Koronaviruso testas

EK vadovė papasakojo apie pirmąją vakcinacijos dieną ES šalyse

(atnaujinta 09:38 2020.12.28)
Be to, Europos valdžios institucijos netrukus gali patvirtinti naujas vakcinas nuo koronaviruso, jei jos pasirodys esančios saugios ir veiksmingos

VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen tikisi, kad ES netrukus turės pakankamai koronaviruso vakcinų tiekti visai vidaus rinkai.

"Šiandien pirmieji europiečiai skiepijami nuo COVID-19. Mane sujaudino tai, kad žmonės skiepijasi visoje ES. Nuo Madrido iki Paryžiaus, nuo Atėnų iki Rygos. Pirma, mes saugome pažeidžiamiausius (ES gyventojus). Netrukus dozių mums visiems pakaks", — rašė ji savo Twitter'yje.

Šį sekmadienį Europos Sąjungoje prasidėjo vakcinacija nuo koronaviruso pirmąja patvirtinta "Pfizer/BioNTech" vakcina.

Susitarimas su "Pfizer/BioNTech" apėmė 200 milijonų dozių pirkimą ES ir galimybę tiekti dar 100 milijonų. Iš viso 27 Sąjungos valstybėse gyvena apie 450 milijonų žmonių.

Bendras vakcinos dozių skaičius bus ribotas pradiniuose etapuose ir tol, kol padidės jų gamyba, rašė EK.

Be to, Europos valdžios institucijos netrukus gali patvirtinti naujas vakcinas nuo koronaviruso, jei jos pasirodys esančios saugios ir veiksmingos. Tačiau šiuo metu Europos vaistų agentūra turi tik vieną paraišką dėl vakcinos nuo COVID — iš "Moderna". Tikimasi, kad sprendimas dėl jos bus priimtas sausio pradžioje.

Vaistas "Pfizer/BioNTech" turi būti palaipsniui platinamas tarp Sąjungos šalių. Europos Komisijos vadovė šeštadienį sakė, kad pirmosios siuntos buvo pristatytos į visas ES šalis.

EK anksčiau pateikė prioritetinių populiacijų pavyzdžius pradedant skiepijimą. Daugelis ES šalių, pasak Europos Komisijos, nustatė tokias grupes. Vakcinacija pirmiausia bus siūloma sveikatos priežiūros darbuotojams ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, ES, Europos Komisija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1109)
Dar šia tema
Šarknickas: COVID-19 sergamumu pirmaujantis Lietuvoje Alytus liko už borto
"Rospotrebnadzor" pareiškė, kad Rusijoje nėra naujos koronaviruso padermės
Ledo ritulis, archyvinė nuotrauka

Baltarusija neteko teisės rengti pasaulio ledo ritulio čempionatą

(atnaujinta 19:23 2021.01.18)
2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėtų vykti Minske ir Rygoje gegužės 21 – birželio 6 dienomis 

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Baltarusija neteko teisės rengti 2021 pasaulio ledo ritulio čempionatą, praneša Tarptautinės ledo ritulio federacija. Šią žinią patvirtino IIHF.

"Mums yra labai nemalonu nutraukti bendrą čempionato organizavimą Minske ir Rygoje. Viso šio proceso metu mes bandėme parodyti, kad čempionatas gali tapti sutaikymo įrankiu ir nuraminti socio–politines problemas, su kuriomis susiduria Baltarusija. IIHF vis dar mano, kad čempionatas neturi būti naudojamas bet kurios politinės pusės palaikymui, tačiau turime pripažinti, kad organizuoti šį renginį Minske būtų netinkama", – teigė IIHF prezidentas Rene Faselis.

Sausio 11 dieną Faselis atvyko į Minską, kur susitiko su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka aptarti pasirengimą artėjančiam čempionatui. Vėliau IIHF vadovas sakė, kad galutinis sprendimas dėl 2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionato Baltarusijoje bus priimtas per kelias dienas. Faselis pažymėjo, kad kažkas darė spaudimą rėmėjams raginant atsisakyti remti turnyrą, jei jis nebus perkeltas iš Baltarusijos.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėjo vykti nuo gegužės 21 iki birželio 6 dienos Minske ir Rygoje. Anksčiau Baltarusijos opozicija siekė tarptautinių sankcijų Baltarusijos valdžios institucijoms, ragino boikotuoti arba atšaukti čempionatą Minske ir siųntė atitinkamus kreipimusis į IIHF.

Tegai:
Ryga, Minskas, Baltarusija
Dar šia tema
Tichanovskaja Lietuvoje paprašė tikslinių sankcijų Baltarusijos įmonėms
Dvi Lietuvos įmonės kreipėsi į tarptautinį teismą dėl Baltarusijos 
Tichanovskaja apkaltino Lukašenką dėl situacijos su sanatorija Lietuvoje
Rusijos URM

Rusijos URM išsiunčia du Nyderlandų ambasados ​​darbuotojus

Maskva, vadovaudamasi abipusiškumo principu, nusprendė išsiųsti du Nyderlandų ambasados ​​darbuotojus. Jie turės palikti Rusiją per dvi savaites

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Rusija išsiunčia du Nyderlandų diplomatus, pranešė šalies Užsienio reikalų ministerija.

Diplomatinė atstovybė iškvietė Nyderlandų reikalų patikėtinį Joostą Reintjesą ir pareiškė griežtą protestą dėl nepagrįsto dviejų Rusijos diplomatų paskelbimo "persona non grata".

Amsterdamas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Артур Александров

"Šis nedraugiškas ir provokuojantis žingsnis bei naujas antirusiškos isterijos raundas, kurį organizavo Haga su vyriausybei palankia žiniasklaida, parodė sveiko proto ir supratimo apie realias problemas Rusijos ir Nyderlandų santykiuose Nyderlandų vyriausybės ratuose ir išlieka tendencija toliau sąmoningai pakenkti jų pagrindams“, - pridūrė jis". — sakoma Rusijos URM komentare.

Taigi Maskva, vadovaudamasi abipusiškumo principu, nusprendė išsiųsti du Nyderlandų ambasados ​​darbuotojus. Jie turės palikti Rusiją per dvi savaites.

Gruodžio pradžioje Olandijos valdžia apkaltino du Rusijos diplomatus šnipinėjimu ir paskelbė juos "persona non grata". Buvo teigiama, kad rusų diplomatinis statusas buvo priedanga, tačiau iš tikrųjų jie buvo Užsienio žvalgybos tarnybos pareigūnai.

Tuo pačiu metu, kaip pažymėta Rusijos ambasadoje, Olandijos pusė nepateikė jokių įrodymų apie neteisėtus diplomatų veiksmus.

Tegai:
diplomatai, Nyderlandai, Rusija