Mandarinai

Kaip išsirinkti geriausius mandarinus

(atnaujinta 23:06 2020.12.20)
Be to, mandarinus reikia laikyti specialiame šaldytuvo skyriuje, kurio temperatūra yra +6 laipsniai

VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Perkant mandarinus reikėtų pasirinkti gražius vaisius, be puvėsių ir dėmių, o jų žievelė turėtų būti lygi. Apie tai pranešė RIA Novosti.

Kiekvienas vaisius turi būti kruopščiai apžiūrėtas: vaisius turi būti kvapnus, tvirtas, tolygios spalvos, be įdubimų ir žievės pažeidimų. Mandarinas neturėtų būti per minkštas, kietas ar sausas. Mandarinai su šakelėmis ir lapeliais nėra šviežumo rodiklis. Taip pat pažymėta, kad kuo vaisiai šviesesni, tuo minkštimas rūgštesnis.

Primenama, kad prinokę vaisiai ilgai neišlieka švieži.

Mandarinus reikia laikyti specialiame šaldytuvo skyriuje, kurio temperatūra yra +6 laipsniai, ir patrinti jų žievę augaliniu aliejumi. Taip pat verta vaisius iš maišelio perkelti į tinklelį. Svarbu neleisti jiems išdžiūti.

Be to, neturėtumėte nuskinti lapų ant šakelių — tai padės išlaikyti vaisius šviežius. Citrusinių vaisių žievelė turėtų būti išmesta, tada turėtumėte kruopščiai nusiplauti rankas, nes prieš gabenimą vaisiai apdorojami sieros junginiais — jie sukelia astminį poveikį. Popierius, kuriame vyniojami citrusiniai vaisiai, yra impregnuotas nuo puvimo ir pelėsių susidarymo, o indai, kuriuose laikomi vaisiai, gali būti apdoroti antiseptiku — jis taip pat gali patekti ant vaisių. Todėl rekomenduoja prieš valgant vaisius kruopščiai nuplauti šiltu vandeniu ir muilu.

Tegai:
mandarinai
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (51)
Dar šia tema
Imunitetui, odai ir plaukams: naudingiausi rudens sezono produktai
Dietologas įvardijo tris būtinus sveikos mitybos maisto produktus  
Mokslininkai paneigė populiarų mitą apie svorio metimą
Google logotipas, archyvinė nuotrauka

"Google" pagrasino išjungti interneto paiešką Australijoje

(atnaujinta 10:32 2021.01.22)
Korporacija pareiškia, kad valdžios institucijų reikalavimas sumokėtų žiniasklaidai už jų naujienų turinio naudojimą, sunaikintų paieškos principus ir paieškos sistemų verslo modelį

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. "Google" pagrasino išjungti interneto paiešką Australijoje, kurios valdžia planuoja priimti įstatymus, kurie netinka įmonei, rašo "Sydney Morning Herald".

Australijos žiniasklaida kaltina "Google" ir "Facebook" uždirbant pelną jo sąskaita.

Australija rengia teisės aktus, kuriuose reikalaujama, kad technologijų gigantai derėtųsi su vietos leidėjais ir transliuotojais dėl turinio mokesčių. Jei nebus susitarta, kainą nustatys valstybės paskirtas arbitras.

"Išnagrinėję teisės aktus turime padaryti išvadą, kad nematome būdo, kaip šiuo atveju galėtume toliau teikti savo paslaugas Australijoje", — per klausymą Australijos Senate sakė Mel Silva, didžiausios pasaulyje interneto paieškos sistemos "Google" regioninis direktorė.

Australijos vyriausybės praėjusią vasarą pasiūlytas įstatymo projektas šiuo metu svarstomas šalies Senate. Priėmus šį įstatymą technologinės kompanijos (pirmame kodekso įgyvendinimo etape tai bus tik "Google" ir "Facebook") privalės mokėti Australijos žiniasklaidos priemonėms už naujienų turinio paskelbimą savo platformose.

"Tai nėra grėsmė, tai yra realybė", — pridūrė ji.

Pasak direktorės, įstatymo aktas susideda iš to, kad "Google" turės mokėti atskiroms žiniasklaidos priemonėms už nuorodas į jų naujienas paieškos rezultatuose ir jų kaupikliuose. Silva tai pavadino "slidžiu šlaitu", kuris sunaikins esamus paieškos sistemų verslo modelius.

Tuo pat metu korporacija siūlo alternatyvų šios problemos sprendimą: sudaryti sutartį su Australijos žiniasklaida remiantis "Google News Showcase" paslauga, apimančia mokėjimus už naujienų turinį. Bendrovė ketina per trejus metus investuoti 1,3 mlrd. JAV dolerių į problemos sprendimą.

Savo ruožtu ministras pirmininkas Skotas Morisonas pareiškė, kad vyriausybė neatsakys į grasinimus.

Facebook atstovas taip pat paskelbė galimybę blokuoti Australijos socialinio tinklo naujienų skiltį.

Tegai:
Australija, Facebook, Google
Dar šia tema
Google "įrašė" Putiną į populiarios frazės vertimą
Privatumo politika: nuo laisvės skleidėjų iki monstrų
Rusija turi išmokti pamoką, kurią Trampas praleido
Площадь независимости в Минске

Minsko milicija tikrina informaciją apie bandymą padegti save prie vyriausybės rūmų

(atnaujinta 11:20 2021.01.22)
Šiuo metu nukentėjęs asmuo yra sunkios būklės respublikinėje ligoninėje, vietoje dirba milicijos tyrimo grupė

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Oficiali Minsko miesto vykdomojo komiteto Vidaus reikalų departamento atstovė Natalija Ganusevič pranešė, kad tyrimo grupė nustato incidento, įvykusio Minsko centre esančioje Nepriklausomybės aikštėje, kur, remiantis interneto šaltiniais, rastas vyras, turintis nudegimus, aplinkybes.

"Įvykio aplinkybės nustatomos. Tyrimo-operatyvinė grupė dirba vietoje", — RIA Novosti sakė Ganusevič, komentuodama daugelyje vietinių interneto šaltinių pasirodžiusią informaciją, kad neva apdegęs kūnas buvo aptiktas Nepriklausomybės aikštėje Minske.

Ji pridūrė, kad daugiau informacijos apie įvykį bus pateikta vėliau.

Tuo pačiu metu Baltarusijos "Telegram" kanalai išplatino vaizdo įrašą, viename iš kurių matoma liepsna Minsko Nepriklausomybės aikštėje, kur yra Vyriausybės rūmai. Liepsnoje matyti tamsus siluetas. Kitame vaizdo įraše matyti, kad ant žemės guli vyras, aplink vaikšto uniformuoti žmonės, netoliese stovi greitoji medicinos pagalba.

Ta pačia informacija socialinio tinklo Twitter paskyroje pasidalino žmogaus teisių aktyvistas ir opozicijos lyderės Svetlanos Tichanovkajos patarėjas Franakas Viačorka.

Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerija Sputnik Baltarusija patvirtino, kad auka be sąmonės, jis buvo paguldytas į Respublikinį nuodegio centrą. Ministerija tvirtina, kad per pirminę apžiūrą greitosios medicinos pagalbos darbuotojai aukai diagnozavo daugiau nei 50 procentų kūno nudegimų.

Tegai:
padegimas, ugnis, Baltarusija, Minskas