Šventinis stalas

Mitybos specialistai pataria, kaip per Naujuosius metus nepriaugti papildomų kilogramų

(atnaujinta 11:51 2020.12.27)
Kad Naujieji metai prabėgtų "be papildomų kilogramų ant šonų", mitybos specialistė Margarita Koroliova rekomenduoja kruopščiai planuoti šventes ir į šį procesą įtraukti visą šeimą

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Mitybos ekspertai RIA Novosti papasakojo, kaip nepersivalgyti prie šventinio Naujųjų metų stalo ir kokius patiekalus dėti ant stalo, kad nenukentėtumėte nuo papildomų kilogramų ir apsinuodijimo maistu.

Naujieji metai pagal planą

Kad Naujieji metai prabėgtų "be papildomų kilogramų ant šonų", mitybos specialistė Margarita Koroliova rekomenduoja kruopščiai planuoti šventes ir į šį procesą įtraukti visą šeimą. "Iš anksto suplanuokite, kas bus patiekiamas kaip šalti užkandžiai, kas — kaip karšti, kokie bus desertai, kas bus prie stalo. Ir pagal šį scenarijų galite parašyti tų produktų, kuriuos reikia nusipirkti, sąrašus".

Ji primygtinai rekomenduoja ne kaupti maisto ir gėrimų už astronomines sumas ir su dideliu atsargų kiekiu, o pirkti iš sąrašo tik būtinus produktus.

Savo ruožtu antsvorio ir nutukimo gydymo specialistė Maira Rau įsitikinusi, kad maskviečiai turi suprasti, jog Naujųjų metų išvakarėse valgymo svarba toli gražu nėra didžiausia. Todėl norint Naujųjų metų šventes sutikti linksmai ir be neigiamo poveikio sveikatai, reikia atsakyti į klausimą, kas yra Naujųjų metų nuotaika.

"Aš rekomenduoju sudaryti bent 10 balų sąrašą. Pavyzdžiui, susitikimai su draugais, nors didžiąja dalimi ir virtualūs, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, įdomus filmas, namo puošyba, slidinėjimas, vaikščiojimas, knygų skaitymas, dovanų teikimas ir gavimas, šilti žodžiai ir linkėjimai šeimai ir draugams, įsimintinos nuotraukos prie eglutės, metų rezultatų apibendrinimas ir kitų metų tikslų ar norų sudarymas, žaidimai lauke ir namuose, šventinis stalas labai svarbus. Emocijos yra svarbiau", — pažymi ji.

Kaip nepersivalgyti

Dietologė jaudinasi dėl maskviečių sveikatos, nes daugelis sutinka naujus metus su daug maisto — riebia kepta mėsa, daugiasluoksnėmis salotomis, stipriais gėrimais. Toks persivalgymas, ypač naktimis, gali sukelti nemalonių pasekmių — iki greitosios pagalbos iškvietimo ir patekimo į ligoninės lovą.

"Problema gali būti siejama su nenormaliu virškinamojo trakto darbu, skausmu, su pankreatito ir gastrito paūmėjimais. Todėl žmonės, supratę, kad jie turi kokių nors ligų, turėtų iš anksto pasiruošti ne tik švęsti Naujuosius metus, bet ir numatyti ir geriau užkirsti kelią galimoms problemoms, kurios gali paūmėti per tokią Naujųjų metų šventę", — pataria ji.

Taip pat mitybos specialistė perspėja dėl piktnaudžiavimo alkoholiu ir pataria atostogų nepradėti alkoholiniu gėrimu, nes po jo apetitas ir sekrecinis virškinamojo trakto aktyvumas gerokai padidėja — ir garantuota, kad žmogus valgys daugiau. Taip pat "galite prarasti savo nuovoką visoms Naujųjų metų šventėms, taip sugadindami artimųjų nuotaiką".

Turintiems antsvorio žmonėms terapeutė Rau rekomenduoja tinkamai planuoti Naujųjų metų valgį. "Rekomendacija skamba gana keistai, jei esate įpratęs planuoti pagal kitokį modelį: pirmiausia mėsos ar žuvies patiekalai, sotūs užkandžiai, saldumynai ir tik po to daržovės. Jei pirmiausia pradėsite galvoti apie daržoves, greičiausiai rasite įdomų receptą iš daržovių", — sakoma pranešime.

"Norėdami nepersivalgyti per šventinę vakarienę, padarykite trumpą pertrauką ir įvertinkite skrandžio pilnumo laipsnį. Kai jaučiatės maloniai sotus, turėtumėte nustoti valgyti, nes po 15–30 minučių sotumo jausmas padidės", — pabrėžia Rau.

Surengti "pilvo šventę" dienos metu

Kalbinti mitybos specialistai sutiko, kad šventinis stalas turėtų būti dieną — arba gruodžio 31, arba sausio 1 dieną. Norint neapkrauti skrandžio ir nepriaugti svorio, patariama užkandžiauti lengvu maistu.

"Kalbant apie maistą Naujųjų metų išvakarėse, tai pakartosiu kaip metinę mantrą: gruodžio 31 dieną nepraleiskite pagrindinių patiekalų. Laikantis įprastos mitybos, nepraleidžiant patiekalų, alkio lygis vakare nebus labai didelis, todėl persivalgymo tikimybė sumažės", — pataria Rau.

Mitybos specialistė primena, kad vakarieniauti reikia maždaug tuo pačiu laiku, kaip įprasta, ir visiškai nereikia kęsti alkio iki nakties. Šventinė vakarienė gali būti 18–20 val.

Alkoholinis gėrimas
© Sputnik / Константин Михальчевский

Paprastai Naujųjų metų stalas yra meno kūrinys, kuriame yra daug neįprastų patiekalų. Namų šeimininkės pradeda iš anksto planuoti jo užpildymą. Mitybos specialistai pataria didelį dėmesį skirti daržovėms ir vaisiams, o jei norite ant stalo padėti įprastą mišrainę, padarykite ją lengvesnę ir maistingesnę.

Koroliova įsitikinusi: norint nustebinti artimuosius ir svečius, nebūtina gaminti daugiasluoksnius, daug ingredientų turinčius patiekalus, apipilant juos riebiais padažais, taip pat neturėtumėte gaminti riebios kiaulienos, keptos mėsos, daugybės desertų ir apsikrauti alkoholiniais gėrimais. Ekspertas pažymi, kad Naujųjų metų stalas turėtų būti sudarytas iš kelių salotų, karšto patiekalo, vaisių ir uogų.

Savo ruožtu Koroliova pabrėžia, kad svarbiausia Naujųjų išvakarėse yra ir šventinė atmosfera.

Suvalgysime tik sausio 1-ąją

Pasak jos, salotos, ypač su grietinės padažais, kuriuose yra pieno ir rūgpienio produktų, taip pat gyvūninės kilmės produktų, negali ilgai būti kambario temperatūroje.

"Todėl daugiasluoksnes salotas galima pabaigti valgyti tik kitą dieną, tikrai ne iki sausio 3 dienos", — sako ji.

Anot mitybos specialistės Rau, geriau iš anksto negardinti salotų majonezo padažu, o tai daryti prieš pat valgį, ypač jei yra tikimybė, kad jos liks kitą dieną. "Geriausia dalį virtų ingredientų palikti šaldytuve ir pagardinti prieš valgant, jei planuojate tuos patiekalus valgyti kitą dieną", — pažymi ji.

Tegai:
maistas, šventės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (51)
JAV naikintuvas F-35А

"The National Interest" atskleidė amerikiečių naikintuvų "Achilo kulną"

(atnaujinta 21:39 2021.01.27)
Amerikiečių leidinio teigimu, nepaisant įdiegtų neaptinkamumo technologijų, JAV naikintuvus gali lengvai sekti Rusijos radarai dideliais atstumais

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Amerikiečių naikintuvai F-22 ir F-35 turi daug trūkumų, dėl kurių jie tampa lengvai pažeidžiami priešo. Apie tai papasakojo leidinys "The National Interest".

