Donaldas Trampas ir Melanija Tramp, archyvinė nuotrauka

Donaldas Trampas pirmauja JAV "žaviausiųjų reitinge"

(atnaujinta 19:23 2020.12.29)
"Gallup" išvados yra pagrįstos telefoninėmis apklausomis, atliktomis nuo gruodžio 1 iki gruodžio 17 dienos. Atrankos paklaida yra maždaug 4 procentiniai punktai esant 95 % patikimumui

VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas aplenkė buvusį Amerikos lyderį Baraką Obamą ir tapo "žaviausiu reitingo" vyru. Mišelė Obama vėl yra "žaviausia" moteris, rodo 2020 metų "Gallup" tyrimas.

2019 metais Trampas ir Obama pasidalijo "žaviausio vyro" pozicija. Obama buvo reitingo viršuje 12 kartų, Trampas šį kartą į reitingo viršūnę pateko pirmą kartą, nors anksčiau jis pateko į dešimtuką. Tada buvusio Amerikos prezidento žmona Mišelė žmona antrą kartą buvo pripažinta žavingiausia moterimi.

Remiantis nauju tyrimu, 18 % amerikiečių teigė, kad tarp vyrų labiausiai žavisi Trampu, 15 % apklaustųjų teigė, kad žavisi Obama, 6 % — išrinktuoju prezidentu Džo Baidenu ir 3 % — geriausiu šalies infekcinių ligų specialistu Entoniu Faučiu. Dešimtuke taip pat yra žemesnį reitingą turintis popiežius Pranciškus, "Tesla" įkūrėjas Elonas Maskas, JAV senatorius Bernis Sandersas, "Microsoft" įkūrėjas Bilas Geitsas, krepšininkas Lebronas Džeimsas ir Dalai Lama.

Už Trampą balsavo 48 % respublikonų, o už Obamą — 32 % demokratų, o tai yra 9 % mažiau nei pernai.

"Žaviausių moterų" reitinge pirmąją vietą užėmė Mišelė Obama su 10 proc., antra liko išrinkta JAV viceprezidentė Kamala Haris, trečia — pirmoji ponia Melania Tramp. Į dešimtuką patenka ir Amerikos televizijos laidų vedėja Opra Vinfri (Oprah Winfrey), Vokietijos kanclerė Angela Merkel, buvusi kandidatė į JAV prezidentus Hilari Klinton, Amerikos politikė Aleksandrija Okazijo-Kortes (Alexandria Ocasio-Cortez), Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II, JAV Aukščiausiojo Teismo teisėja Eimė Kounė Baret (Amy Coney Barrett) ir ekologijos aktyvistė Greta Thunberg.

Tyrime taip pat pažymima, kad 21 % amerikiečių nieko neįvardijo kaip "žaviausių".

"Gallup" išvados yra pagrįstos telefoninėmis apklausomis, atliktomis nuo gruodžio 1 iki gruodžio 17 dienos. Atrankos paklaida yra maždaug 4 procentiniai punktai esant 95 % patikimumui.

Tegai:
reitingas, Donaldas Trampas
Tyrimai laboratorijoje

Mokslininkai atrado naują vėžio susidarymo mechanizmą

(atnaujinta 15:57 2021.01.20)
Pasak tyrimo autorių, gauti duomenys padės rasti būdą suaktyvinti vėžio slopinimo procesus, tarpininkaujant redaguojant ląstelėje esančią RNR

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Mokslininkai nustatė anksčiau nežinomą vėžio susidarymo mechanizmą, praneša "Medicalxpress".

Singapūro nacionalinio universiteto tyrėjų grupė ištyrė RPA, koduojančią COPA baltymą, kuris veikia kepenų, stemplės, skrandžio ir krūties vėžio vystymąsi. Jie klinikinėje aplinkoje analizavo, ar iš COPA geno perrašyta RNR buvo redaguota ar pakeista.

Jie nustatė, kad kiekviename langelyje yra redaguota ir neredaguota COPA versija. Jei vyrauja antroji versija, labiau tikėtina, kad ląstelė taps piktybine. Pažymima, kad redaguotas COPA slopina sudėtingą molekulinių signalų tinklą, kurio padidėjęs aktyvumas sukelia per didelį ląstelių dauginimąsi, o tai gali sukelti navikų atsiradimą.

Pasak tyrimo autorių, gauti duomenys padės rasti būdą suaktyvinti vėžio slopinimo procesus, tarpininkaujant redaguojant ląstelėje esančią RNR.

Tegai:
vėžys, mokslininkai
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
NVSC primena apie izoliacijos taisyklių laikymąsi
Keitė Midlton konferencijoje vilkėjo seną striukę ir sukėlė diskusijas tarp žiūrovų
Koronaviruso testas

Kiniją ir PSO apkaltino lėtu atsaku į koronavirusą

(atnaujinta 17:06 2021.01.20)
Ekspertai padarė išvadą, kad organizacija sureagavo lėtai, kai jau buvo žinoma apie COVID-19 plitimą. Nors apie tai buvo įspėta jau gruodį, organizacijos atstovai pandemijos neįvardijo iki sausio pabaigos

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Kinijos valdžios institucijos ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nesiėmė pakankamai greitos ir ryžtingos kovos su koronaviruso pandemija prevencijos. Juos tuo apkaltino nepriklausoma Šveicarijos tyrimų taryba, praneša CNN

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Mums tikrai aišku, kad visuomenės sveikatos priemonės galėjo būti dramatiškiau įvestos tiek vietiniu, tiek nacionaliniu lygiu Kinijoje 2020 metų sausio mėnesė", — sakoma buvusios ministrės pirmininkės pirmininkaujamos tarybos pranešime. 

Ekspertai padarė išvadą, kad organizacija sureagavo lėtai, kai jau buvo žinoma apie COVID-19 plitimą. Nors apie tai buvo įspėta jau gruodį, organizacijos atstovai pandemijos neįvardijo iki sausio pabaigos.

Jie ragino reformuoti organizaciją: anot jų, ji neturi pakankamai galių vykdyti funkcijas, kurių iš jos tikimasi. Todėl, tarybos manymu, pasauliui reikia "iš naujo nustatyti" savo reagavimo į epidemiologines grėsmes mechanizmus.

Sausio 18 dieną buvo pranešta, kad PSO vadovas Tedrosas Adanas Ghebreyesusas perspėjo žmoniją, kad ji atsidūrė ant moralinės katastrofos slenksčio: dėl to, kaip nevienodai vakcinos pasiskirsto tarp šalių, daugeliui žmonių gresia mirtis neturtingiausiose šalyse.

Tegai:
koronavirusas, Kinija, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje