Koronaviruso vakcina

JAV medicinos centro darbuotojas tyčia sugadino 500 vakcinos COVID-19 dozių

(atnaujinta 11:41 2020.12.31)
Medicinos centro darbuotojo pavardė ir jo veiksmų priežastys neatskleidžiamos. Bendrovė teigė, kad jis joje nebedirba

VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. JAV Viskonsino valstijos "Aurora" medicinos centro darbuotojas sąmoningai sugadino apie 500 "Moderna" koronaviruso vakcinos dozių, pranešė vietinė televizija WBAY, remdamasi ne pelno organizacijos, kuriai priklauso medicinos įstaiga, "Advocate Aurora Health" pareiškimu.

Anksčiau paaiškėjo, kad praėjusią savaitę Graftono miesto medicinos centro darbuotojas iš šaldytuvo paėmė 50 vakcinų pakuočių ir jų negrąžino. Vėliau bendrovė patikslino, kad tai yra apie 57 pakuotės. Dėl netinkamo laikymo teko išmesti daugiau nei 500 vakcinos dozių.

TV kanalo teigimu, tyrimo metu medicinos centro darbuotojas prisipažino, kad taip pasielgė tyčia. "Advocate Aurora Health" pranešė apie įvykį medicinos institucijoms teigiant, kad juos "labiau liūdina tai, kad dėl žmonių veiksmų daugiau nei 500 žmonių gaus vakciną vėliau".

Medicinos centro darbuotojo pavardė ir jo veiksmų priežastys neatskleidžiamos. Bendrovė teigė, kad jis joje nebedirba.

Graftono policija teigė, kad FTB ir JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) bendradarbiauja tiriant incidentą.

Tegai:
JAV, koronavirusas, vakcina
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)
Dar šia tema
Santaros klinikose gydomi šeši COVID-19 sergantys vaikai
Radviliškių rajone esančiame audinių ūkyje patvirtintas naujas COVID-19 židinys
Sputnik V vakcina

Europoje paskelbė "Sputnik V" gebėjimą sustabdyti pandemiją

(atnaujinta 13:58 2021.01.17)
Anot žurnalistų, Vakarų "pasakotojai" daugelį metų neigė Rusijos pasiekimus ir dabar stebisi pranešimu apie narkotikų kūrimą

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Rusija sukūrė vakciną "Sputnik V" ir pademonstravo gebėjimą savarankiškai sukurti vaistą, galintį nuslopinti koronaviruso pandemiją, rašo ispanų leidinys Prancūzijos laikraštis "Monde diplatique".

Straipsnio autorius Federikas Kuzka mano, kad Vakarai į šio narkotiko atsiradimą reagavo skeptiškai ir abejingai dėl nežinojimo apie Rusijos mokslo tradicijas.

"Vedamas kalbinių, kultūrinių ir politinių skirtumų, Rusijos iniciatyvos įtariai vertina šį neišmanymą", — sakė Kuzka.

Žurnalistas pabrėžė, kad vakcinos "Sputnik V" sukūrimas yra visos istorinės mokslo raidos Rusijoje grandinės rezultatas. Tačiau, jo nuomone, Vakarų "pasakotojai" daugelį metų neigė Rusijos pasiekimus ir dabar nustemba dėl paskelbto vaisto.

"Skirtingai nuo tokių šalių kaip JAV ir Europos Sąjunga, kur farmacijos laboratorijos primeta savo vaistus astronominėmis kainomis, Rusija nesivaiko pinigų", — nuomonę išsakė straipsnio autorius.

Jis pridūrė, kad "Sputnik V" dabar plinta visame pasaulyje ir galbūt po 50 metų niekas neatsimins vakarietiškų įtarimų dėl Rusijos vakcinos.

Rugpjūčio mėnesį Sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus elektrochemijos tyrimų centras. Jis buvo pavadintas "Sputnik V". Vaistas sukurtas remiantis ištirta ir patikrinta žmogaus adenovirusinių vektorių platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikių neigiamų pasekmių nebuvimas.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Europa, Rusija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)
Dar šia tema
Kauno klinikose prasidėjo revakcinacija nuo koronaviruso
Lietuvoje paskelbta "Pfizer" vakcinos tiekimo atnaujinimo data
Didelės bangos prie Juodosios jūros

Rusijos sausakrūvis laivas nuskendo Juodojoje jūroje prie Turkijos krantų

(atnaujinta 13:48 2021.01.17)
Kol kas nėra informacijos apie aukas, paieškos ir gelbėjimo operaciją apsunkina nepalankios oro sąlygos

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Rusijos sausųjų krovinių laivas nuskendo Juodojoje jūroje prie Turkijos krantų, pranešė Bartino provincijos gubernatorius Sinanas Guneris.

"Mūsų provincijos Inkumu regione nuskendo sausakrūvis laivas su Rusijos vėliava. Mes pradedame gelbėjimo operaciją, norėdami išgelbėti 15 įgulos narių trimis gelbėjimosi valtimis", — cituoja agentūra "Anadolu".

Anot gubernatoriaus, kol kas nėra informacijos apie aukas. Gelbėjimo operaciją apsunkina nepalankios oro sąlygos.

Tegai:
laivas, Juodoji jūra, Rusija, Turkija