Vakcinacija

Mirė dar vienas COVID-19 vakcina paskiepytas izraelietis

(atnaujinta 17:26 2020.12.30)
Vyras mirė Jeruzalėje praėjus kelioms valandoms po vakcinacijos nuo koronaviruso

VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Dar vienas izraelietis, gavęs pirmąją koronaviruso vakcinos dozę, mirė, vyrui buvo 88 metai, skelbia "Times of Israel".

"Vyras mirė Jeruzalėje praėjus kelioms valandoms po vakcinacijos nuo koronaviruso", — rašo laikraštis.

Tačiau gydytojai teigia, kad pacientas turėjo "lėtinių, rimtų ir sudėtingų" sveikatos problemų.

Pirmadienį pranešta, kad 75 metų izraelietis mirė nuo širdies priepuolio, gavęs "Pfizer" koronaviruso vakciną, pirminio patikrinimo metu nebuvo nustatyta jokio mirties ryšio su vakcina.

Masinė gyventojų vakcinacija nuo COVID-19 prasidėjo Izraelyje gruodžio 20 dieną. Pirmajame etape vakciną gavo sveikatos priežiūros darbuotojai, medicinos studentai, geriatrijos įstaigų darbuotojai ir valdžios atstovai, kurie savo pavyzdžiu turėtų skatinti piliečius skiepytis.

Antrajame etape skiepijami vyresni nei 60 metų piliečiai ir rizikos grupių žmonės.

Tegai:
vakcina
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1181)
Kviečiai

Sibiro mokslininkai siūlo demenciją gydyti kviečiais

(atnaujinta 16:56 2021.01.27)
Mokslininkai kelerius metus, vykdydama dietinės terapijos, skirtos šiuo metu neišgydomoms neurodegeneracinėms ligoms, paieškos strategiją, stengėsi sukurti grūdinių kultūrų veisles, kuriose būtų daugiau vandenyje tirpių antocianinų pigmentų

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Citologijos ir genetikos instituto mokslininkai sukūrė kviečių veislę, galinčią kovoti su Alzheimerio ir Parkinsono ligomis, tai eksperimentinėms pelėms pagerino atmintį ir mokymosi gebėjimus, teigia RIA Novosti, su nuoroda į Cytology and Genetics of SB RAS.

Mokslininkai kartu su kolegomis iš visos Rusijos augalinės pramonės instituto kelerius metus, vykdydama dietinės terapijos, skirtos šiuo metu neišgydomoms neurodegeneracinėms ligoms, paieškos strategiją, stengėsi sukurti grūdinių kultūrų veisles, kuriose būtų daugiau vandenyje tirpių antocianinų pigmentų.

"Anksčiau tyrimai jau parodė, kad antocianinai turi platų biologinį aktyvumą, kuris yra naudingas žmogaus sveikatai, tačiau dažniausiai mes kalbame apie įvairius vaisius ir uogas, įvertinome grūdų turinčios dietos su antocianinais poveikį organizmui. Grūdai su antocianinais šiandien yra labai patraukli žaliava kuriant funkcinius maisto produktus, nes ji yra įtraukta į daugumos žmonių dienos racioną, yra geriau saugoma ir prieinama ištisus metus", — teigiama pranešime.

Tyrimui buvo paimtos transgeninės pelės, sergančios Alzheimerio liga ir Parkinsono liga. Vieni gyvūnai buvo šeriami paprastų kviečių grūdais, kiti — su dideliu antocianino kiekiu. Trečioji kontrolinė normalių pelių grupė gavo standartinį pašarą.

Eksperimentai parodė, kad antocianinų dietos laikantys gyvūnai pastebimai pagerino vadinamąją darbinę erdvinę atmintį, kuri viena pirmųjų kenčia ligos vystymosi metu, buvo slopinamas mokymosi gebėjimų sumažėjimas, pagerėjo kai kurie biocheminiai procesai smegenyse.

"Visa tai leidžia mokslininkams teigti, kad kviečiai, kuriuose gausu antocianinų, yra perspektyvus funkcinės mitybos šaltinis dėl teigiamo poveikio pažinimo funkcijoms ir svarbių patogeninių neurodegeneracinių sutrikimų procesų", — sakoma pranešime.

Tegai:
sveikata, mokslininkai
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Lietuvoje dėl pandemijos pablogėjo gyventojų psichikos sveikata
Rusija pirmoji pasaulyje gavo "britiškos" COVID-19 padermės nuotrauką
KGB šnipinėjimo muziejus Niujorke

JAV parduodami lietuvio kolekcionuoti KGB šnipinėjimo ginklai

(atnaujinta 20:47 2021.01.27)
Niujorke visam laikui uždaromas KGB šnipinėjimo muziejus, kurio įkūrėjas yra Lietuvos kolekcionierius, o visi eksponatai bus parduoti aukcione JAV

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Didelė šaltojo karo daiktų kolekcija, įskaitant užmaskuotus ginklus, kurie tariamai priklauso SSRS KGB, bus parduota aukcione JAV, praneša "Daily Mail".

Kolekcija priklauso KGB šnipinėjimo muziejaus Niujorke savininkui ir įkūrėjui, lietuvių kolekcininkui Juliui Urbaičiui.

Dėl koronaviruso pandemijos sukeltų nuostolių galeriją teko uždaryti, o kolekciją parduoti.

Urbaitis su KGB susijusius daiktus rinko daugiau nei 30 metų. 2019 metais atidarytame muziejuje buvo eksponuojami daiktai tiek iš jo asmeninės kolekcijos, tiek specialiai galerijai įsigyti artefaktai ir jų kopijos.

Tarp parduodamų eksponatuose yra miniatiūriniai pistoletai, paslėpti lūpų dažuose (jų vertė siekia apie 1 500 svarų sterlingų) ir tušinuke; specialios kameros, paslėptos kaklaraištyje, cigarečių pakelyje, peleninėje (įvertinta 900 svarų sterlingų), portsigare ir žiede.

Kaip pažymėta straipsnyje, vieni iš brangiausių daiktų — specialus rinkinys siauroms skylėms sienose gręžti, į kurias tada galima įdėti mikrofonus ir kameras. Šio rinkinio kaina siekia maždaug 4400 svarų sterlingų.

Iš viso už kolekciją planuojama gauti 365 tūkstančius svarų sterlingų, praneša leidinys.

Tegai:
ginklai, aukcionas, JAV, Niujorkas, KGB
Žiema, archyvinė nuotrauka

Sausio 28 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 12:08 2021.01.27)
Sausio 28 dienos horoskopas pataria Liūtams atsisakyti bendravimo šią dieną, o Jaučiams — skirti dėmesį vaikams ir pagyvenusiems artimiesiems, Šauliams geriau atsisakyti avantiūrų

Avinas (03.21-04.20)

Galite drąsiai imtis sudėtingų užduočių - turėsite pakankamai jėgų išspręsti bet kokias problemas. Jei nesėdėsite be drabo, galite kilti karjeros laiptais. Tikimasi, kad vieniši ženklo atstovai sutiks savo sielos draugą.

Jautis (04.21-05.21) 

Pabandykite šiandien sutvarkyti skubius darbo reikalus, ir pagalvokite kaip išplėsti veiklos sritį. Venkite ginčų. 

Vakarą patartina praleisti su šeima, ypatingą dėmesį skiriant vaikams ir pagyvenusiems artimiesiems.

Dvyniai (05.22-06.21)

Šiandien žvaigždės pataria vengti skubotų sprendimų ar būti paveiktiems stiprių jausmų. Jei tenka bendrauti ne tik su sąjungininkais, bet ir su oponentais, pabandykite bent trumpam susitarti dėl taikos. Norėdami pasiekti rezultatų, turėsite parodyti daug aktyvumo.

Vėžys (06.22-07.22) 

Jei ilgai stengėtės išspręsti problemą, šiandien turėsite puikią galimybę pakeisti situaciją savo naudai. Norėdami rasti teisingą išeitį iš painios situacijos, pasitelkite fantaziją. 

Finansiniais klausimais turėtumėte būti santūrūs ir susilaikyti nuo pirkinių, kurių jums tikrai nereikia.

Liūtas (07.23-08.23)

Puikus laikas apskaičiuoti situacijas keliais žingsniais į priekį ir pradėti aktyviai veikti.  Aplinkybės leis jums susikaupti ir išspręsti senus klausimus. 

Šią dieną gali kilti konfliktų su draugu ar šeimos nariu. Stenkitės vakarą praleisti privačiai, venkite kompanijų ir bendravimo.

Mergelė (08.24-09.22)

Diena prabėgs sparčiu tempu. Nebijokite sunkumų, juos galite įveikti. Jūs sugebate įkvėpti net tingius žygdarbiams. Neleiskite, kad svetimi žmonės trukdytų jūsų gyvenimui. 

Tinkamas laikas tolimai kelionei ar bent jau jos planavimui.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Vargu ar šią dieną jums kils didelis noras dirbti. Galvą gali užpildyti bet kokios mintys, tik ne apie darbą. Nesinervinkite dėl smulkmenų. Pasirūpinkite santykiais su artimaisiais.

Skorpionas (10.23-11.21)

Nesivelkite į konfliktus, tiesiog lėtai darykite tai, kas jūsų nuomone yra teisinga. Nerekomenduojama planuoti ir rimtų darbų — jiems įgyvendinti reikalingos energijos nebus, todėl geriau pailsėkite ir nuveikite ką nors malonaus.

Šaulys (11.22-12.21) 

Dabar neturėtumėte leistis į avantiūras ir rizikuoti nepateisinamai, ypač spręsdami finansinius klausimus. Nebijokite paprašyti kolegų ar artimų draugų patarimo ir neatsisakykite siūlomos pagalbos. Kelionės bus gerai. Geras laikas atsipalaiduoti, aplankyti naujas vietas ir praplėsti savo akiratį.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Susikoncentruokite ties savo planais ir problemomis, nešvaistykite jėgų, kad padėtumėte kitiems. Dienos metu kartais gali kilti problemų, susijusių su vėlavimais, techniniais gedimais. 

Asmeniniame gyvenime labiau pasitikėkite intuicija, o ne gandais.

Vandenis (01.21-02.19) 

Žvaigždės pataria elgtis atvirai, laisvai ginant savo idėjas ir įsitikinimus. Ši pozicija padės sustiprinti jūsų patikimumą. Tai tinkamas laikas pagerinti savo santykius verslo partneriais. Bet kokius ginčytinus klausimus, kurių aptarimas užtruko daug laiko, dabar galima išspręsti lengvai ir taikiai.

Žuvys (02.20-03.20)

Šiandien jūsų laukia malonios staigmenos. Jei leidžia aplinkybės, pailsėkite nuo darbo, padarykite pertrauką. Turėsite daugiau spręsti ne savo, o kitų reikalus ir tai padės jums įgyti naudingų pažįstamų, kurie artimiausiu metu dalyvaus sprendžiant jūsų problemas. 

Tegai:
horoskopas