Vakcina

Vengrija atsisakė pirkti koronaviruso vakciną Rusijos

(atnaujinta 16:23 2021.01.02)
Pabrėžiama, kad šalis planuoja įsigyti vakcinų per ES tiekimo mechanizmus arba tiesiogiai iš Kinijos

VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Nepaisant galiojančių susitarimų, Vengrija atsisakė pirkti koronaviruso vakciną iš Rusijos. Ketvirtadienį pranešė "Reuters" su nuoroda į Vengrijos ministro pirmininko administracijos vadovą.

Agentūros teigimu, pagrindinė tokio sprendimo priežastis buvo vakcinų gamybos pajėgumų trūkumas. Dėl to šalis planuoja įsigyti vakcinų per ES tiekimo mechanizmus arba tiesiogiai iš Kinijos.

Anksčiau "Reuters" pranešė, kad gruodžio pradžioje Vengrija gavo pirmuosius Rusijos "Sputnik V" vakcinos pavyzdžius.

Vėliau tapo žinoma, kad iš viso šalis iš Rusijos gavo 6 tūkstančius vakcinos dozių. Vengrija pripažino, kad "Sputnik V" gaminama atsižvelgiant į naujausias technologijas ir laikantis Pasaulio sveikatos organizacijos protokolų.

Vengrijos sprendimas įsigyti rusišką vakciną pirmą kartą tapo žinomas spalio pabaigoje. Tuo pat metu Europos Komisija perspėjo Budapeštą, kad jei kuri nors iš ES šalių įsigis užsienio vakciną, kuri dar neturi sertifikato, bus imtasi priemonių. Jie pažymėjo, kad Rusijos ar Kinijos sukurtos vakcinos niekada netaps ES vakcinacijos strategijos dalimi.

Tegai:
koronavirusas, Rusija, Vengrija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1124)
Koronavirusas

PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi

(atnaujinta 22:08 2021.01.19)
Organizacijos atstovės spaudai teigimu, prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti nuo viruso

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Reikės daugelio mėnesių, kol vakcina sukurs didžiulį imunitetą COVID-19, ir nežinoma, ar tai padės sustabdyti infekcijų plitimą, antradienį pranešė PSO atstovė spaudai Margaret Haris, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"Vakcinos padės, bet ne iš karto. Prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti. Mes net nežinome, kada sustos viruso plitimas. Mes tik žinome, kad vakcinos sustabdys šią ligą", — sakė ji.

Lietuvoje bendras patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 168 708. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 494.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1124)
JAV Valstybės departamento pastatas

JAV svarsto įvesti naujas sankcijas Rusijai pagal CAATSA

(atnaujinta 21:55 2021.01.19)
JAV antradienį įvedė sankcijas "Fortuna" laivui ir jo savininkui "KVT-RUS", dalyvavusiems dujotiekio "Nord Stream-2" projekte

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. JAV netrukus svarstys papildomas sankcijas Rusijai pagal "Countering America's Adversaries Through Sanctions Act" (CAATSA), sakė JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, praneša RIA Novosti.

"JAV artimiausiu metu apsvarstys papildomas sankcijas pagal CAATSA ir Europos energetinio saugumo aktą (PEESA)", — rašoma Pompėjaus, kuris sausio 20 dieną palieka pareigas Trampo administracijoje, pareiškime.

Jis priminė, kad JAV antradienį įvedė sankcijas "Fortuna" laivui ir jo savininkui "KVT-RUS", dalyvavusiems dujotiekio "Nord Stream-2" projekte.

"Jei "Nord Stream-2" bus baigtas, tai suteiks Rusijai galimybę visiškai apeiti Ukrainą, atimant iš jos gyvybiškai svarbias pajamas ir atveriant ją tolesniems agresyviems Rusijos veiksmams, taip pat skirs lėšų gamtos ištekliams naudoti kaip spaudimo ir piktavališkos įtakos Vakarų Europoje priemonę", — sakė jis.

"Šiandien paskelbtas pranešimas apie sankcijas parodo, kad JAV nebijo patraukti atsakomybėn tų, kurie ir toliau padeda bei sutinka su šiuo Rusijos prievartos instrumentu", — teigė Pompėjas.

Tegai:
Nord Stream-2, sankcijos, Rusija, JAV
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai