Donaldas Trampas

JAV Atstovų rūmai įveikė veto gynybos biudžetui

(atnaujinta 10:15 2020.12.29)
Už balsavo 322 Kongreso nariai (kurių dauguma — demokratai), prieš — 87. Dabar panašų balsavimą turėtų surengti Senatas, kur daugumą sudaro respublikonai

VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. JAV Kongreso Atstovų rūmai įveikė prezidento veto dėl 740 milijardų dolerių vertės gynybos biudžeto, įskaitant naujas sankcijas Rusijos dujotiekiui "Nord Stream-2", praneša RIA Novosti.

Praėjusią savaitę Donaldas Trampas vetavo gynybos biudžetą, kurį patvirtino abu Kongreso rūmai. Norint jį įveikti, Atstovų rūmams prireikė dviejų trečdalių narių palaikymo, tai yra, 290 balsų.

Už balsavo 322 Kongreso nariai (kurių dauguma — demokratai), prieš — 87. Dabar panašų balsavimą turėtų surengti Senatas, kur daugumą sudaro respublikonai.

Trampas atsisakė pasirašyti gynybos biudžetą, pavadindamas jį "dovana" Rusijai ir Kinijai.

Pagrindiniai prezidento teiginiai buvo susiję su straipsniais, įtrauktais į dokumentą apie karinių bazių pavadinimų keitimą (kadangi nemažai jų pavadintos karo vadų, dalyvavusių Amerikos pilietiniame kare ir kurie buvo vergų savininkai, vardais), taip pat su priemonėmis, nustatančiomis socialinių tinklų ir žiniasklaidos atsakomybę už jų skelbiamą turinį.

Gynybos biudžetas, kuris, kaip ir tikėtasi, gali būti patvirtintas apeinant prezidento veto, jei gaus reikiamą paramą iš Kongreso, numato išplėsti sankcijas dujotiekiams "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream", tolesnį ginklų tiekimą Ukrainai, sankcijas Turkijai už Rusijos oro gynybos sistemų S-400 tiekimą ir kitas priemones prieš Maskvą.

Tegai:
Rusija, Nord Stream-2, Donaldas Trampas, JAV
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (540)
Dar šia tema
Peskovas: sankcijos "Nord Stream-2" yra akivaizdus reiderių išpuolis
Vokietija prižada apginti "Nord Stream-2" esant Baideno administracijai
Sputnik V vakcina, archyvinė nuotrauka

Rusijos "Sputnik V" vakcina užregistruota Irane

(atnaujinta 17:30 2021.01.26)
Pasak Irano užsienio reikalų ministro, Teheranas ateityje tikisi įsigijęs vakciną pradėti jos bendrą gamybą

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Rusijos vakcina "Sputnik V" sėkmingai įregistruota Irane, antradienį paskelbė Islamo Respublikos užsienio reikalų ministras Mohamadas Džavadas Zarifas, praneša RIA Novosti.

"Norėčiau jums pranešti, kad vakcina "Sputnik V" vakar buvo užregistruota Irane. Ją patvirtino mūsų sanitarinės institucijos, ir artimiausiu metu, tikimės, galėsime ją įsigyti ir pradėti bendrą gamybą (prisidėjus — Sputnik) atitinkamoms Rusijos ir Irano institucijoms", — sakė Zarifas per spaudos konferenciją po derybų su Rusijos diplomatijos vadovu Sergejumi Lavrovu. 

Vakcina jau gavo reguliavimo institucijų patvirtinimus Rusijoje, Baltarusijoje, Argentinoje, JAE, Vengrijoje, Serbijoje, Bolivijoje, Alžyre, Palestinoje, Venesueloje, Paragvajuje ir Turkmėnistane. Indijoje Rusijos preparatas yra trečiajame bandymų etape, pasak ambasadoriaus Maskvoje Venkateši Varma, vakciną planuojama užregistruoti per kelias savaites.

Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.

Jau pradėtas vakcinos registravimo ES ir PSO procesas.

Kaip pažymėjo Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas Kirilas Dmitrijevas, per ateinančias dvi savaites "Sputnik V" registravusių šalių skaičius viršys pustrečio dešimčių. 

PSO duomenimis, Irane buvo užregistruota apie 1,4 milijono koronaviruso atvejų, liga nusinešė 57,5 ​​tūkstančio žmonių gyvybes. 

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
Rusija, Iranas, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Vengrija planuoja iš Rusijos įsigyti du milijonus "Sputnik V" vakcinos dozių
Turkija gamins Rusijos vakciną "Sputnik V"
Antikūnų kiekis vyrų ir moterų kraujyje po vakcinos "Sputnik V" nesiskiria
Meluoja ir neraudonuoja — kodėl Lietuva prieš "Sputnik V" vakciną?
Dujų įranga, archyvinė nuotrauka

"Melžia kaip tik gali". Ukraina padėjo "tašką" dujų pirkimo Rusijos klausime

(atnaujinta 14:11 2021.01.26)
Ukrainos politikas Artiomas Marčevskis kalbėjo apie "šimtmečio sukčiavimą" tiekiant rusiškas dujas. Radijo Sputnik eteryje politologas, ekonomistas Aleksandras Dudčakas pareiškė nuomonę, kad oficialus Kijevas taip pelnosi iš savo gyventojų

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Partijos "Opozicijos platforma — Už gyvenimą" jaunimo sparno vadovas Artiomas Marčevskis "NewsOne" televizijos eteryje atskleidė "šimtmečio aferą" susijusią su Rusijos dujomis Ukrainoje. 

Gazprom, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Куденко

Pasak jo, dujų kaina šalyje yra maždaug 9,8 grivinos (apie 0,28 euro). Tačiau 2019 metais partijos politinės tarybos vadovas Viktoras Medvedčukas vedė derybas dėl tiesioginių degalų tiekimo iš Rusijos su 25 procentų nuolaida. Šiuo atveju, pažymėjo politikas, kaina būtų 3,8 grivinos (0,11 euro). 

"Ir dabar mes vis dar perkame šias dujas per kažkokias tarpines. Mes neva jas teikiame į Slovakiją, Slovakijoje mes jas paimame, pagal reversą transportuojame atgal, tada tiekiame galutiniam pirkėjui ir turime tokią kainą. Bet iš tikrųjų, mes perkame tas pačias rusiškas dujas, pasiimame jas pasienyje su Rusija, į jokią Slovakiją jos negabenamos, atgal netransportuojamos. Tai reiškia, kad tai šimtmečio afera, tikriausiai, mūsų šalyje", — sakė Marčevskis. 

Politikas atkreipė dėmesį į beveik trigubą išlaidų skirtumą. Jis pridūrė, kad tikroji dujų kaina yra ta, dėl kurios derėjosi Medvedčukas, o ne ta, kurią nustato Ukrainos valdžia. 

Radijo Sputnik eteryje politologas ir ekonomistas Aleksandras Dudčakas pareiškė nuomonę, kad Ukrainos valdžia nebaudžiamai pelnosi iš savo gyventojų. 

"Jie išsprendžia savo problemas. Ir tai ne tik dėl to, kaip pasireiškia dujų kaina. Tai yra bet ko kaina: dujos, anglis, elektra ir visa kita. Jie tiesiog uždirba gyventojų sąskaita pinigus,"melžia" juos kaip tik gali. Ir kol kas jiems tai išeina. Bet tie, kurie yra valdžioje, vis tiek nėra tvirtia prisiūtos sagos — juos galima nuplėšti. Jie pasisako už Banderą, už "šviesią" Ukrainos ateitį NATO. Būtina grįžti į sveiką protą su integracijos į Eurazijos ekonominę erdvę, KSSO grįžimo idėjomis. Tada viskas bus gerai su kainomis", — sakė Aleksandras Dudčakas. 

Anksčiau Ukrainos ministras pirmininkas Denisas Šmygalis sakė, kad vyriausybė neketina atnaujinti tiesioginių dujų pirkimų iš Rusijos Federacijos. 

Rusija ir Ukraina 2019 metų gruodžio pabaigoje pasirašė susitarimų dėl dujų tranzito per Ukrainą tęsimo paketą, įskaitant tranzito sutartį penkeriems metams, pagal kurią "Gazprom" per pirmuosius metus garantuoja 65 milijardų kubinių metrų dujų perpumpavimą. 40 milijardų per kitus keturis. Šie susitarimai užtikrino tranzito tęsimą nuo sausio 1 dienos, pasibaigus ankstesnei sutarčiai. 

Be to, pagal protokolą dėl bendradarbiavimo dujų srityje "Gazprom" ir "Naftogaz" gali atsižvelgti į tiesioginius dujų tiekimus Ukrainai su nuolaida nuo Europos mazgo (NCG) kainos, priklausomai nuo kiekių. Tačiau apie tokias derybas dar nepranešta. 

Tegai:
dujos, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Ekspertas: JAV SGD ras vietą Europos rinkoje, jei bus nutrauktas dujų tiekimas iš Rusijos
Ekspertas: Rusija ir Europa ištrauks visas "lazdas iš "Nord Stream-2" ratų"
Dujų rinka 2020 metais: Europai pasisekė, Rusija išgyveno