Megan Markl

Skandalingoji Megan Markl sesuo patyrė smurtą šeimoje

(atnaujinta 17:39 2020.12.27)
Pranešime teigiama, kad hercogienės sesers Samantos smurto artimoje aplinkoje byla bus pradėta nagrinėti 2021 metais

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Skandalingoji Sesekso hercogienės sesuo Samana (Samantha) Grant patyrė smurtą šeimoje. Apie tai praneša "Daily Mail".

Incidentas įvyko gruodžio 14-osios naktį. Vežimėlyje sėdinti 56 metų Grant norėjo į tualetą ir paprašė savo partnerio, 62 metų Marko Filipso (Mark Phillips), jai padėti. Vyras supyko dėl to, kad ji pažadino jį vidury nakties, ir trenkė jai į veidą. Nukentėjusioji iškvietė policiją.

Filipsas bandė pasislėpti nuo policijos, tačiau vis dėl to buvo sulaikytas ir areštuotas. Vėliau jis buvo paleistas už užstatą, kol bus priimtas nuosprendis. Samantos smurto artimoje aplinkoje byla bus pradėta nagrinėti 2021 metais.

Anksčiau Samanta apkaltino Megan Markl nenoru padėti savo tėvui. "Jei suknelei galite išleisti 75 tūkstančius dolerių, galite juos išleisti ir savo tėvui", — sakė ji, turėdama omenyje elitinio britų prekės ženklo "Ralph & Russo" Markl suknelę, kurią aktorė vilkėjo fotosesijoje, pažymėdama sužadėtuves su princu Hariu.

Grant ne kartą užsipuolė Markl: dar prieš paskelbiant apie sužadėtuves ji pažadėjo išleisti knygą apie Markl, po kurios, anot jos, princas Haris bus priverstas skirtis su aktore. Daugybėje komentarų Didžiosios Britanijos žiniasklaidai ji pavadino Markl "tuščia ir narciziška".

2008 metais Grant buvo diagnozuota išsėtinė sklerozė.

Markl draugai tvirtina, kad ji niekada nekalbėjo su savo broliu ir seserimi — Samanta Grant ir Tomu Marklu jaunesniuoju. Todėl jų teiginiai, kad Megan pamiršo juos, užmezgusi santykius su princu Hariu, tėra bandymas pritraukti dėmesį.

Tegai:
smurtas šeimoje, smurtas, šeima, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos (142)
Dar šia tema
Megan Markl populiarumu aplenkė Keitę Midlton ir karalienę
Palies svarbias temas. Princas Haris ir Megan Markl prisijungia prie "Spotify"
Ledynas

Mokslininkai nustatė "prarastą" Antarktidos šilumą

(atnaujinta 10:16 2021.01.23)
Jie 25 metus stebėjo Pietų vandenyno temperatūrą pagal bendrą mokslinę programą SURVOSTRAL (Australijos vandenyno stebėjimas)

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Naujo Prancūzijos ir Australijos mokslininkų tyrimo rezultatai paaiškina, kodėl jūros vandens temperatūra aplink Antarktidą nepakilo tiek, kiek likę vandenynai. Straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Nature Communications".

Visame pasaulyje vandenyno paviršiaus temperatūra kyla dėl visuotinio atšilimo, tačiau aplink Antarktidą esančios jūros išlieka šaltos, kai kur net krinta. Okeanologai šį reiškinį vadina "prarastos" Antarktidos šilumos paslaptimi.

Prancūzijos mokslininkai iš Nacionalinio mokslinių tyrimų centro (CNRS), Nacionalinio kosminių tyrimų centro (CNES), Plėtros tyrimų instituto (IRD), Paryžiaus Sorbonne universiteto, Tulūzos Paulo Paul Sabatier universiteto ir Tulūzos III Pauliaus Sabatierio universiteto bei jų kolegos iš Australijos iš Valstybinės mokslinių ir taikomųjų tyrimų asociacijos (CSIRO) ) 25 metus stebėjo Pietų vandenyno temperatūrą pagal bendrą mokslinę programą SURVOSTRAL (Australijos vandenyno stebėjimas).

