Prancūzijos pareigūnai testuoja vairuotoją Doverio uoste, 2020 m. gruodžio 24 d.

Tolimųjų reisų vairuotojai Rytų Europos pasisakė apie sunkią padėtį Britanijoje

(atnaujinta 21:34 2020.12.24)
Daugelis vairuotojų skundžiasi, kad negali praleisti švenčių su šeima. Kai kurie pareiškė, kad jiems teko sumokėti už koronaviruso tyrimo atlikimą

VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Tūkstančiai tolimųjų reisų vairuotojų, kurių dauguma atvažiavo iš Europos, rizikuoja Kalėdas praleisti "spąstuose" Britanijos Kento grafystėje, rašo britų laikraštis "Daily Mail".

Daugybė vairuotojų į Britaniją atvyko iš Rytų Europos.

Vienas tolimųjų reisų vairuotojas iš Lenkijos papasakojo, kad jam teko paskambinti nėščiai žmonai ir dukroms ir pranešti, kad vargu ar jis grįš namo per Kalėdas, o vietoj to praleis laiką savo automobilyje, kuris užstrigo A20 kelyje, Doveryje.

"Tai yra siaubinga situacija, ir to neturėjo būti, manau, kad Prancūzija bando pamankštinti raumenis prieš "Brexit", — pasakė vairuotojas.

Очередь грузовиков на въезд в порт Дувр, 24 декабря 2020 года
© REUTERS / MATTHEW CHILDS
Sunkvežimių eilė laukia įvažiavimo į Doverio uostą, 2020 metų gruodžio 24 d.

Pasak sunkvežimio vairuotojo, jo dukros ir žmona buvo labai nusiminusios. Net jei rytoj jis sės į keltą į Prancūziją, kelionė vis tiek būtų ilga.

"Stebuklų pasitaiko, ypač šiuo metų laiku, tačiau manau, kad dar bent kelias dienas būsiu Anglijoje", — pasakė jis.
Очередь грузовиков и автомобилей на въезд в порт Дувр, Великобритания
© REUTERS / PETER NICHOLLS
Sunkvežimių ir lengvųjų automobilių eilė prie įvažiavimo į Doverio uostą, Britanija

Dar vienas vairuotojas, kuris į naujus namus Didžiojoje Britanijoje atvežė 20 šunų ir šešias kates, išgelbėtas iš Bukarešto gatvių, tikėjosi grįžti į Rumuniją pas savo žmoną ir septynerių metų dukterį. Jis įstrigo Doveryje, kai Prancūzija uždarė sieną.

"Aš surengiau žmonėms Kalėdas atgabenęs jiems naują augintinį — dabar tikiuosi, kad Britanijos ir Prancūzijos valdžia sugebės man užtikrinti mano. Aš ir mano kolega nuo sekmadienio miegojome ant galinės mūsų furgono sėdynės, ir dabar aš vėl dėviu senus drabužius, nes neturiu švarių", — papasakojo jis.

Vairuotojas tikisi įlipti į keltą, kol turi neigiamą koronaviruso rezultatą. Anot jo, grįžimas namo bus geriausia dovana.

Bulgarijos pilietis Niko Mirčevas keturias dienas buvo įstrigęs Doveryje, jis stovi eilėje. Tuo pačiu metu, pasak leidinio, jis neturi koronaviruso tyrimo.

Kitas rumunų vairuotojas Florinas Albu pasakė, kad jam teko sumokėti už testą.

"Gavau neigiamą rezultatą. Man buvo pasakyta, kad testas yra nemokamas, bet kai aš atvykau, turėjau sumokėti 150 svarų savo pinigų", — pasakė jis.

Gruodžio 22 dieną Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos valdžios susitarė dėl vairuotojų, kuriems nustatytas neigiamas koronaviruso tyrimas, priėmimo. Šiuo metu Doverio uoste yra mobilieji greitųjų COVID-19 tyrimų centrai. Tikimasi, kad tyrimų rezultatai bus gauti per 20 minučių.

Anksčiau pranešta apie naujos koronaviruso SARS-CoV-2 mutacijos atradimą Britanijoje. Šeštadienį Britanijos naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatyta koronaviruso padermė plinta sparčiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo. Nors naujoji viruso padermė, preliminariais vertinimais, gali būti 70 proc. užkrečiamesnė nei ankstesnė, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad jis yra pavojingesnis mirštamumo ar didesnio sergamumo prasme.

Naujausiais duomenimis, JK nustatyta daugiau nei 2,15 milijono užsikrėtusių koronavirusu žmonių, mirė daugiau nei 69 tūkstančiai žmonių. Londono ir kelių pietryčių Anglijos regionų gyventojams Kalėdų dieną buvo uždrausta susitikti su kitomis šeimomis. Bus galima pamatyti tik vieną pažįstamą ir tik gryname ore.

Tegai:
vairuotojai, Didžioji Britanija, sunkvežimis, eilės pasienyje
Kava

Gydytoja įvardijo rytinius sveikatai pavojingus įpročius

(atnaujinta 00:59 2021.01.18)
Gydytojos teigimu, netrukus po pabudimo nereikėtų bandyti intensyviai mankštintis, nes organizme trūksta skysčių

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Gydytoja Miriam Stoppard interviu "Mirror" įvardijo rytinius įpročius, kurie gali pakenkti sveikatai.

Gydytojos teigimu, netrukus po pabudimo nereikėtų bandyti intensyviai mankštintis, nes organizme trūksta skysčių. Neapgalvotas pratimas gali sukelti stuburo traumą, perspėja ji.

Be to, ryte derėtų atsisakyti įprasto kavos puodelio ar stiklinės apelsinų sulčių, nes šie gėrimai labai padidins cukraus kiekį kraujyje.

Taip yra todėl, kad iškart pabudus, insulino kiekį kraujyje kontroliuojantys procesai neveikia taip, kaip tikimasi. Todėl gydytoja rekomenduoja prieš pradedant vartoti šiuos gėrimus papusryčiauti.

Tegai:
sveikata, sultys, kava, gydytojai
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Rusijos mokslininkai rado galimus "portalus" į tolimus visatos regionus
Mokslininkai papasakojo, kaip atpažinti užsitęsusią COVID-19 stadiją
Užkanda

Kinai įvardijo "nepakenčiamą" rusišką patiekalą

(atnaujinta 00:57 2021.01.18)
Be to, interneto vartotojas stebėjosi, kad rusai "gali marinuoti ar rauginti bet ką" — pavyzdžiui, agurkus, pomidorus, kopūstus ir net baltą mėsą

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Kinų portalo Sohu vartotojas dalijosi įspūdžiais apie užkandžius prie alkoholio iš Rusijos virtuvės, taip pat kalbėjo apie "nepakenčiamo" skonio patiekalą.

"Mėgstamiausias rusų patiekalas prie alkoholio yra sūdyta žuvis arba, kaip ji vadinama, vytinta — formaliai žalia, žuvis. Jos skonis tikrai nepakeliamas, bet rusams tai labai patinka", — sakė jis.

Be to, interneto vartotojas stebėjosi, kad rusai "gali marinuoti ar rauginti bet ką" — pavyzdžiui, agurkus, pomidorus, kopūstus ir net baltą mėsą.

Kinijos gyventojas taip pat rašė, kad tradiciniai rusiški gėrimai vartojami su viskuo, ką galima rasti namuose. Pavyzdžiui, juoda duona, bulvės, svogūnai ir net "kailinės kepurės kvapas" gali būti patiekiami prie alkoholio.

Tegai:
žuvis
Žmogus su antrankiais

Privalomos saviizoliacijos nesilaikiusiam vyrui skirtas areštas

(atnaujinta 01:00 2021.01.18)
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. COVID-19 sergančiam ir saviizoliacijos tvarką pažeidusiam įtariamajam paskirtas 60 parų areštas, rašoma Policijos departamento pranešime.

Sausio 14 dieną apie 17 valandą Vilniuje, Sodų g., parduotuvėje, kilus konfliktui dėl karantino taisyklių pažeidimo, paaiškėjo, kad vyras be nosį ir burną dengiančios apsauginės kaukės pažeidė ir privalomos saviizoliacijos tvarką — Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos įspėtas apie susirgimą COVID-19 virusu, nepaisė įspėjimų ir reikalavimų, apsilankė prekybos centre, taip sukeldamas pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga.

Tą pačią dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo.

Įtariamasis savo kaltę pripažino, jam paskirtas 90 parų areštas. Vėliau paskirta bausmė vienu trečdaliu sumažinta ir skirta galutinė 60 parų arešto bausmė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
pažeidimas, karantinas
Dar šia tema
Molėtiškis griežtai nubaustas už saviizoliacijos nesilaikymą
Lenktynės saviizoliacijos metu nepilnamečiams baigėsi griovyje — video
Vilniuje per savaitę nustatyti šeši saviizoliacijos pažeidimai