Ligoninės palata

COVID-19 sirgęs vyras septynis mėnesius praleido ligoninėje

(atnaujinta 16:41 2020.12.20)
Pranešama, kad praėjusį mėnesį jis grįžo namo, o tėvo grįžimas buvo geriausia kalėdinė dovana jo šeimai

VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. JK vyras, sirgęs COVID-19, septynis mėnesius praleido ligoninėje ir pasveiko po to, kai gydytojai tris kartus svarstė jį atjungti nuo gyvybės palaikymo aparatų. Apie šią istoriją praneša "The Mirror".

57 metų Ali Sakallioglu buvo paguldytas į ligoninę 222 dienoms, o gydytojai tris kartus apgailestaudami sakė jo penkiems vaikams atsisveikinti su savo tėvu. Tačiau jie atsisakė leisti jam mirti ir paprašė gydytojų paskutinį kartą pabandyti išgelbėti jo gyvybę.

"Viltis buvo viskas, ką turėjome, ir žinojome, kad jis nepasiduos", — sakė paciento sūnus.

Praėjusį mėnesį Ali grįžo namo, o tėvo grįžimas buvo geriausia kalėdinė dovana jo šeimai. Vyras planuoja šventę atšvęsti kartu su juo gyvenančiu sūnumi ir 52 metų mylimąja Šina. Jis taip pat bando gauti vakciną, kad galėtų grįžti į taksisto darbą, nebijodamas, kad liga jį vėl užklups.

Anksčiau vyras ir žmona iš Amerikos Teksaso valstijos per dvi minutes mirė nuo komplikacijų užsikrėtę COVID-19.

Poros sūnus kartu su kitais šeimos nariais priėmė sunkų sprendimą atjungti juos nuo gyvybės palaikymo sistemos. Gruodžio 13 dieną gydytojai paskutinį kartą sustūmė jų lovas vieną šalia kitos. Pora mirė kelių minučių skirtumu, susikibę už rankų.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1181)
Dar šia tema
Kaune sunkvežimio vairuotojas savavališkai išstumdė blokus, blokuojančius pravažiavimą
Europoje prognozuojamas koronaviruso protrūkis po Naujųjų metų
JAV naikintuvas F-35А

"The National Interest" atskleidė amerikiečių naikintuvų "Achilo kulną"

(atnaujinta 21:39 2021.01.27)
Amerikiečių leidinio teigimu, nepaisant įdiegtų neaptinkamumo technologijų, JAV naikintuvus gali lengvai sekti Rusijos radarai dideliais atstumais

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Amerikiečių naikintuvai F-22 ir F-35 turi daug trūkumų, dėl kurių jie tampa lengvai pažeidžiami priešo. Apie tai papasakojo leidinys "The National Interest".

"Stealth technologijos, priešingai nei įprasta manyti, nėra apsiaustas, darantis nematomu", — parašė žurnalistai.

Jų manymu, Rusijos radarai "Podsolnuch" puikiai atliks užduotį danguje aptikti orlaivį su "stealth" technologijomis. Taip pat žurnalistai tvirtina, kad Rusijos radarai gali lengvai sekti F-35 dideliais atstumais.

Straipsnyje teigiama, kad infraraudonųjų spindulių paieškos technologija taip pat apskaičiuoja amerikiečių naikintuvų su "stealth" technologijomis buvimo vietą.

Be kitų amerikiečių orlaivių trūkumų, autoriai įvardijo didelį atsilikimą pagal visus parametrus oro kovoje, kuriai naikintuvai F-35 arba B-2 nėra skirti. Anot jų, ore F-35 gali tapti lengvu Rusijos SU-57 "grobiu".

Dar šia tema
Kas išgelbės "Žaibą": naikintuvas F-35 patyrė naują nesėkmę
Nufilmuotas naikintuvo MiG-31 oro mūšis stratosferoje — video
Amerikiečių pilotas įvertino naikintuvo MiG-29 kovines savybes
JAV neribotam laikui atidėjo naikintuvų F-35 gamybą
Laukiamiausias pasaulyje skrydis: greičiausias naikintuvas-perėmėjas MiG-41
Princas Haris ir Megan Markl

Lemtingi žodžiai: kaip princas Haris pakenkė Megan Markl

(atnaujinta 21:32 2021.01.27)
Jauniausias Elžbietos II anūkas norėjo įtikti artimiesiems, tačiau prastai apgalvojo savo viešą kalbą ir nulėmė jo žmonos ir jos šeimos santykių nutraukimą

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Princas Haris pakenkė savo žmonai Megan Markl ir iš anksto nulėmė jos santykius su giminaičiais: lemtingi žodžiai buvo pasakyti per interviu po maištingosios poros sužadėtuvių.

Holivudo aktorės ir karališkosios šeimos narių santykiai nuo pat pradžių buvo pasmerkti. Markl iš visų jėgų priešinosi rūmų taisyklėms ir pažeidė karališkąjį protokolą, o jos vyras tuo metu "degino tiltus" kitame fronte. Anksčiau nežinomą informaciją atskleidė karališkieji ekspertai.

Princas Haris nuo pat pradžių pakenkė Megan Markl: hercogas ištarė frazę, kuri amžiams sugadino buvusios aktorės santykius su jos šeima.

"Dabar Meg turi šeimą, kurios niekada neturėjo", — per interviu po sužadėtuvių pasakė Haris.

Pasak karališkųjų ekspertų, tokia frazė pasmerkė Markl sąmoningai atsisveikinti su savo principais ir visiškai atsiduoti karališkosioms pareigoms.

"Šie lemtingi žodžiai sukėlė daug triukšmo. Visi buvo įsitikinę, kad Markl iškart įsitrauks į šeimos gyvenimą ir rūmų struktūrą. Tačiau po tokio pareiškimo susidarė įspūdis, kad tai ne jos pasirinkimas, o pareiga", — šaltinio žodžius pacitavo leidinys "Daily Star".

Tegai:
Elžbieta II, Princas Haris, Megan Markle, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Daro savaip: aštrėja nesutarimai tarp princo Hario ir šeimos, rašo žiniasklaida
Megan Markl ir princas Haris yra priversti nutraukti sutartį su "Netflix"
Skandalingoji Megan Markl sesuo patyrė smurtą šeimoje
Megan Markl ir princas Haris pasiūlė karalienei netikėtą sandorį