Išrinktasis JAV prezidentas Džo Baidenas

Baidenas paragino JAV reaguoti į "iššūkius" Rusijos pusės

(atnaujinta 12:24 2020.12.29)
Išrinktojo JAV prezidento teigimu, reikia atnaujinti prioritetus gynybos srityje, kad ateityje "būtų galima geriau duoti atkirtį agresijai"

VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Išrinktasis JAV prezidentas Džo Baidenas pareiškė, kad šalis turi pritaikyti savo gynybos prioritetus šiuolaikinėms realijoms dėl pavojaus, kuris, jo nuomone, kyla iš Rusijos ir Kinijos.

"Mes kalbėjome apie įvairius strateginius sunkumus, su kuriais susidursime iš Rusijos ir Kinijos, ir apie reformas, kurias turime atlikti, kad reaguodami į šiuos iššūkius, būtume kuo stipresnėse pozicijose iš galimų", — pasakė jis po spaudos konferencijos su ekspertais nacionalinio saugumo srityje.

Anot jo, reformos reiškia "prioritetų gynybos srityje atnaujinimą, kad ateityje būtų galima geriau duoti atkirtį agresijai".

"Užuot per daug investavę į paveldėtų sistemų modernizavimą, turime diegti naujoves ir permąstyti augančias grėsmes naujose srityse, tokiose kaip virtuali erdvė", — pridūrė jis.

Anksčiau Baidenas pareiškė apie "daugiašalio požiūrio" planus Rusijos, Irano, Kinijos ir kitų valstybių atžvilgiu. Praėjusią savaitę jis paragino nustatyti atsakingus už kibernetines atakas įvairiuose departamentuose, už kurių, kelių žiniasklaidos priemonių duomenimis ir valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus tvirtinimu, gali stovėti Rusija, nors Maskva tai paneigia.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo ruožtu išreiškė nuomonę, kad Maskvai netaps sunkiau santykiuose su Vašingtonu po to, kai Džo Baideno komanda ateis į Baltuosius rūmus.

Prezidento rinkimai vyko Jungtinėse Valstijose lapkričio 3 d., o pergalę, kurią oficialiai turi patvirtinti Kongresas sausio 6 dieną, iškovojo buvęs viceprezidentas Džo Baidenas. Dabartinis valstybės vadovas Donaldas Trampas nepripažįsta pralaimėjimo ir ketina apginti savo nuomonę teisme.

Tegai:
Rusija, JAV, Džo Baidenas
Dar šia tema
JAV Atstovų rūmai įveikė veto gynybos biudžetui
JAV paskyrė 290 milijonų dolerių, kad pasipriešintų Rusijos įtakai
Rusijos ambasada apkaltino JAV pradėjus "vizų karą"
Vakcina nuo COVID-19

Lenkija gali imtis priemonių prieš "Pfizer" dėl vakcinų tiekimo nutrūkimo

(atnaujinta 14:07 2021.01.22)
Anksčiau Varšuva gaudavo apie 360 ​​tūkstančių vakcinos dozių per savaitę. Neseniai gamintojas perpus sumažino atsargas, paaiškindamas tai gamyklos rekonstrukcija Belgijoje

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lenkija gali imtis teisinių priemonių prieš koronaviruso vakcinos gamintoją "Pfizer" dėl to, kad nebuvo įvykdyti tiekimo įsipareigojimai, Lenkijos radijuje sakė Lenkijos vyriausybės atstovas spaudai Piotras Mulleris.

Anksčiau Lenkija gaudavo apie 360 ​​000 Pfizer vakcinos dozių per savaitę. Neseniai gamintojas sumažino atsargas perpus, paaiškindamas tai gamyklos rekonstrukcija Belgijoje.

"Manau, kad toks sprendimas gali būti priimtas kitą mėnesį, jei šie tiekimai nebus papildyti pagal gamintojo pareiškimą", — paklaustas apie teisinių veiksmų prieš "Pfizer" galimybę, sakė Mulleris.

"Šiuo metu turime tokią situaciją, kad gamintojas teigia, kad šie trūkumai bus padengti. Todėl tikimės, kad tai tikrai įvyks", — cituoja Muellerį RIA Novosti.

"Bet jei taip neatsitiks, tada, žinoma, reikės svarstyti teisines priemones", — pridūrė jis.

Praėjusios savaitės pabaigoje tapo žinoma, kad vakcinų gamintojai "BioNTech" ir "Pfizer" į Lietuvą pristatys pusę preparato kiekio, nei buvo planuota. Buvo pranešta, kad planuojamas tiekimas visoms ES šalims bus sumažintas perpus. Per ateinančias keturias savaites planuota į Lietuvą pristatyti 108 810 vakcinos dozių, tačiau iš viso bus pristatytos 54 405 dozės.

Vėliau Lietuva, Latvija, Estija, Danija, Suomija ir Švedija paragino Europos Komisiją paspartinti vakcinų pristatymą iš "BioNTech" ir "Pfizer". Šešių šalių sveikatos apsaugos ministrai pasirašė bendrą laišką, kuriame išreiškė "didelį susirūpinimą" dėl pristatymo vėlavimo. Jie pavadino situaciją "nepriimtina", kuri "mažina pasitikėjimą vakcinacijos procesu".

Tegai:
Pfizer/BioNTech, vakcina, koronavirusas, Lenkija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Nausėda paragino sudaryti ilgalaikį vakcinų tiekimo į ES grafiką
EVA ir Norvegijos institucijos pakomentavo mirtis po vakcinacijos nuo COVID-19
Vakcina nuo COVID-19 Sputnik V

RF ir Vengrija pasirašė sutartį dėl Rusijos vakcinos nuo COVID tiekimo

(atnaujinta 14:09 2021.01.22)
Kaip pranešama, "Sputnik V" bus pristatyta trimis etapais. Budapeštas įsitikinęs, kad vakcinacija padės šaliai grįžti į įprastą gyvenimą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Vengrija ir Rusija pasirašė sutartį dėl Rusijos vakcinos nuo koronaviruso tiekimo, pareiškė Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Pėteris Sijarto (Péter Szijjártó).

Vakcina
© Sputnik / Евгений Одиноков

"Nacionalinis prioritetas yra paspartinti vakcinaciją. Dėl lėto vakcinos pristatymo buvome priversti ieškoti naujo šaltinio, iš kurio galėtume greitai gauti patikimų vakcinų. Todėl man yra didelė garbė ir malonumas pranešti jums, kad šiandien mes sudarėme sutartį, pagal kurią Rusija vakciną tieks Vengrijai trimis etapais", — po derybų su Rusijos sveikatos apsaugos ministru Michailu Muraška Maskvoje sakė Sijarto.

Kaip pažymėjo Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovas, spartesnė vakcinacija rusišku preparatu "Sputnik V" išgelbės daugelio piliečių gyvybes ir sušvelnins koronaviruso apribojimus respublikoje.

"Spartesnė vakcinacija išgelbės daugybę gyvybių Vengrijoje. Be to, pagreitinta vakcinacija suteiks mums galimybę grįžti prie ankstesnio gyvenimo, taip pat leis sušvelninti apribojimus, kurie leistų žmonėms grįžti į savo darbą", — cituoja RIA Novosti Sijarto.

Vengrijos nacionalinis farmacijos ir mitybos institutas sausio 21 dieną užregistravo Rusijos koronaviruso "Sputnik V" vakciną. Taigi Vengrija tapo pirmąja ES valstybe, oficialiai leidusia savo teritorijoje naudoti "Sputnik V" vakciną. Vakcina yra registruota Vengrijoje pagal skubaus naudojimo leidimą, pagrįstą Rusijos "Sputnik V" klinikinių tyrimų duomenimis ir Vengrijos ekspertų atliktu išsamiu vaisto įvertinimu.

Tegai:
Sputnik V, koronavirusas, vakcina, Vengrija, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
"Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliktas iki 2021 metų pabaigos
Ekspertas atskleidė "inovatyvų" "Sputnik V" skirtumą nuo kitų vakcinų
Kusturica planuoja pasiskiepyti Rusijos vakcina "Sputnik V"