Vamzdžiai Nord Stream-2 statybai

Ekspertas: Rusija ir Europa ištrauks visas "lazdas "Nord Stream-2" ratų"

(atnaujinta 17:09 2020.12.29)
Europos Sąjunga mano, kad jokia trečioji šalis neturėtų nustatinėti regiono politikos, susijusios su energijos ištekliais, pažymėjo politologas Sergejus Kozlovas

VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Rusijai ir Europai "Nord Stream-2" projektas yra ekonomiškas, todėl niekas nesutrukdys jo užbaigti, interviu Sputnik radijui sakė Sibiro vadybos instituto Politikos ir tarptautinių ryšių fakulteto dekanas Sergejus Kozlovas.

Anksčiau buvo pranešta, kad "Nord Stream-2" užbaigė kloti dujotiekio atkarpą Vokietijos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Vamzdžiai dar turi būti pakloti Danijos vandenyse, šie darbai gali prasidėti 2021 metų sausio viduryje. Danijos valdžios institucijos davė leidimą tiesti paskutinę "Nord Stream-2" dujotiekio atkarpą.

"Europos lyderiai yra ryžtingai nusiteikę užbaigti "Nord Stream-2" statybas. Kai kurios sankcijos bus įvestos prieš skirtingas įmones, tačiau europiečiai mano, kad jokia trečioji šalis neturėtų nustatinėti vykdomos politikos, kurią jie vykdo pas save. "Nord Stream-2" vis tiek bus baigtas. Manau, kad Rusijos ir Europos sutarimas dėl "Nord Stream-2" pirmiausia yra ekonominis projektas. Tai visgi leis išimti visas šias lazdas iš ratų ir "Nord Stream-2" bus baigtas. Žinoma, jie sutelks dėmesį į kai kuriuos kitus šaltinius. Tačiau bet kokiu atveju suskystintos dujos yra daug brangesnės nei gamtinės dujos, kurios pristatomos per vamzdžius. Todėl pagrindinis dujų šaltinis jiems bus rusiškas", — sakė jis.

"Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, siekdamos tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES. Spalį Vašingtonas sustiprino ekonominius apribojimus "Nord Stream-2", išplėsdamas projektui PEESA paketo dėl Europos energetinio saugumo apsaugos veikimą. Sankcijos dabar taikomos įmonėms, teikiančioms paslaugas, įrangą ar finansavimą modernizuoti ar įrengti laivus, dirbančius projekte.

Tuo pačiu metu, kaip pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Kristoferis Burgeris (Christofer Burger), Vokietijos vyriausybės pozicija dėl dujotiekio lieka nepakitusi. Berlynas ne kartą kritikavo ekstrateritorines sankcijas Rusijos projektui ir pabrėžė, kad tolimesni veiksmai bus derinami su partneriais Europoje.

Tegai:
Nord Stream-2, Rusija, Europos Sąjunga
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (528)
Dar šia tema
Peskovas: sankcijos "Nord Stream-2" yra akivaizdus reiderių išpuolis
Vokietija prižada apginti "Nord Stream-2" esant Baideno administracijai
Ekspertas papasakojo apie "Nord Stream-2" kainos kilimą dėl praleistų terminų
Vakcina Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliktas iki 2021 metų pabaigos

(atnaujinta 09:18 2021.01.21)
Šiuo metu vaikams negalima suleisti "Sputnik V" vakcinos, tačiau mokslininkai tikisi iki metų pabaigos išsiaiškinti visus galimus šalutinius poveikius

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vakcinos "Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliekamas visus 2021 metus, sakė Gamalėjaus Nacionalinio epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Denisas Logunovas.

Jis priminė, kad kol kas vaikų negalima vakcinuoti "Sputnik V".

"Toks tyrimas planuojamas ir bus atliktas per šiuos metus", — spaudos konferencijoje naujienų agentūroje "Rossija segodnia" sakė Logunovas.

Kalbėdamas apie šalutinį poveikį, kuris užfiksuotas dvigubame placebu kontroliuojamame poregistraciniame tyrime, Logunovas pažymėjo, kad nėra rimtų nepageidaujamų reiškinių, susijusių su vakcinacija. Šalutinis poveikis pasireiškia galvos skausmais, karščiavimais ir skausmais injekcijos vietoje.

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.

Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, vakcinacija, vakcina, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Prezidentas ragino spartinti vakcinavimą ir kuo greičiau pasiekti kolektyvinį imunitetą 
PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi
Vakcinos "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį
Kinija ir PSO apkaltintos lėtu atsaku į koronavirusą
Džo Baidenas

Ekspertas: Baidenas derėsis su Rusija stipriosios pozicijos

(atnaujinta 09:18 2021.01.21)
Sausio 20 dieną Baidenas davė priesaiką ir pradėjo eiti JAV prezidento pareigas. Inauguraciniame pranešime jis paskelbė, kad Amerika atkurs aljansus ir vėl susisieks su pasauliu. Pasak jo, JAV bus tvirta ir patikima partnerė taikos ir saugumo srityje

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Naujasis JAV prezidentas Džo Baidenas elgsis tradiciškai ir derėsis su Rusija iš stipriosios pozicijos, rašo Agvanas Mikaelianas, tarptautinio audito ir konsultacijų tinklo "FinExpertiza" valdybos narys, praneša RIA Novosti.

Sausio 20 dieną Baidenas davė priesaiką ir pradėjo eiti JAV prezidento pareigas. Inauguraciniame pranešime jis paskelbė, kad Amerika atkurs aljansus ir vėl susisieks su pasauliu. Pasak jo, JAV bus tvirta ir patikima partnerė taikos ir saugumo srityje.

"Baidenas paskelbė ketinantis užmegzti partnerystę tarp JAV ir pasaulio, tačiau Amerika, pagal jo viziją, turėtų veikti iš lyderio pozicijos... Manau, kad naujasis JAV prezidentas veiks tradiciniu demokratiniu būdu ir derėsis su Rusija iš stiprios pozicijos. Rusija nebus pasirengusi tokiems susitarimams", — sakė jis.

Pasak jo, pastarieji 10 metų parodė, kad Rusija ir JAV vargu ar sugebės pasiekti tarpusavio supratimą.

Demokratas, buvęs viceprezidentas Džo Baidenas tapo 46-uoju JAV prezidentu. Jis laimėjo prezidento rinkimus lapkritį: Baidenas aplenkė į antrą kadenciją nesėkmingai kandidatavusį respublikoną Donaldą Trampą. Pats Trampas atsisakė dalyvauti Baideno inauguracijoje.

Po Baideno inauguracijos Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad tikisi, jog naujoji JAV administracija užims konstruktyvesnę poziciją palaikydama dialogą su Rusija.

Tegai:
JAV, Rusija, Džo Baidenas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Donaldas ir Melanija Tramp paliko Baltuosius rūmus
Baideno dukra pasiskundė nesvetingu Melanijos Tramp elgesiu