Rusijos vakcina Sputnik V, archyvinė nuotrauka

Rusijos Gamalėjaus centras ir "AstraZeneca" pasirašė memorandumą dėl vakcinų

(atnaujinta 16:15 2020.12.21)
Pasak Putino, toks požiūris į partnerystę šiandien gali būti geras, įtikinamas mokslo jėgų, technologijų, investicijų sujungimo pavyzdys siekiant bendro tikslo — apsaugoti gyvybę

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Gamalėjaus centras, "AstraZeneca", Rusijos tiesioginių investicijų fondas ir bendrovė "R-Pharm" priėmė bendradarbiavimo memorandumą kovoje su koronavirusu, praneša RIA Novosti. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vaizdo konferencijos metu pasveikino pasirašius dokumentus.

"Esu visiškai įsitikinęs, kad toks požiūris į partnerystę šiandien gali būti geras, įtikinamas pavyzdys, kaip derinti mokslo jėgas, technologijas, investicijas bendram tikslui..." — sakė Rusijos vadovas.

Anksčiau Gamalėjaus centro direktorius Aleksandras Gincburgas pranešė, kad artimiausiu metu bus pradėti bendri vakcinų nuo koronaviruso — Rusijos "Sputnik V" ir "AstraZeneca" — bandymai.

Vakcinos AZD1222 (sukurtos "AstraZeneca" bendradarbiaujant su Oksfordo universitetu) ir "Sputnik V" yra pagrįstos adenovirusiniais vektoriais, į kuriuos yra įterptas SARS-CoV-2 viruso smaigalio pavidalo baltymas. Tuo pačiu metu patys adenovirusai neturi galimybės daugintis — jie yra genetinės medžiagos (antigeno) pristatymo į žmogaus kūno ląsteles sistema.

Gruodžio 11 dieną "AstraZeneca" priėmė vakcinos "Sputnik V" kūrėjų pasiūlymą dėl preparatų derinio.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, vakcina, Didžioji Britanija, Rusija
Dar šia tema
Vakcinų gamintojai JAV atleisti nuo ieškinių dėl šalutinio poveikio
"Rosselchoznadzor" vadovė papasakojo, kada galėtų baigtis COVID-19 pandemija
Kazachstane pradėta vakcinos "Sputnik V" gamyba
Koronavirusas

PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi

(atnaujinta 22:08 2021.01.19)
Organizacijos atstovės spaudai teigimu, prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti nuo viruso

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Reikės daugelio mėnesių, kol vakcina sukurs didžiulį imunitetą COVID-19, ir nežinoma, ar tai padės sustabdyti infekcijų plitimą, antradienį pranešė PSO atstovė spaudai Margaret Haris, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"Vakcinos padės, bet ne iš karto. Prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti. Mes net nežinome, kada sustos viruso plitimas. Mes tik žinome, kad vakcinos sustabdys šią ligą", — sakė ji.

Lietuvoje bendras patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 168 708. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 494.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
JAV Valstybės departamento pastatas

JAV svarsto įvesti naujas sankcijas Rusijai pagal CAATSA

(atnaujinta 21:55 2021.01.19)
JAV antradienį įvedė sankcijas "Fortuna" laivui ir jo savininkui "KVT-RUS", dalyvavusiems dujotiekio "Nord Stream-2" projekte

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. JAV netrukus svarstys papildomas sankcijas Rusijai pagal "Countering America's Adversaries Through Sanctions Act" (CAATSA), sakė JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, praneša RIA Novosti.

"JAV artimiausiu metu apsvarstys papildomas sankcijas pagal CAATSA ir Europos energetinio saugumo aktą (PEESA)", — rašoma Pompėjaus, kuris sausio 20 dieną palieka pareigas Trampo administracijoje, pareiškime.

Jis priminė, kad JAV antradienį įvedė sankcijas "Fortuna" laivui ir jo savininkui "KVT-RUS", dalyvavusiems dujotiekio "Nord Stream-2" projekte.

"Jei "Nord Stream-2" bus baigtas, tai suteiks Rusijai galimybę visiškai apeiti Ukrainą, atimant iš jos gyvybiškai svarbias pajamas ir atveriant ją tolesniems agresyviems Rusijos veiksmams, taip pat skirs lėšų gamtos ištekliams naudoti kaip spaudimo ir piktavališkos įtakos Vakarų Europoje priemonę", — sakė jis.

"Šiandien paskelbtas pranešimas apie sankcijas parodo, kad JAV nebijo patraukti atsakomybėn tų, kurie ir toliau padeda bei sutinka su šiuo Rusijos prievartos instrumentu", — teigė Pompėjas.

Tegai:
Nord Stream-2, sankcijos, Rusija, JAV
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai