Ledui atspari platforma Šiaurės ašigalis

"The Drive" straipsnis apie "bjauriausią Rusijos laivą" papiktino skaitytojus

(atnaujinta 12:08 2020.12.26)
Šis laivas skirtas okeanografiniams, akustiniams, geofiziniams ir geologiniams stebėjimams Arkties vandenyne atlikti

VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Amerikos leidinys "The Drive" parašė ilgą straipsnį apie unikalią ledui atsparią savaeigę "Šiaurės ašigalio" platformą. Autoriai akcentavo, jų nuomone, bjaurią laivo išvaizdą, tačiau skaitytojai jų nepalaikė. Apie tai pranešė RIA Novosti.

Straipsnyje visų pirma rašoma, kad statybų pabaiga ir tokio eksperimentinio projekto užsakymas yra nepaprastai svarbus Rusijos atlikto Arkties platybių tyrimo kontekste. Neįprasta platformos išvaizda, pasak autorių, yra baugi. Nepaisant to, jie pripažįsta, kad laivo savybės padės Rusijai plėtoti naujus Arkties laukus ir atlikti mokslinius tyrimus.

Straipsnio komentaruose "The Drive" vartotojai išsakė priešingą nuomonę apie platformos išvaizdą. Kai kuriuos dreifuojanti stotis nudžiugino, kai kurie ją palygino su mokslinės fantastikos kosminiais laivais. Daugelis pripažino, kad tokia forma reikalinga laivui ilgai dreifuoti tarp Arkties ledo.

Iki "Šiaurės ašigalio" Rusijos mokslininkams teko įrengti tyrimų stotis ant ledkalnių. Tačiau dėl visuotinio atšilimo rasti pakankamai stiprų ledo luitą tampa vis sunkiau.

Anksčiau RIA Novosti paskelbė filmuotą medžiagą, kuriame nufilmuotas šio laivo nuleidimas ant ledo. "Šiaurės ašigalis" yra skirtas ištisus metus atliekamiems kompleksiniams moksliniams tyrimams Arkties vandenyne.

Tegai:
laivas, Rusija
Respiratorius

Gydytojas įvardijo trūkumą, kai vietoje kaukės reikia dėvėti respiratorių

(atnaujinta 14:31 2021.01.23)
Nepaisant to, kad respiratoriai gali geriau filtruoti įvairias daleles ir sukurti mažiau drėgmės, jie taip pat turi trūkumą, kad nefiltruoja iškvepiamo oro

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Gatvėje ir viešose vietose vietoj kaukių nerekomenduojama dėvėti respiratorių, jie specialiai sukurti naudoti gydytojams. Tokias ypatybes interviu RIA Novosti įvardijo Ankaros miesto ligoninės skubiosios medicinos klinikos tyrinėtojas docentas Afshinas Emre Kayipmazas.

"Remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) ir JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) rekomendacijomis, N95 ir FFP2 / 3 tipo kaukės yra sukurtos ir sukurtos specialiai sveikatos priežiūros specialistams ir turi tam tikrų savybių, susijusių su jų darbu", — ekspertas pabrėžė, kad respiratoriai naudojami intensyvioje terapijoje dirbant su dideliu kiekiu aerozolių ar intubuojant.

Nepaisant to, kad respiratoriai gali geriau filtruoti įvairias daleles ir sukurti mažiau drėgmės, jie taip pat turi trūkumą, kad nefiltruoja iškvepiamo oro. Štai kodėl respiratoriai nėra tinkami naudoti viešose patalpose.

Jis pastebėjo, kad kasdieniniam dėvėjimui pakanka įprastos medicininės kaukės.

Anksčiau Vokietijos Bavarijos gyventojams įsakyta plisti koronavirusui vietoj kaukių dėvėti FFP2 respiratorius. Išimtys gali būti daromos autobusų vairuotojams, konduktoriams ir vaikams iki 15 metų.

Tegai:
kaukės, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Koronaviruso vakcina

Europa nustatė tikslus sukurti kolektyvinį imunitetą koronavirusui

(atnaujinta 17:49 2021.01.23)
EK taip pat patarė valstybėms įvesti vakcinacijos pažymėjimus, tačiau tiksliai nenurodyta, kaip jais naudotis

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Europos Sąjungos (ES) šalys iki kovo mėnesio turėtų paskiepyti iki 80 procentų medicinos personalo ir vyresnių nei 80 metų piliečių ir iki 70 procentų suaugusių gyventojų. Tokie tikslai yra nustatyti Europos Komisijos (EK) paskelbtoje ES vakcinacijos strategijoje ir kovos su pandemija priemonėse, praneša TASS.

EK taip pat patarė valstybėms įvesti vakcinacijos pažymėjimus, tačiau tiksliai nenurodyta, kaip jais naudotis.

"Iki sausio pabaigos turėtų būti susitarta dėl bendro požiūrio, kad valstybės narės galėtų greitai pradėti naudoti šiuos dokumentus sveikatos sistemose ir kitais tikslais", — rašoma tekste. EK taip pat įsipareigojo dėti pastangas, kad padidintų vakcinų gamybos pajėgumus ES.

Anksčiau sausio mėnesį buvo pranešta, kad viena iš SARS-CoV-2 koronaviruso vakcinos gamintojų farmacijos kompanija "Pfizer" sumažins vaistų tiekimą Europos šalims, kol ji modernizuos gamybą.

Paaiškinama, kad įmonė plečia savo gamybos pajėgumus: ji planuoja pagaminti 2 milijardus, o ne 1,3 milijardo dozių per metus, kurias dabar gali gamyklos. Remiantis preliminariomis prognozėmis, vasario mėnesį padėtis pasikeis.

EK pasirašė sutartis su šešiomis Vakarų kompanijomis iš anksto užsisakyti 2,3 milijardo vakcinų dozių. Iš jų tik dvi vakcinos jau sukurtos ir sertifikuotos ES iš Amerikos kompanijų "Pfizer" ir "Moderna", kurios įsipareigojo iki 2021 metų rugsėjo ES šalims tiekti 460 milijonų vakcinos dozių, o vėliau — dar 300 milijonų.

Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje