Rusijos naikintuvai Su-57

Rusijos naikintuvai "užkariavo" Japoniją

(atnaujinta 22:08 2020.12.30)
Japonijos interneto vartotojai pažymėjo, jog naujausi Rusijos naikintuvai Su-57 atrodo daug geriau nei amerikietiški

VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Japonai naujausius Rusijos naikintuvus Su-57 apibūdino kaip puikius lėktuvus. Portalo "Yahoo News Japan" vartotojų komentarus išvertė "Inosmi.ru".

"Galingas variklis, puikus valdymas ir puikūs pilotai. Matyt, tikroje kovoje jis bus toks pat geras", — savo nuomone pasidalijo vienas iš skaitytojų.

Japonijos vartotojai išsamiai išnagrinėjo visas internete esančias naikintuvo nuotraukas. Juos domino orlaivio išvaizda, jo galimybės ir ginklai.

"Naikintuvai "Sukhoj" turi savo unikalų siluetą, kuris atrodo labai šauniai", — parašė vienas komentatorius.

Daugelis priėjo prie bendros išvados, kad Rusijos kūrinys — puikus orlaivis tiek valdomumo, tiek kovinių misijų atlikimo požiūriu. Be to, jie pažymėjo, kad šis modelis yra skirtas būtent Rusijos teritorijos, kur galima pasinaudoti geografiniais pranašumais, gynybai.

"Rusijos naikintuvai yra grakštūs ir gražūs. Jie atrodo daug geriau nei amerikietiški. Būtų geriau, jei Japonijos gynybos pajėgos nusipirktų Rusijos orlaivių. Bet tai nerealu", — pridūrė vartotojas su slapyvardžiu Sou.

Kai kurie manė, kad Rusijos naikintuvas yra geriau suprojektuotas nei amerikietiškas F-35.

SU-57 yra penktosios kartos naikintuvas. Jis skirtas sunaikinti visų tipų oro, antžeminius ir antvandeninius taikinius. Išskirtiniais orlaivio bruožais tapo didelis manevringumas, naujausia avionika ir sunkus aptikimas radarais.

Tegai:
naikintuvai, Japonija, Rusija
Dar šia tema
Putinas įvertino Rusijos branduolinės triados lygį
"Nubausime visus". Kam Pentagonas išleis rekordinį karinį biudžetą
Rusijos naikintuvas Su-57 užkariauja pasaulį. Kas toliau?

NATO generalinis sekretorius nori pradėti bendradarbiauti su Baidenu

(atnaujinta 13:04 2021.01.16)
Jis taip pat pažymėjo, kad, jo manymu, labai svarbu nubausti už Kapitolijaus išpuolį atsakingus asmenis

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius tikisi ramaus valdžios perdavimo JAV ir nori pradėti dirbti su Džo Baidenu, praneša RIA Novosti.

"Turi būti gerbiami rinkimų rezultatai. Turime įsitikinti, kad yra gerbiamos mūsų demokratinės vertybės. Aš tikiu demokratinėmis JAV institucijomis, tikiuosi taikaus valdžios perdavimo ir tikiuosi pradėti bendradarbiauti su būsimu JAV prezidentu Džo Baidenu", — ketvirtadienį jis sakė bendroje spaudos konferencijoje Briuselyje su Mauritanijos prezidentu Mohammadu Ouldu Gazouani.

Stoltenbergas sakė, kad Baidenas palaiko transatlantinį bendradarbiavimą NATO.

Aljanso generalinis sekretorius taip pat pažymėjo, kad, jo manymu, svarbu nubausti už Kapitolijaus išpuolį atsakingus asmenis. "Svarbu, kad už užpuolimą prieš Kapitolijų atsakingi asmenys būtų atskaitingi", — sakė jis.

Tegai:
Džo Baidenas, JAV, NATO
Vyriškis su kauke, archyvinė nuotrauka

Vokietija nori įsteigti "kalėjimą" karantino pažeidėjams

(atnaujinta 23:09 2021.01.15)
Kokios bus apgyvendinimo naujojoje įstaigoje sąlygos ir kaina, nepranešama. Tačiau teritorija yra aptverta, ją stebės policija

VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Saksonijos federalinė žemė ruošiasi sukurti įstaigą "priverstiniam apgyvendinimui" tiems, kurie ne kartą buvo sučiupti už koronaviruso karantino pažeidimus, rašo leidinys Bild.

Šiems tikslams planuojama įrengti pirminį pabėgėlių priėmimo centrą Drezdene, pastatytą 2017 metais. Kaip rašė bulvarinis leidinys, 2020 metų pavasarį Saksonijos sveikatos apsaugos ministrė Petra Köpping pasiūlė karantino pažeidėjus siųsti į psichiatrijos ligonines. Šių planų atsisakyta, kaip ir idėjų juos apgyvendinti viešbučiuose ar ligoninėse.

Kokios bus apgyvendinimo naujojoje įstaigoje sąlygos ir kaina, nepranešama. Tačiau teritorija yra aptverta, ją stebės policija.

Socialinės apsaugos ministerija patvirtino planus įrengti centrą. Tuo tarpu "priverstinis apgyvendinimas" gali kelti grėsmę pakartotinai nusikaltimus padariusiems žmonėms.

"Procedūra yra laipsniška: nuolatinis siūlymas, bauda, ​​teismo nutartis", — sakė jie.

Sveikatos apsaugos ministerija turi pateikti prašymą teismui. Iki šiol Saksonijoje nebuvo tokių precedentų, tačiau valdžia nori ruoštis.

Vokietijoje nustatyta 2 000 958 naujo tipo koronaviruso užkrato atvejai, rodo Roberto Kocho instituto, kuris yra Vokietijos sveikatos apsaugos ministerijos dalis ir tvarko statistinius duomenis apie COVID-19 paplitimą šalyje, duomenys.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos

 

Tegai:
karantinas, ribojimas, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
FNTT pareigūnai tikrins karantino režimo reikalavimų laikymąsi
Apklausa rodo, kad per antrą karantiną būsto kainų lūkesčiai nemažėja
Socialdemokratai ragino kuo greičiau persvarstyti dalį karantino draudimų

Nežemiškas grožis: Rusijos kosmonautas nufotografavo šiaurės pašvaistę

(atnaujinta 14:42 2021.01.16)
Rusijos kosmonautas Sergejus Kudas-Sverčkovas parodė, kaip šiaurės pašvaistė atrodo iš kosmoso

Rusijos kosmonautas savo telefone iš TKS nufilmavo šiaurės pašvaistę ir paskelbė savo Instagram paskyroje. Neįtikėtinai gražūs kadrai  — mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
šiaurės pašvaistė