaminti Vokietijoje.

Tegai:
vakcina, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Į Lietuvą atkeliavo penkta COVID-19 vakcinos partija
PSO įvertino COVID-19 galimybę tapti sezonine infekcija