Elžbieta II ir Megan Markl

Megan Markl ir princas Haris pasiūlė karalienei netikėtą sandorį

(atnaujinta 17:38 2020.12.28)
Nepraėjus nė vieneriems metams po ryžtingo ir skandalingo Sasekso hercogų pasitraukimo nuo karališkųjų pareigų, maištingoji pora susimąstė apie sensacingą "Megxit" atidėjimą metams

VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Princas Haris ir jo žmona Megan Markl pradėjo derėtis su karaliene Elžbieta II, bandydami pasiekti "Megxit" atidėjimą: hercogai nori tęsti savo labdaringą darbą kaip nedirbantys karališkosios šeimos nariai.

Priminsime, kad skandalingas princo ir jo žmonos iš Holivudo karališkųjų titulų atsisakymas įvyko 2020 metų pradžioje. Tuomet pasaulis dar neįtarė apie greitą COVID-19 pandemijos invaziją, o "Megxit" tapo tema numeris vienas. Maištingieji hercogai sudarė sutartį su rūmais ir pažadėjo karalienei metus pagalvoti apie savo elgesį.

Kaip pranešė leidinys "The Sun", princas Haris ir Megan Markl nori pratęsti 12 mėnesių trukmės "Megxit": tai leis hercogams be problemų globoti labdaros organizacijas, tačiau kartu jie bus laikomi nedirbančiais šeimos nariais. Norėdamas įtikinti karalienę skirti jam dar šiek tiek laiko, jauniausias anūkas planuoja atskristi į Didžiąją Britaniją 2021 metų pradžioje.

Pasak leidinio šaltinių, išankstines derybas galima pavadinti "mažiau konfrontacinėmis" nei pirmąsias, įvykusias per susitikimą 2020 metų sausį. Tačiau prieš darydama nuolaidas Elžbieta II ir jos ištikimi padėjėjai turėtų išsamiai patikrinti poros sutartis su pramogų korporacijomis — "Netflix" ir "Spotify", kad įsitikintų, jog sandoriai visiškai atitinka "karalienės vertybes".

Kilo klausimų dėl karinių princo Hario titulų, kuriuos jis prarado per skandalingąjį "Megxit", taip pat dėl hercogų vaidmens Karališkajame Tautų Sandraugos fonde.

Tegai:
Elžbieta II, Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos (141)
Dar šia tema
Megan Markl populiarumu aplenkė Keitę Midlton ir karalienę
Skandalingoji Megan Markl sesuo patyrė smurtą šeimoje
Palies svarbias temas. Princas Haris ir Megan Markl prisijungia prie "Spotify"
Koronaviruso testas

Mokslininkai išsiaiškino, ar prasirgę COVID-19 gali užkrėsti kitus

(atnaujinta 16:10 2021.01.16)
Tyrimas prasidėjo birželį ir jo metu buvo ištirti 20 787 žmonės. Nustatyta, kad 6614 dalyvių turi antikūnų prieš koronavirusą

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Tie, kurie sirgo COVID-19, įgauna imunitetą nuo viruso mažiausiai penkiems mėnesiams, tačiau gali likti ligos nešiotojais, rodo Anglijos visuomenės sveikatos (PHE) tyrimas, rašo RIA Novosti autorė Marija Tabak.

"Tyrime dalyvavę mokslininkai padarė išvadą, kad natūraliai įgytas imunitetas dėl ligos 83% labiau apsaugo nuo pakartotinės infekcijos nei tie, kurie nesusirgo. Imunitetas trunka mažiausiai penkis mėnesius nuo ligos momento", — teigiama pranešime.

Tai reiškia, kad žmonėms, susirgusiems per pirmąją koronaviruso bangą praėjusį pavasarį, jau yra rizika vėl susirgti.

"PHE taip pat įspėja, kad nors tie, kurie turi antikūnų, tam tikru mastu yra apsaugoti nuo užsikrėtimo COVID-19, pirminiai kito tyrimo etapo duomenys rodo, kad kai kurie iš šių žmonių sulaiko didelius viruso kiekius ir gali juos perduoti kitiems", — sakoma pranešime.

"Todėl labai svarbu, kad visi ir toliau laikytųsi taisyklių ir liktų namuose, net jei turėjo COVID-19, kad išvengtų viruso perdavimo kitiems", — sakė agentūra.

