Naikintuvai F-35A Lightning II

JAV padidino F-35 pajėgas netoli Rusijos sienų

(atnaujinta 23:11 2020.12.20)
Ejelsono oro pajėgų bazė yra maždaug už tūkstančio kilometrų nuo Rusijos sienos. Joje dislokuota grupė F-35A be 40 penktosios kartos naikintuvų — F-22A "Raptor"

VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. JAV oro pajėgos išaugo iki 20 vienetų penktos kartos daugiafunkcių naikintuvų F-35A "Lightning II", dislokuotų Ejelsono oro pajėgų bazėje, Aliaskoje, praneša "Interfax".

Oro bazės atstovė spaudai Keili Diubua (Kaylee Dubois) žurnalistams sakė, kad paskutiniai naikintuvai atvyko prieš kelias dienas. Nauja orlaivių grupė atvyks 2021 metų balandžio mėnesį.

"Mes ir toliau kaupiame savo sąrašą. Iki 2021 metų pabaigos bazėje turėsime visus 54 naikintuvus", — pridūrė ji.

Oro bazėje dislokavus visus 54 naikintuvus F-35A "Lightning II", kiekvienas iš dviejų eskadronų — 336 ir 335 — turės po 27 lėktuvus.

Ejelsono oro pajėgų bazė yra maždaug už tūkstančio kilometrų nuo Rusijos sienos. Joje dislokuota grupė F-35A be 40 penktosios kartos naikintuvų — F-22A "Raptor". Jų dislokavimo vieta yra dar viena aviacijos bazė Aliaskoje — Elmendorfo-Ričardsono.

Tegai:
naikintuvai, JAV, Rusija
Dar šia tema
"National interest" Rusijos naikintuvą pavadino "žudiku"
Rusijos ginklai: preliminarūs 2020 metų rezultatai
Koronavirusas

PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi

(atnaujinta 22:08 2021.01.19)
Organizacijos atstovės spaudai teigimu, prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti nuo viruso

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Reikės daugelio mėnesių, kol vakcina sukurs didžiulį imunitetą COVID-19, ir nežinoma, ar tai padės sustabdyti infekcijų plitimą, antradienį pranešė PSO atstovė spaudai Margaret Haris, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"Vakcinos padės, bet ne iš karto. Prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti. Mes net nežinome, kada sustos viruso plitimas. Mes tik žinome, kad vakcinos sustabdys šią ligą", — sakė ji.

Lietuvoje bendras patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 168 708. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 494.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
JAV Valstybės departamento pastatas

JAV svarsto įvesti naujas sankcijas Rusijai pagal CAATSA

(atnaujinta 21:55 2021.01.19)
JAV antradienį įvedė sankcijas "Fortuna" laivui ir jo savininkui "KVT-RUS", dalyvavusiems dujotiekio "Nord Stream-2" projekte

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. JAV netrukus svarstys papildomas sankcijas Rusijai pagal "Countering America's Adversaries Through Sanctions Act" (CAATSA), sakė JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, praneša RIA Novosti.

"JAV artimiausiu metu apsvarstys papildomas sankcijas pagal CAATSA ir Europos energetinio saugumo aktą (PEESA)", — rašoma Pompėjaus, kuris sausio 20 dieną palieka pareigas Trampo administracijoje, pareiškime.

Jis priminė, kad JAV antradienį įvedė sankcijas "Fortuna" laivui ir jo savininkui "KVT-RUS", dalyvavusiems dujotiekio "Nord Stream-2" projekte.

"Jei "Nord Stream-2" bus baigtas, tai suteiks Rusijai galimybę visiškai apeiti Ukrainą, atimant iš jos gyvybiškai svarbias pajamas ir atveriant ją tolesniems agresyviems Rusijos veiksmams, taip pat skirs lėšų gamtos ištekliams naudoti kaip spaudimo ir piktavališkos įtakos Vakarų Europoje priemonę", — sakė jis.

"Šiandien paskelbtas pranešimas apie sankcijas parodo, kad JAV nebijo patraukti atsakomybėn tų, kurie ir toliau padeda bei sutinka su šiuo Rusijos prievartos instrumentu", — teigė Pompėjas.

Tegai:
Nord Stream-2, sankcijos, Rusija, JAV
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai