Ledui atspari platforma Šiaurės ašigalis

Mokslininkas atsakė į "The Drive" straipsnį apie "bjauriausią Rusijos laivą"

(atnaujinta 23:06 2020.12.25)
Anksčiau amerikiečių leidinys parašė ilgą straipsnį apie "Šiaurės ašigalio" platformą ir daugiausia dėmesio skyrė bjauriai ir, jų nuomone, bauginamai laivo išvaizdai

VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Rusijos ledui atspari savaeigė platforma "Šiaurės ašigalis" yra neįprastos formos, nes dėl jos laivas galės išbūti Arkties lede tiek laiko, kiek reikės, patikimai užtikrindamas mokslininkų darbą didelių ekspedicijų Arktyje metu, RIA Novosti papasakojo Arkties ir Antarkties tyrimų instituto (Sankt Peterburgas) direktorius Aleksandras Makarovas.

Anksčiau amerikiečių leidinys "The Drive" parašė ilgą straipsnį apie "Šiaurės ašigalio" platformą. Autoriai daugiausia dėmesio skyrė bjauriai ir, jų nuomone, bauginamai laivo išvaizdai. Nepaisant to, jie pripažino, kad laivo savybės padės Rusijai plėtoti naujus Arkties telkinius ir atlikti mokslinius tyrimus.

Straipsnio komentaruose "The Drive" vartotojai išsakė priešingą nuomonę apie platformos išvaizdą. Kažkas žavėjosi plaukiojančia stotimi, kažkas palygino ją su kosminiais laivais iš mokslinės fantastikos. Daugelis pripažino, kad tokia forma reikalinga, kad laivas galėtų ilgai dreifuoti tarp Arkties ledo.

"Neįprasta ledui atsparios savaeigės platformos forma reikalinga ne dėl dizaino. Laivas daugiausia laiko praleis lede, o dėl suapvalintų šonų ledas jį ne smukdys, o kels į paviršių", — paaiškino Makarovas.

"Projektavimo metu mus įkvėpė garsoji škuna "Fram", kuri buvo specialiai sukurta įšaldymui į ledą ir puikiai pasirodė per trejus Nanseno Norvegijos polinės ekspedicijos Arkties dreifo metus. Beje, dėl laivo keistos bortų formos iš jo buvo juokiamasi, užtat dabar tai yra legendinis laivas, kuris dalyvavo trijose svarbiausiose amžiaus ekspedicijose. Mūsų platformai žadame vienodai šviesią karjerą", — pažymėjo Makarovas.

Pasak jo, daugelis užsienio mokslininkų jau klausia, ar jie gali prisijungti prie ekspedicijos laive "Šiaurės ašigalis".

"Neįprastas laivas — tai gerai. Svarbiausia, kad mūsų platforma dėl savo ypatybių galės užtikrinti poliariniams tyrinėtojams patogų darbą sunkiomis sąlygomis", — apibendrino Makarovas.

Ledui atspari "Šiaurės ašigalio" platforma statoma Federalinės hidrometeorologijos ir aplinkos stebėjimo tarnybos užsakymu. Jos užduotys apims okeanografinius, akustinius, geofizinius ir geologinius stebėjimus Arkties vandenyne. Planuojama, kad "Šiaurės ašigalis" atnaujins tradicinę dreifuojančių stočių veiklą Arkties regione. Anksčiau poliarinėms ekspedicijoms buvo naudojami ledkalniai. Mokslininkai ledynuose statė gyvenamąsias stotis. Pirmą kartą tokį išlaipinimą su žiemojimu sovietų specialistai atliko 1937 m. Ekspedicija buvo vadinama "Šiaurės ašigalis".

Ledui atspari platforma "Šiaurės ašigalis" sugeba savarankiškai dreifuoti ir judėti lede iki dešimties mazgų greičiu. Kuro atsargos laive leis platformai autonomiškai būti ekspedicijoje iki dvejų metų. Ledui atsparios platformos mokslo centre bus įrengta moderni laboratorija, nenutrūkstamos ryšių priemonės ir numatys 34 mokslo darbuotojų vienu metu darbą. Taip pat "Šiaurės ašigalio" platformoje bus įrengta vieta daugiafunkciams sraigtasparniams Mi-8 ir Mi-38 nusileisti. Platforma yra 83,1 metro ilgio, 22,5 metro pločio, jos vandentalpa siekia apie 10,4 tūkstančio tonų, o greitis yra mažiausiai dešimt mazgų. Laivo įgulą sudaro 14 žmonių, mokslo personalą — 34 žmonės.

Tegai:
Arktis, Rusija, JAV
Kava

Gydytoja įvardijo rytinius sveikatai pavojingus įpročius

(atnaujinta 00:59 2021.01.18)
Gydytojos teigimu, netrukus po pabudimo nereikėtų bandyti intensyviai mankštintis, nes organizme trūksta skysčių

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Gydytoja Miriam Stoppard interviu "Mirror" įvardijo rytinius įpročius, kurie gali pakenkti sveikatai.

Gydytojos teigimu, netrukus po pabudimo nereikėtų bandyti intensyviai mankštintis, nes organizme trūksta skysčių. Neapgalvotas pratimas gali sukelti stuburo traumą, perspėja ji.

Be to, ryte derėtų atsisakyti įprasto kavos puodelio ar stiklinės apelsinų sulčių, nes šie gėrimai labai padidins cukraus kiekį kraujyje.

Taip yra todėl, kad iškart pabudus, insulino kiekį kraujyje kontroliuojantys procesai neveikia taip, kaip tikimasi. Todėl gydytoja rekomenduoja prieš pradedant vartoti šiuos gėrimus papusryčiauti.

Tegai:
sveikata, sultys, kava, gydytojai
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Rusijos mokslininkai rado galimus "portalus" į tolimus visatos regionus
Mokslininkai papasakojo, kaip atpažinti užsitęsusią COVID-19 stadiją
Užkanda

Kinai įvardijo "nepakenčiamą" rusišką patiekalą

(atnaujinta 00:57 2021.01.18)
Be to, interneto vartotojas stebėjosi, kad rusai "gali marinuoti ar rauginti bet ką" — pavyzdžiui, agurkus, pomidorus, kopūstus ir net baltą mėsą

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Kinų portalo Sohu vartotojas dalijosi įspūdžiais apie užkandžius prie alkoholio iš Rusijos virtuvės, taip pat kalbėjo apie "nepakenčiamo" skonio patiekalą.

"Mėgstamiausias rusų patiekalas prie alkoholio yra sūdyta žuvis arba, kaip ji vadinama, vytinta — formaliai žalia, žuvis. Jos skonis tikrai nepakeliamas, bet rusams tai labai patinka", — sakė jis.

Be to, interneto vartotojas stebėjosi, kad rusai "gali marinuoti ar rauginti bet ką" — pavyzdžiui, agurkus, pomidorus, kopūstus ir net baltą mėsą.

Kinijos gyventojas taip pat rašė, kad tradiciniai rusiški gėrimai vartojami su viskuo, ką galima rasti namuose. Pavyzdžiui, juoda duona, bulvės, svogūnai ir net "kailinės kepurės kvapas" gali būti patiekiami prie alkoholio.

Tegai:
žuvis
Žmogus su antrankiais

Privalomos saviizoliacijos nesilaikiusiam vyrui skirtas areštas

(atnaujinta 01:00 2021.01.18)
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. COVID-19 sergančiam ir saviizoliacijos tvarką pažeidusiam įtariamajam paskirtas 60 parų areštas, rašoma Policijos departamento pranešime.

Sausio 14 dieną apie 17 valandą Vilniuje, Sodų g., parduotuvėje, kilus konfliktui dėl karantino taisyklių pažeidimo, paaiškėjo, kad vyras be nosį ir burną dengiančios apsauginės kaukės pažeidė ir privalomos saviizoliacijos tvarką — Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos įspėtas apie susirgimą COVID-19 virusu, nepaisė įspėjimų ir reikalavimų, apsilankė prekybos centre, taip sukeldamas pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga.

Tą pačią dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo.

Įtariamasis savo kaltę pripažino, jam paskirtas 90 parų areštas. Vėliau paskirta bausmė vienu trečdaliu sumažinta ir skirta galutinė 60 parų arešto bausmė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
pažeidimas, karantinas
Dar šia tema
Molėtiškis griežtai nubaustas už saviizoliacijos nesilaikymą
Lenktynės saviizoliacijos metu nepilnamečiams baigėsi griovyje — video
Vilniuje per savaitę nustatyti šeši saviizoliacijos pažeidimai