Tyrimas prasidėjo birželį ir jo metu buvo ištirti 20 787 žmonės. Nustatyta, kad 6614 dalyvių turi antikūnų prieš koronavirusą.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Kijevas, archyvinė nuotrauka

Ukraina uždraudė rusų kalbą paslaugų sektoriuje

(atnaujinta 16:10 2021.01.16)
Valstybinė kalba Ukrainoje yra viena - ukrainiečių, nors konstitucija garantuoja laisvą rusų ir kitų tautinių mažumų kalbų vystymąsi ir apsaugą

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Ukrainoje įsigaliojo įstatymo "Dėl ukrainiečių kalbos kaip valstybinės kalbos veikimo užtikrinimo" norma, pagal kurią visas paslaugų sektorius vartos tik ukrainiečių kalbą, skelbia RIA Novosti.

Taigi, visi paslaugų teikėjai, ne tik prekyboje, dabar privalo klientus aptarnauti tik valstybine kalba ir tik jiems asmeniškai paprašius, jie gali pereiti į kitą kalbą. Už klientų aptarnavimą rusų kalba gresia bauda.

"Praktiškai tai reiškia, kad vartotojas Ukrainoje pagal nutylėjimą pagaliau gaus teisę į paslaugas valstybine kalba — prekybos centre ar internetinėje parduotuvėje, kavinėje ar restorane, banke ar vaistinėje, degalinėje ar traukinių stotyje, sporto salėje ar bibliotekoje", — Facebook" rašė valstybinės kalbos apsaugos kontrolierius Tarasas Kreminas.

Jis pridūrė, kad visa informacija apie kainas, instrukcijas, specifikacijas, ženklinimą, bilietus ir meniu dabar turėtų būti pateikta ukrainiečių kalba. Svetainėse skelbiama informacija taip pat turės būti išversta į valstybinę kalbą, o vartotojas pagal numatytuosius nustatymus turi pasirinkti ukrainiečių kalbą, o vėliau, jei pageidauja, gali pereiti į kitą kalbą.

Valstybinė kalba Ukrainoje yra viena - ukrainiečių, nors konstitucija garantuoja laisvą rusų ir kitų tautinių mažumų kalbų vystymąsi ir apsaugą.

Aukščiausioji Rada priėmė kalbos įstatymą 2019 metų balandžio 25 dieną. Tai įpareigoja Ukrainos piliečius bendrauti išskirtinai ukrainiečių kalba beveik visose gyvenimo srityse: vyriausybės įstaigose, mokyklose, universitetuose ir ligoninėse, parduotuvėse ir kavinėse, teismuose, armijoje, policijoje, per rinkimų kampaniją ir referendumus. Išimtis buvo padaryta tik privačiam bendravimui ir religiniams ritualams.

Kijevo politinių studijų ir konfliktologijos centro direktorius Michailas Pogrebinskis mano, kad paslaugų sektorius nėra pasirengęs pereiti prie ukrainiečių kalbos. Pasak jo, įstatymai numato tam tikrų išimčių, tačiau vargu ar jos pasiteisins.

"Tiesą sakant, restoranams gali būti taikomos tam tikros sankcijos, jei jų darbuotojai kalbės rusiškai. Žinoma, sfera tam nėra pasirengusi, bet žmonės nori išsaugoti savo darbą, todėl, greičiausiai, jie iškraipys ukrainiečių kalbą", - mano ekspertas.

Panašią nuomonę išsakė Ukrainos analizės ir politikos valdymo instituto vadovas Ruslanas Bortnikas. Pasak jo, rusų kalbos atmetimas paslaugų sektoriuje greičiausiai bus oficialus.

"Apskritai padėtis nepasikeis. Nebus pereita prie ukrainiečių kalbos, viskas išliks taip, kaip yra, tačiau šioje srityje kils daugybė kasdienių konfliktų. Kalbos inspektoriai turės pagrįsti savo darbą, bus patikrinimai, baudos ir konfliktinių situacijų skaičius šioje srityje išaugs, bet aštraus perėjimo neįvyks. Nei verslas, nei klientai nėra tam pasirengę", — sakė jis RIA Novosti.

Tegai:
rusų kalba, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina atsisakė leisti kai kurių šalių rašytojų knygas
Ukraina nebesidalys branduolinėmis atliekomis su Rusija
NI paaiškino, kodėl Vakarai praranda Ukrainą Rusijai