Rusijos Juodosios jūros laivyno laivai

Ukrainos politologas paragino surengti Rusijai "naują Perl Harborą"

(atnaujinta 15:16 2020.12.22)
Politologo teigimu, "Normandijos formatas" esą niekur nenuvedė, o Vokietija ir Prancūzija ne kartą užėmė dviprasmišką poziciją derybose dėl Ukrainos, todėl Ukraina turi turėti savo puolimo strategiją

VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Kijevo valdžia turėtų parengti Krymo ir Donbaso karinio "išlaisvinimo" strategiją — su tokiu šūkiu kreipėsi Ukrainos politologas, socialinės ekonomikos daktaras Zinovijus Svereda televizijos kanalo "Priamoj" eteryje.

Balistinės raketos Topol-M paleidimas Rusijoje
© Sputnik / Министерство обороны РФ

Anot jo, "Normandijos formatas" esą niekur nenuvedė, o Vokietija ir Prancūzija ne kartą užėmė dviprasmišką poziciją derybose, todėl į dialogą dėl Ukrainos reikia įtraukti JAV ir Didžiąją Britaniją.

"Be to, norime to ar ne, Ukraina turi turėti savo puolimo strategiją. Turime pereiti, nutolti nuo gynybos ir žiūrėjimo į savo partnerių akis strategijos", — mano Svereda. Tarp konkrečių priemonių jis siūlo susprogdinti Kerčės tiltą ir surengti "naują Perl Harborą" Rusijos laivynui.

"Reali gynyba — tai patriotinis sąmoningumas, žmonių nenoras pasiduoti bet kokiomis sąlygomis, savo kariuomenės atkūrimas ir net savo kosmoso pajėgų kūrimas", — pareiškė politologas.

Jo nuomone, tokiu būdu Ukraina galės lygintis su pažengusiomis šalimis savo interesų apsaugos klausimu, ir tada Britanija ir JAV žiūrės į ją kaip į partnerę.

Tai ne pirmasis ambicingas Ukrainos ekspertų ir karių pareiškimas. Pavyzdžiui, buvęs Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksandras Turčinovas tvirtino, kad komplekso "Neptūn" sparnuotosios raketos R-360 esą per kelias minutes gali sunaikinti Rusijos laivus Juodojoje ir Azovo jūrose, taip pat Krymo tiltą. Karo ekspertas Michailas Žirochovas taip pat pareiškė, kad "Neptūn" "gali pasiekti" Rusijos laivus Novorosijske. Tas pats Svereda anksčiau siūlė parduoti žemes rytinėje šalies sienoje Amerikos įmonėms — apsaugai nuo Rusijos "agresijos".

Karo eksperto Jurijaus Knutovo teigimu, įvykus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atakai į Krymą, Rusijos kariuomenė atsakys smūgiu ne tik tiems, kas šturmuos pusiasalį, bet smogs ir į priešo bazes bei štabus.

Tegai:
Ukraina, Rusija
Dar šia tema
NATO žengia į Juodąją jūrą. Ar aljansas išstums Rusiją iš Krymo
Vakarai — ukrainiečiams: kariaukite su Rusija iki paskutinio "laboratorinio triušio"
Švedijos verslininkas pareiškė, kad Krymas "niekada nepriklausė Ukrainai"
"Puikus ėjimas!": Rusija rado kaip suvaldyti NATO eskadrinius minininkus Juodojoje jūroje
Keitė Midlton ir princas Viljamas

Keitė Midlton konferencijoje vilkėjo seną striukę ir sukėlė diskusijas tarp žiūrovų

(atnaujinta 20:58 2021.01.18)
Tai ne pirmas kartas, kai Kembridžo hercogienė yra užfiksuota su sena apranga. 2020 metų gruodžio mėnesį per dvi dienas trukusį karališkąjį turą į Kardifą, Velsą, fotografai užfiksavo princo Viljamo žmoną, dėvėjusią seną ryškiai raudoną Alexander'o McQueen'o paltą

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Kembridžo hercogienė Keitė Midlton internetinės konferencijos eteryje pasirodė su senais drabužiais, praneša "Daily Mail".

Vaizdo skambučio metu Keitė Midlton ir jos vyras princas Viljamas su gydytojais aptarė, kaip svarbu rūpintis su koronaviruso pandemija kovojančių kolegų psichikos sveikata. Remdamasis savo patirtimi, princas prisipažino, kad ankstesnis greitosios medicinos pagalbos piloto darbas reguliariai darė įtaką jo "šeimos gyvenimui". Šiuo atžvilgiu pora išreiškė susirūpinimą profesionalais, kurie kasdien turi pamatyti "tiek daug sielvarto, liūdesio ir mirties".

Bendravimui su gydytojais Midlton pasirinko klasikinį pilką languotą švarką su juoda apykakle. Žinoma, kad hercogienė dėvėjo tą patį "Smythe" švarką per viešą pasirodymą Esekso mieste 2018 metais.

Princo žmonos pasirodymas sukėlė diskusijas tarp transliacijos žiūrovų. "Manau, kad jos "idealumas" yra tiesiog nuobodus. Ji atrodo kaip vidutinės klasės moteris, nieko įdomaus. Per daug dėmesio jai skiriama", "jie vadina ją angliškąja rože, bet aš pirmą kartą matau rožę iš plastiko ir botokso", "Ar ji nėščia? Atrodo, kad ji apsivems bet kurią minutę", kritikavo kai kurie.

"Miela, gerbiama pora", "Kai Keitė pasirodo ekrane, bet kokia situacija suvokiama daug lengviau", "Koks džiaugsmas Jus vėl pamatyti. Laimingų Naujųjų metų!" — kiti džiaugėsi vaizdo žinute.

Tai ne pirmas kartas, kai Kembridžo hercogienė yra užfiksuota su sena apranga. 2020 metų gruodžio mėnesį per dvi dienas trukusį karališkąjį turą į Kardifą, Velsą, fotografai užfiksavo princo Viljamo žmoną, dėvėjusią seną ryškiai raudoną Alexander'o McQueen'o paltą.

Tegai:
Princas Viljamas, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Koronaviruso testas

Japonijoje nustatyta "britų" COVID-19 padermė asmenims, nebuvusiems JK

(atnaujinta 20:52 2021.01.18)
Nė vienas iš užsikrėtusiųjų niekada nebuvo JK, tačiau ekspertams dar nepavyko nustatyti, ar kuris nors iš užkrėstųjų turėjo ryšių su kuo nors, kas neseniai keliavo į šalį

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Pirmieji vadinamosios "britų" koronaviruso padermės infekcijos atvejai nustatyti Japonijoje žmonėms, kurie niekada nebuvo JK, teigia Japonijos sveikatos apsaugos ministerija.

Spaudos konferenciją transliuoja NHK televizijos kanalas.

Šidzuokos prefektūroje infekcijos atvejai patvirtinti trims žmonėms nuo 20 iki 70 metų.

Nė vienas iš užsikrėtusiųjų niekada nebuvo JK, tačiau ekspertams dar nepavyko nustatyti, ar kuris nors iš užkrėstųjų turėjo ryšių su kuo nors, kas neseniai keliavo į JK.

2020 metų gruodžio viduryje JK nustatyta nauja koronaviruso SARS-CoV-2 mutacija. Vėliau JK naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatytas koronaviruso variantas plinta sparčiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo. Nors naujasis viruso variantas, remiantis preliminariais vertinimais, gali būti 70 % infekciškesnis nei ankstesnis, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad jis yra pavojingesnis mirtinumo ar ligos eigos prasme.

Tegai:
Didžioji Britanija, Japonija, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Vakcinacija

Lietuva pateko į penketuką tarp geriausių ES šalių pagal skiepijimą nuo COVID-19

(atnaujinta 20:34 2021.01.18)
Tyrimo metu analitikai apskaičiavo kiekvienos valstybės rodiklį, palygindami vakcinos dozių skaičių 100 gyventojų

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Lietuva užima penktą vietą tarp Europos Sąjungos šalių pagal gyventojų skiepijimo lygį, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba, remdamasi analitinio centro "Politico" duomenimis.

Rodiklis buvo apskaičiuotas palyginus vakcinų skaičių 100 šalies gyventojų. Kadangi ES nėra centralizuotos keitimosi duomenimis apie skiepijimą duomenų sistemos, analizė pateikiama kaip naujausia oficialių nacionalinių institucijų atnaujinimo data.

Lietuvoje skiepijimo rodiklis yra 1,72; buvo paskiepyti 46 924 žmonės. Informacija buvo pateikta sausio 16 dieną.

Trys lyderiai yra Didžioji Britanija (6,34), Danija (2,88) ir Malta (2,15). Estijoje skiepijimo rodiklis siekė 1,37, o Latvijoje — 0,83. Sąrašo pabaigoje yra Bulgarija (0,26).

Lietuvoje nuo pandemijos pradžios užfiksuota per 167 tūkstančius COVID-19 atvejų, daugiau nei 104 tūkstančiai žmonių pasveiko ir daugiau nei 2,4 tūkstančiai mirė.

Vakcinacija šalyje prasidėjo gruodžio pabaigoje. Pirmiausia skiepai buvo skirti medicinos darbuotojams. Naujausiais duomenimis, nuo viruso paskiepyti 47 498 Lietuvos gyventojai.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, ES, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje beveik perpus sumažėjo naujų COVID-19 atvejų
Lenkija gavo perpus mažiau "Pfizer" vakcinų nei buvo planuota