Tai yra ilgiausia temperatūros stebėjimų serija Pietų vandenyne per visą jos šiaurės — pietų sankryžą. Daugumą jų mokslininkai atliko prancūzų tiekimo laive "L'Astrolabe" reguliariais skrydžiais tarp Hobarto ir Prancūzijos tyrimų stoties Antarktidoje, Dumont d'Urville.

Mokslininkai nuleido XBT batermotografo zondą, kuris, nardęs iki 800 metrų, užfiksavo vandens gylį, temperatūrą ir druskingumą.

Paaiškėjo, kad nedidelį vandens temperatūros sumažėjimą, pastebėtą paviršiuje, gilumoje pakeičia greitas ir pastebimas atšilimas — maždaug 0,04 laipsnio Celsijaus per dešimtmetį, kuris yra penkis kartus greitesnis nei vidutinis pasaulio vandenyno rodiklis.

Šis dramatiškas atšilimas gali turėti rimtų pasekmių Antarkties ledui, sako mokslininkai. Faktas yra tas, kad vandenyne prie Antarktidos krantų yra pakėlimo mechanizmas — giliųjų vandenų iškilimas į paviršių dėl vertikalios cirkuliacijos. Jei gilieji vandenys yra šiltesni už paviršinius, jie reguliariai "pakerta" ledo lentynas iš apačios.

Be to, čia yra susluoksniuotas Pietų vandenynas — šalti gėlo vandens srautai, nutekantys į vandenyno paviršių dėl tirpstančio ledo ir sniego, nuolat verčia į gelmes šiltesnius ir sunkesnius sūrus vandenis.

Remiantis autorių vertinimais, šiltas vanduo į paviršių iškyla 39 metrų greičiu per dešimtmetį, tai yra daug greičiau, nei manyta anksčiau. Nerimaujama, kad toks dramatiškas giluminis atšilimas galų gale gali susilpninti galingą cirkuliarinę srovę, supančią Antarktidą, suardydamas visą pasaulinės jūrų cirkuliacijos mechanizmą — vieną iš pagrindinių pasaulinės klimato sistemos veiksnių.

Tegai:
Antarktida, mokslininkai
Respiratorius

Gydytojas įvardijo trūkumą, kai vietoje kaukės reikia dėvėti respiratorių

(atnaujinta 14:31 2021.01.23)
Nepaisant to, kad respiratoriai gali geriau filtruoti įvairias daleles ir sukurti mažiau drėgmės, jie taip pat turi trūkumą, kad nefiltruoja iškvepiamo oro

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Gatvėje ir viešose vietose vietoj kaukių nerekomenduojama dėvėti respiratorių, jie specialiai sukurti naudoti gydytojams. Tokias ypatybes interviu RIA Novosti įvardijo Ankaros miesto ligoninės skubiosios medicinos klinikos tyrinėtojas docentas Afshinas Emre Kayipmazas.

"Remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) ir JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) rekomendacijomis, N95 ir FFP2 / 3 tipo kaukės yra sukurtos ir sukurtos specialiai sveikatos priežiūros specialistams ir turi tam tikrų savybių, susijusių su jų darbu", — ekspertas pabrėžė, kad respiratoriai naudojami intensyvioje terapijoje dirbant su dideliu kiekiu aerozolių ar intubuojant.

Nepaisant to, kad respiratoriai gali geriau filtruoti įvairias daleles ir sukurti mažiau drėgmės, jie taip pat turi trūkumą, kad nefiltruoja iškvepiamo oro. Štai kodėl respiratoriai nėra tinkami naudoti viešose patalpose.

Jis pastebėjo, kad kasdieniniam dėvėjimui pakanka įprastos medicininės kaukės.

Anksčiau Vokietijos Bavarijos gyventojams įsakyta plisti koronavirusui vietoj kaukių dėvėti FFP2 respiratorius. Išimtys gali būti daromos autobusų vairuotojams, konduktoriams ir vaikams iki 15 metų.

Tegai:
kaukės, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje