Svetlana Tichanovskaja, archyvinė nuotrauka

Baltarusijoje prieš Tichanovskają iškelta byla dėl ekstremistų grupuotės sukūrimo

(atnaujinta 20:35 2020.12.21)
Kartu su Tichanovskaja šioje byloje kaltinama Marija Kolesnikova, Pavelas Latuška, Maksimas Znakas ir kiti Koordinacinės tarybos nariai

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė baudžiamąsias bylas prieš opozicijos Koordinacinės tarybos narius, savo "Telegram" pranešė prokuratūros spaudos tarnyba.

Svetlana Tichanovskaja, Marija Kolesnikova, Maksimas Znakas, Pavelas Latuška, Olga Kovalkova, Sergejus Dylevskis ir "kiti asmenys" įtariami "sukūrę ir vadovavę ekstremistinei grupuotei, finansavę jos veiklą, kad antikonstituciniu būdu užgrobtų valstybės valdžią".

Kalbama apie nusikaltimų, numatytų 361 straipsnio pirmojoje dalyje ("Ekstremistinių darinių kūrimas"), 361 straipsnio trečiojoje dalyje ("Raginimai imtis veiksmų, kuriais siekiama pakenkti nacionaliniam saugumui") ir 357 straipsnio pirmojoje dalyje  ("Sąmokslas užgrobti valstybės valdžią nekonstitucinėmis priemonėmis").

Rugpjūčio pradžioje Baltarusijoje vyko valstybės vadovo rinkimai. Aleksandras Lukašenka, oficialias valstybės CRK skaičiavimais, juos laimėjo šeštą kartą: komisijos duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų, aplenkdamas Svetlaną Tichanovskają.

Respublikoje prasidėjo protesto akcijos, kurios tęsiasi iki šiol, didžiausios — sekmadieniais.

Tichanovskajos, kurią opozicija laiko išrinktąja lydere, iniciatyva šalyje buvo sukurta opozicijos Koordinacinė taryba. Jos atstovai reikalauja paskirti naujus rinkimus ir derybas.

Anksčiau Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė bylą dėl raginimų perimti valdžią. Dauguma Koordinacinės tarybos prezidiumo narių yra areštuoti arba yra užsienyje, tarp jų ir pati Tichanovskaja (ji iškart po rinkimų išvyko į Lietuvą).

Tegai:
Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja
Temos:
Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (558)
Dar šia tema
Seimas palengvino verslininkų iš Baltarusijos persikėlimą į Lietuvą
Tiсhanovskaja papriekaištavo ES už per ilgą sankcijų Minskui priėmimą
ES priėmė trečiąjį Baltarusijos sankcijų paketą
"Kieno Krymas?": Ukraina paskelbė Tichanovskajai ultimatumą
Vokietijos gydytojai apžiūri COVID-19 pacientą Acheno universitetinėje ligoninėje, Vakarų Vokietijoje, archyvinė nuotrauka

Vokietijoje aptikta nauja koronaviruso mutacija

(atnaujinta 12:18 2021.01.18)
Pasak gydytojo, kurio ligoninėje buvo aptikta nauja viruso padermė, nors "Šaritė" klinikos tyrėjai dar turi išsamiau išnagrinėti mutacijos ypatumus, panikuoti nėra priežasties

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Bavarijos klinikoje buvo atrasta nauja koronaviruso mutacija, pranešė laikraštis "Merkur".

Kaip sakė ligoninės vadovas Francas Niderbiulis, praėjusią savaitę specialistai, nagrinėdami pacientų tepinėlius, atskleidė skirtingus rezultatus. Tai tapo įmanoma dėl specialaus medicinos įstaigos įsigyto įrenginio. Rezultatai gydytojams pasirodė keisti, todėl jie susisiekė su kolegomis iš "Šaritė" klinikos. Sušaldyti trijų pacientų mėginiai trečiadienį buvo pristatyti į Berlyną, o po dviejų dienų "Šaritė" patvirtino gydytojų įtarimus, kad tai gali būti nauja SARS-CoV-2 padermė.

"Tai padermė, su kuria ten susiduriama pirmą kartą", — sakė Niderbiulis.

Tačiau, anot jo, tai nereiškia, kad COVID-19 sukėlėjas tapo užkrečiamesnis, nes gydytojai negali pateikti tikslių atsakymų apie šios mutacijos ypatybes. Berlyno ekspertai turėtų tai išnagrinėti.

"Tikimės išsamaus atsakymo iki sausio pabaigos", — pridūrė gydytojas.

Taip pat dar nežinoma, kaip atsirado nauja viruso mutacija.

"Nuo pandemijos pradžios visame pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12 tūkstančių viruso struktūros pokyčių", — sakė Niderbiulis. Anot jo, panikuoti nėra jokios priežasties.

2020 metų gruodžio viduryje JK nustatyta nauja koronaviruso SARS-CoV-2 mutacija. Vėliau JK naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatytas koronaviruso variantas plinta sparčiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo. Nors naujasis viruso variantas, remiantis preliminariais vertinimais, gali būti 70 % infekciškesnis nei ankstesnis, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad jis yra pavojingesnis mirtinumo ar ligos eigos prasme.

Tegai:
mutacija, COVID-19, koronavirusas, Vokietija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusijoje nustatyta beveik 1500 koronaviruso mutacijų
Mokslininkas nurodė SAM vakcinacijos plano spragas
PSO papasakojo, kada gali baigtis COVID-19 pandemija
Lietuvoje beveik perpus sumažėjo naujų COVID-19 atvejų
NVSC primena apie izoliacijos taisyklių laikymąsi
Vakcinos Sputnik V

Rusija nesivaiko pinigų. Europa stojo ginti vakciną "Sputnik V"

(atnaujinta 11:52 2021.01.18)
Manoma, kad abejingą ir skeptišką Vakarų reakciją į vakcinos "Sputnik V" sukūrimą sukelia visiškas nežinojimas apie Rusijos mokslo tradicijas

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Rusija sukūrė vaistą, galintį nuslopinti koronaviruso pandemiją. Vakarams trūksta žinių apie Rusijos mokslą, rašoma prancūzų laikraščio Monde diplomatique ispaniškajame leidime.

Pasak straipsnio autoriaus Federiko Kusko (Federico Cuzco), abejingą ir skeptišką Vakarų reakciją į vakcinos "Sputnik V" sukūrimą sukelia visiškas nežinojimas apie Rusijos mokslo tradicijas.

"Dėl kalbinių, kultūrinių ir politinių skirtumų, iš nežinojimo Rusijos iniciatyvos įtariai vertinamos", — sakė žurnalistas.

Jis pabrėžė, kad vaisto kūrimas yra visos istorinės Rusijos mokslo raidos grandinės rezultatas. Tačiau, jo nuomone, Vakarų "pasakotojai" ilgus metus neigė Rusijos mokslo laimėjimus ir dabar stebisi, kad sukurta vakcina.

"Skirtingai nuo tokių šalių kaip JAV ir Europos Sąjunga, kur farmacijos laboratorijos primeta savo vaistus astronominėmis kainomis, Rusija nesivaiko pinigų", — sakė Kuskas.

Pasak Kusko, po 50 metų niekas net neprisimis įtarimų dėl "Sputnik V", kuri dabar aktyviai plinta skirtingose ​​pasaulio šalyse.

Anksčiau Sputnik radijas pranešė, kad Gvinėjos prezidentas paskiepytas Rusijos vakcina "Sputnik V".

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V". Vaistas sukurtas remiantis ištirta ir patikrinta žmogaus adenovirusinių vektorių platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikių neigiamų pasekmių nebuvimas.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
Europa, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Vengrija tęsia derybas su Rusija ir Kinija dėl vakcinų nuo COVID-19
Rusijos sveikatos apsaugos ministerija išdavė leidimą tirti "Sputnik Light" vakciną
PSO įvertino vakcinų nuo COVID-19 veiksmingumą naujoms padermėms