Sputnik V vakcina

Ukrainos farmacijos įmonė nori užregistruoti Rusijos vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 16:10 2021.01.03)
Prašymas dėl valstybinės registracijos buvo pateiktas pačioje gruodžio pabaigoje. Pažymima, kad šiuo vaistu norima skiepyti Ukrainos gyventojus

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Charkovo bendrovė "Biolek" kreipėsi į Ukrainos sveikatos apsaugos ministeriją su pareiškimu dėl koronaviruso vakcinos "Sputnik V" valstybinės registracijos, sakė Viktoras Medvedčiukas, Ukrainos parlamentinės frakcijos "Opozicijos platforma — Už gyvybę" politinės tarybos vadovas.

"Charkovo įmonė "Biolek", kuri yra viena iš farmacijos pramonės lyderių Ukrainoje ir turi pakankamus gamybos pajėgumus ir kvalifikuotą personalą vakcinų nuo COVID-19 gamybai, 2020 metų gruodžio 30 dieną kreipėsi į Ukrainos sveikatos apsaugos ministeriją ir Sveikatos apsaugos ministerijos valstybinį ekspertų centrą su prašymu valstybiniam medicinos produkto — koronaviruso vakcinos "Sputnik V" registravimui, siekiant užtikrinti Ukrainos piliečių skiepijimą ja", — sakoma Medvedčiuko pranešime, paskelbtame partijos tinklalapyje.

Pasak jo, vakcinos "Sputnik V" kūrėjas davė leidimą perduoti technologijas ir ląstelių liniją Ukrainos įmonei vakcinos gamybai. Jis pridūrė, kad tokį perdavimą galima atlikti per dvi savaites, o vakcinos gamybą — per 3–6 mėnesius.

"Dėl derybų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovu Kirilu Dmitrijevu ir Gamalėjaus epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktoriumi Aleksandru Gincburgu Ukraina 2021 metų pradžioje turės unikalią galimybę savarankiškai gaminti vakciną nuo koronaviruso, tapdama nepriklausoma šalimi kovojant su COVID-19 pandemija. Valdžios institucijų atsisakymas ar bet koks teisinės procedūros trukdymas registruoti vakciną COVID-19 "Sputnik V" Ukrainoje parodys valdžios nusikalstamą ketinimą atimti Ukrainos piliečiams teisę gauti medicininę apsaugą nuo koronaviruso — tai XXI amžiaus maras", — pridūrė politikas.

Tuo tarpu anksčiau buvo pranešama, kad Ukrainos valdžia atsisakė rusiško vaisto ir derasi su visais pasaulio vakcinų nuo koronaviruso gamintojais, išskyrus Rusijos. Gruodžio pabaigoje paaiškėjo, kad Kijevas pasirašė daugiau nei 1,9 milijono Kinijos bendrovės "Sinovac Biotech" pagaminto vaisto dozių tiekimo sutartį, kurios pirmoji 700 tūkstančių dozių partija laukiama vasario mėnesį.

Bendras koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius šalyje per visą pandemijos laiką iki šiol siekia 1 069 517, užregistruota 18 731 mirtis.

Tegai:
Rusija, Ukraina, vakcina
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1130)
Dar šia tema
PSO "Pfizer" vakciną įtraukė į skubaus vartojimo sąrašą
Lietuvoje kilo naujas skandalas dėl COVID-19 mirčių duomenų
Tyrimai laboratorijoje

Mokslininkai atrado naują vėžio susidarymo mechanizmą

(atnaujinta 22:14 2021.01.20)
Pasak tyrimo autorių, gauti duomenys padės rasti būdą suaktyvinti vėžio slopinimo procesus, redaguojant ląstelėje esančią RNR

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Mokslininkai nustatė anksčiau nežinomą vėžio susidarymo mechanizmą, praneša "Medicalxpress".

Singapūro nacionalinio universiteto tyrėjų grupė ištyrė RPA, koduojančią COPA baltymą, kuris veikia kepenų, stemplės, skrandžio ir krūties vėžio vystymąsi. Jie klinikinėje aplinkoje analizavo, ar iš COPA geno perrašyta RNR buvo redaguota ar pakeista.

Jie nustatė, kad kiekviename langelyje yra redaguota ir neredaguota COPA versija. Jei vyrauja antroji versija, labiau tikėtina, kad ląstelė taps piktybine. Pažymima, kad redaguotas COPA slopina sudėtingą molekulinių signalų tinklą, kurio padidėjęs aktyvumas sukelia per didelį ląstelių dauginimąsi, o tai gali sukelti navikų atsiradimą.

Pasak tyrimo autorių, gauti duomenys padės rasti būdą suaktyvinti vėžio slopinimo procesus, tarpininkaujant redaguojant ląstelėje esančią RNR.

Tegai:
vėžys, mokslininkai
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
NVSC primena apie izoliacijos taisyklių laikymąsi
Keitė Midlton konferencijoje vilkėjo seną striukę ir sukėlė diskusijas tarp žiūrovų
Koronaviruso testas

Kinija ir PSO apkaltintos lėtu atsaku į koronavirusą

(atnaujinta 22:13 2021.01.20)
Ekspertai padarė išvadą, kad organizacija sureagavo lėtai, kai jau buvo žinoma apie COVID-19 plitimą. Nors apie tai buvo įspėta jau gruodį, organizacijos atstovai pandemijos neįvardijo iki sausio pabaigos

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Kinijos valdžios institucijos ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nesiėmė pakankamai greitos ir ryžtingos kovos su koronaviruso pandemija prevencijos. Jas tuo apkaltino nepriklausoma Šveicarijos tyrėjų taryba, praneša CNN

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Mums tikrai aišku, kad visuomenės sveikatos priemonės galėjo būti įvestos tiek vietiniu, tiek nacionaliniu lygiu Kinijoje 2020 metų sausio mėnesį", — sakoma tarybos pranešime. 

Ekspertai padarė išvadą, kad organizacija sureagavo lėtai, kai jau buvo žinoma apie COVID-19 plitimą. Nors apie tai buvo įspėta jau gruodį, organizacijos atstovai pandemijos neįvardijo iki sausio pabaigos.

Jie ragino reformuoti organizaciją: anot jų, ji neturi pakankamai galių vykdyti funkcijas, kurių iš jos tikimasi. Todėl, tarybos manymu, pasauliui reikia "iš naujo nustatyti" savo reagavimo į epidemiologines grėsmes mechanizmus.

Sausio 18 dieną buvo pranešta, kad PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas perspėjo žmoniją, jog ji atsidūrė ant moralinės katastrofos slenksčio: dėl to, kaip nevienodai vakcinos paskirstomos tarp šalių, daugeliui žmonių neturtingiausiose šalyse gresia mirtis.

Tegai:
koronavirusas, Kinija, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1130)