Koronaviruso testas

PSO papasakojo, kaip naujo tipo koronavirusas pakeis pandemiją

(atnaujinta 13:17 2020.12.22)
Organizacijos atstovė Rusijoje pažymėjo, kad dabar nustatyta daugybė viruso padermių, tačiau reikšmingo mirštamumo nuo jų ar užkrečiamumo pokyčio nėra

VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Naujo tipo koronavirusas pandemijos nepakeis, sakė Melita Vujnovič, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Rusijos Federacijoje.

"Šiuo metu nematome situacijos, kai virusas būtų taip pasikeitęs, kad jis pakeistų savo elgesį ir netgi pakeistų pandemiją", — interviu žurnalistei Nailjai Asker-zadei kanale "Rossija 24" sakė ji.

Ji pridūrė, kad "viruso pokyčiai yra normalūs".

"Kiekvienas virusas keičiasi per savo gyvenimą, evoliucionuoja. Labai svarbu suprasti, kad ne kiekvienas viruso genomo pokytis reiškia jo elgesio pokyčius", — sakė Vujnovič.

Ji pažymėjo, kad dabar nustatyta daugybė viruso padermių, tačiau reikšmingo mirštamumo nuo jų ar užkrečiamumo pokyčio nėra. Anot PSO atstovės, organizacija gerai prižiūri koronaviruso elgesį, keičiasi duomenimis.

Vujnovič patvirtino, kad vakcinos nuo COVID-19 bus veiksmingos prieš naujus virusų tipus, tačiau jei prireiktų pritaikyti vakciną ar naują vaistą, tai padaryti nebus sunku.

"Vakcina turi nešiklį, pagrindinę technologiją ir papildomą antigeną. Taigi, nebus sunku pakeisti antigeną, jei turėsime gerą, veiksmingą vakciną", — sakė ji.

Anksčiau JK buvo atrasta nauja SARS-CoV-2 koronaviruso mutacija. Šeštadienį Didžiosios Britanijos naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatyta koronaviruso mutacija plinta greičiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo.

Atsižvelgdamos į šias naujienas, kelių šalių valdžios institucijos paskelbė sustabdžiusios susisiekimą transportu su JK. Pirmadienį PSO teigė dar neturinti įrodymų, kad nauja koronaviruso mutacija padidintų ligos sunkumą.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1142)
Dar šia tema
Lietuva sugalvojo, kaip pagreitinti leidimų atvykti užsieniečiams išdavimo procesą
Įvardytas veiksnys, kuris žymiai padidina sunkios COVID-19 formos riziką
Vadimiras Putinas

Putinas su Europos Vadovų Tarybos vadovu aptarė Rusijos ir ES santykius

(atnaujinta 18:21 2021.01.22)
Teigiama, kad buvo nuodugniai aptarta dabartinė santykių padėtis, akcentuojant būtinybę kurti pragmatišką bendradarbiavimą abipusio intereso srityse

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas su Europos Vadovų Tarybos vadovu Šarliu Mišeliu aptarė Rusijos Federacijos ir ES santykių padėtį, pabrėždamas būtinybę kurti pragmatišką bendradarbiavimą, praneša Kremliaus spaudos tarnyba, praneša RIA Novosti.

"Buvo nuodugniai aptarta dabartinė Rusijos ir Europos Sąjungos santykių padėtis, akcentuojant būtinybę kurti pragmatišką bendradarbiavimą abipusio intereso srityse", — sakoma pranešime.

Maskvos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po referendumo pusiasalyje tapo Rusijos teritorijos dalimi.

Maskva buvo apkaltinta kišimusi ir prieš ją buvo įvestos sankcijos, Rusija atsakė, pradėdama importo pakeitimo kursą. Be to, Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad kalbėti su Maskva sankcijų kalba yra neproduktyvu. Rusija ne kartą tvirtino, kad nedalyvauja konflikte Ukrainoje ir nėra Minsko susitarimų objektas.

Tegai:
Rusija, ES, Vladimiras Putinas
Džo Baidenas

Baidenas pašalino biuro mygtuką, kuriuo Trampas iškviesdavo padavėją su kola

(atnaujinta 18:16 2021.01.22)
Be to, kad mygtukas dingo nuo stalo Ovaliajame kabinete, po Baideno atvykimo įvyko ir keletas kitų pakeitimų

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. JAV prezidentas Džo Baidenas nuėmė nuo savo darbo stalo Baltuosiuose rūmuose raudoną mygtuką, kuriuo jo pirmtakas Donaldas Trampas skambindavo padavėjui su savo mėgstamu gėrimu — dietine kola, pranešė "Associated Press".

Raketos Bulava paleidimas
© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation

Anksčiau žiniasklaida ne kartą pranešė apie Trampo priklausomybę nuo kolos ir tvirtino, kad Baltųjų rūmų kabinete ant jo stalo yra specialus mygtukas, kuriuo galima paskambinti padavėjui, kad jis atneštų šio gėrimo. Pats eksprezidentas neneigė, kad mėgo kolą ir mėsainius, tačiau teigė, kad apskritai jis maitinasi sveikai.

Be to, kad mygtukas dingo nuo stalo Ovaliajame kabinete, po Baideno atvykimo įvyko ir keletas kitų pakeitimų. Agentūros duomenimis, ryškiausias pokytis buvo tamsiai mėlynas kilimas su prezidento antspaudu centre, kuris paskutinį kartą buvo naudojamas vadovaujant Bilui Klintonui. Dirbant šiame Trampo biure kilimas buvo šviesios spalvos su saulės spindulių raštu. Agentūros duomenimis, be kilimo, Baidenas taip pat grąžino užuolaidas, buvusias po Klintono.

78 metų demokratas Baidenas tapo 46-uoju JAV prezidentu. Lapkritį jis nugalėjo antrai kadencijai nesėkmingai kandidatavusį respublikoną Donaldą Trampą.

Tegai:
Coca-Cola, Donaldas Trampas, Džo Baidenas, JAV
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Vilniaus senamiestis

Ekspertas: kad gautų pinigų, Lietuvai geriau siųsti piliečius į užsienį

(atnaujinta 16:17 2021.01.22)
Ekonominis Lietuvos išsigelbėjimas yra ne darbo vietų išsaugojimas, o darbo jėgos migracija ir bendradarbiavimas su Rusija bei Baltarusija, sako ekonomikos daktaras Aleksejus Zubecas

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Interviu Sputnik Lietuva ekonomikos mokslų daktaras, Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės prorektorius Aleksejus Zubecas teigė, kad sveiko proto požiūriu, Lietuva turi palaikyti gydytojus, mokytojus ir teisėsaugą, tačiau visų darbo vietų išsaugojimas yra prieštaringas klausimas.

"Pagrindinis Lietuvos eksporto produktas yra darbo jėga, jei mes kalbame apie darbo vietų išsaugojimą, tada kyla klausimas, kam to reikia Lietuvos ekonomikai? Pagrindinis eksporto produktas yra žmonės. Sveiko proto požiūriu būtina palaikyti socialinę sferą — gydytojus, mokytojus ir kt. teisėtvarkos jėgos, kas yra būtina valstybės funkcionavimui. Likusi darbo jėga, užuot ją laikiusi Lietuvos viduje, valdžios vietoje, priešingai, paskatintų išvykti į užsienį, kad jos paskui grąžintų pinigus į savo tėvynę", — sakė ekonomistas.

Pasak Zubeco, bendradarbiavimas su dviem kaimyninėmis šalimis būtų puiki Lietuvos ekonomikos plėtros galimybė.

"Ne per vėlu kreiptis į Baltarusiją ir užmegzti normalius santykius su Rusija, norint pasinaudoti tranzitinės valstybės padėtimi. Tai būtų puiki proga Lietuvos ekonomikos plėtrai, tačiau tokiems variantams trukdo politinė pozicija, kuri visiškai nėra konstruktyvi ir prieštarauja ilgalaikiams Lietuvos, kaip valstybės, išlikimo interesams", — sakė ekspertas.

Pasak jo, jokios ES subsidijos ateityje nepadės.

"Senoji Europa prarado susidomėjimą naujosios Europos šalimis, kurios tampa jos balastu, ir vis mažiau dėmesio skiriama Baltijos respublikoms. Jei Lietuva ir Baltijos šalys nori išlikti kaip nepriklausomos, jos turi atsisukti į rytus — į Baltarusiją ir Rusiją, tai yra jų ekonominė perspektyva. išsigelbėjimas. Jei Lietuva ir kitos Baltijos valstybės neparodo nepriklausomos politikos, jų ekonomika yra pasmerkta. Jokios ES fondų subsidijos jiems nepadės, tai yra skausmo numalšinimas, kurį laiką palengvinantis problemą. Ilgainiui tai nepadės", — sakė ekonomistas. 

Tegai:
Baltarusija, Rusija, ekonomika, Lietuva