"Stealth technologijos, priešingai nei įprasta manyti, nėra apsiaustas, darantis nematomu", — parašė žurnalistai.

Jų manymu, Rusijos radarai "Podsolnuch" puikiai atliks užduotį danguje aptikti orlaivį su "stealth" technologijomis. Taip pat žurnalistai tvirtina, kad Rusijos radarai gali lengvai sekti F-35 dideliais atstumais.

Straipsnyje teigiama, kad infraraudonųjų spindulių paieškos technologija taip pat apskaičiuoja amerikiečių naikintuvų su "stealth" technologijomis buvimo vietą.

Be kitų amerikiečių orlaivių trūkumų, autoriai įvardijo didelį atsilikimą pagal visus parametrus oro kovoje, kuriai naikintuvai F-35 arba B-2 nėra skirti. Anot jų, ore F-35 gali tapti lengvu Rusijos SU-57 "grobiu".

Dar šia tema
Kas išgelbės "Žaibą": naikintuvas F-35 patyrė naują nesėkmę
Nufilmuotas naikintuvo MiG-31 oro mūšis stratosferoje — video
Amerikiečių pilotas įvertino naikintuvo MiG-29 kovines savybes
JAV neribotam laikui atidėjo naikintuvų F-35 gamybą
Laukiamiausias pasaulyje skrydis: greičiausias naikintuvas-perėmėjas MiG-41
Princas Haris ir Megan Markl

Lemtingi žodžiai: kaip princas Haris pakenkė Megan Markl

(atnaujinta 21:32 2021.01.27)
Jauniausias Elžbietos II anūkas norėjo įtikti artimiesiems, tačiau prastai apgalvojo savo viešą kalbą ir nulėmė jo žmonos ir jos šeimos santykių nutraukimą

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Princas Haris pakenkė savo žmonai Megan Markl ir iš anksto nulėmė jos santykius su giminaičiais: lemtingi žodžiai buvo pasakyti per interviu po maištingosios poros sužadėtuvių.

Holivudo aktorės ir karališkosios šeimos narių santykiai nuo pat pradžių buvo pasmerkti. Markl iš visų jėgų priešinosi rūmų taisyklėms ir pažeidė karališkąjį protokolą, o jos vyras tuo metu "degino tiltus" kitame fronte. Anksčiau nežinomą informaciją atskleidė karališkieji ekspertai.

Princas Haris nuo pat pradžių pakenkė Megan Markl: hercogas ištarė frazę, kuri amžiams sugadino buvusios aktorės santykius su jos šeima.

"Dabar Meg turi šeimą, kurios niekada neturėjo", — per interviu po sužadėtuvių pasakė Haris.

Pasak karališkųjų ekspertų, tokia frazė pasmerkė Markl sąmoningai atsisveikinti su savo principais ir visiškai atsiduoti karališkosioms pareigoms.

"Šie lemtingi žodžiai sukėlė daug triukšmo. Visi buvo įsitikinę, kad Markl iškart įsitrauks į šeimos gyvenimą ir rūmų struktūrą. Tačiau po tokio pareiškimo susidarė įspūdis, kad tai ne jos pasirinkimas, o pareiga", — šaltinio žodžius pacitavo leidinys "Daily Star".

Tegai:
Elžbieta II, Princas Haris, Megan Markle, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Daro savaip: aštrėja nesutarimai tarp princo Hario ir šeimos, rašo žiniasklaida
Megan Markl ir princas Haris yra priversti nutraukti sutartį su "Netflix"
Skandalingoji Megan Markl sesuo patyrė smurtą šeimoje
Megan Markl ir princas Haris pasiūlė karalienei netikėtą sandorį