Nuošliaužos Norvegijoje padariniai

Nelaimės vietoje Norvegijoje, kur dingo lietuvė, rastas penktas žuvusysis

(atnaujinta 00:10 2021.01.04)
Didžiulė nuošliauža trečiadienį ištiko mažą gyvenvietę. Gelbėtojai dingusiųjų ieško jau penktą dieną

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Norvegijos gelbėtojai Asko gyvenvietėje, esančioje už 30 kilometrų į šiaurę nuo Oslo, nuošliaužos vietoje rado penkių žuvusiųjų palaikus, praneša Norvegijos policija.

Šiuo metu aktyviai ieškoma dar penkių dingusiųjų, esančių sąraše.

Anksčiau Norvegijos policija paskelbė dingusių stichinės nelaimės vietoje sąrašą, kuriame atsidūrė ir lietuvė Rasa Lasinskienė, gimusi 1971 metais.

Dingusių be žinios sąraše taip pat buvo dvi nepilnametės vietinės mergaitės — Alma Grimir Jansen, gimusi 2018 m., ir Viktorija Emily Naristorp-Sorengen, gimusi 2007 m. Apie jų likimą taip pat nieko nežinoma.

Policija dar nepaskelbė, kokios lyties ar amžiaus yra žuvę žmonės, rasti po griuvėsiais. Penktojo žuvusio kūną ankstų sekmadienio rytą rado gelbėjimo komanda iš Oslo, kuri dirbo aktyvios paieškos zonoje.

Dingusių žmonių paieška tęsėsi visą naktį su ribota pertrauka gelbėtojų poilsiui. Ryte paieškos darbai buvo atnaujinti.

Didžiulė nuošliauža trečiadienio, gruodžio 30 d., naktį nusileido į nedidelę Asko gyvenvietę, daugiau nei dešimt namų buvo sunaikinta, su dešimt žmonių nepavyko susisiekti. Paieškos operacija tęsiasi penktą dieną, gelbėtojai plečia paieškos zoną.

Tegai:
Lietuva, nelaimė, Norvegija, nuošliauža
Dar šia tema
Lietuvos pilietė pateko į dingusių sąrašą po nelaimės Norvegijoje dėl nuošliaužos
Koronaviruso testas

Kiniją ir PSO apkaltino lėtu atsaku į koronavirusą

(atnaujinta 17:06 2021.01.20)
Ekspertai padarė išvadą, kad organizacija sureagavo lėtai, kai jau buvo žinoma apie COVID-19 plitimą. Nors apie tai buvo įspėta jau gruodį, organizacijos atstovai pandemijos neįvardijo iki sausio pabaigos

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Kinijos valdžios institucijos ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nesiėmė pakankamai greitos ir ryžtingos kovos su koronaviruso pandemija prevencijos. Juos tuo apkaltino nepriklausoma Šveicarijos tyrimų taryba, praneša CNN

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Mums tikrai aišku, kad visuomenės sveikatos priemonės galėjo būti dramatiškiau įvestos tiek vietiniu, tiek nacionaliniu lygiu Kinijoje 2020 metų sausio mėnesė", — sakoma buvusios ministrės pirmininkės pirmininkaujamos tarybos pranešime. 

Ekspertai padarė išvadą, kad organizacija sureagavo lėtai, kai jau buvo žinoma apie COVID-19 plitimą. Nors apie tai buvo įspėta jau gruodį, organizacijos atstovai pandemijos neįvardijo iki sausio pabaigos.

Jie ragino reformuoti organizaciją: anot jų, ji neturi pakankamai galių vykdyti funkcijas, kurių iš jos tikimasi. Todėl, tarybos manymu, pasauliui reikia "iš naujo nustatyti" savo reagavimo į epidemiologines grėsmes mechanizmus.

Sausio 18 dieną buvo pranešta, kad PSO vadovas Tedrosas Adanas Ghebreyesusas perspėjo žmoniją, kad ji atsidūrė ant moralinės katastrofos slenksčio: dėl to, kaip nevienodai vakcinos pasiskirsto tarp šalių, daugeliui žmonių gresia mirtis neturtingiausiose šalyse.

Tegai:
koronavirusas, Kinija, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Vakcina

Vakcinos "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį

(atnaujinta 21:38 2021.01.20)
Pasak "Rospotrebnadzor", nė vienas iš tų, kurie gavo dvi vakcinos dozes, nepageidaujamų reakcijų neturėjo

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vakcinos nuo COVID-19 "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį, pranešė "Rospotrebnadzor" spaudos tarnyba.

Anksčiau "Rospotrebnadzor" paskelbė 100 % imunologinį "EpiVacCorona" vakcinos veiksmingumą per pirmąjį ir antrąjį klinikinių tyrimų etapą.

"Vakcinos "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį", — sakė "Vektor" centro direktorius Rinatas Maksiutovas, kurio žodžiai cituojami pranešime.

Jis pažymėjo, kad vakcinos veiksmingumą sudaro imunologinis ir prevencinis veiksmingumas. Jis paaiškino, kad imunologinis efektyvumas yra specifinių antikūnų gamyba paskiepytuose žmonėse. Pasak jo, pagal "EpiVacCorona" klinikinių tyrimų pirmojo ir antrojo etapų rezultatus specifiniai antikūnai išsivystė visiems savanoriams.

"Profilaktinis veiksmingumas yra paskiepytų asmenų apsauga nuo ligos. Profilaktinio veiksmingumo tyrimai tęsiami poregistracinių klinikinių tyrimų metu, duomenys apie prevencinį veiksmingumą bus paskelbti vasario mėnesį", — sakė jis.

"Rospotrebnadzor" anksčiau pareiškė, kad antikūnų prieš koronavirusą buvimas nėra kontraindikacija skiepijant "EpiVacCorona", priešingai — procedūra gali sustiprinti esamą imunitetą.

Departamentas taip pat pažymėjo, kad sprendimą dėl skiepijimo priima gydytojas: po ligos žmogui reikia pasveikti ir sustiprėti, todėl pasiskiepyti būtina pasitarus su specialistu. Be to, jei pacientas anksčiau yra sirgęs koronavirusine infekcija, galima skiepytis vienu "EpiVacCorona" vakcinos komponentu. "Įvedus vieną vakcinos "EpiVacCorona" dozę, nebus užtikrintas optimalus imuninio atsako stiprumas ir trukmė. Anksčiau sergančių asmenų skiepijimas viena doze yra įmanomas, tačiau šiuo metu tai nėra reglamentuota ir reikalauja papildomų tyrimų", — sakoma pranešime.

Anksčiau pasveikusiems, pasiskiepijus "EpiVacCorona", antikūnai prieš COVID-19 gali pasireikšti greičiau, tačiau nėra pagrindo manyti, kad antikūnų bus daugiau.

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.

Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.

Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas lapkritį sakė, kad RDIF pateikė Europos reguliavimo institucijai paraišką dėl vakcinos "Sputnik V" registravimo ir neatmetė galimybės ją gaminti Vokietijoje.

Tegai:
vakcina, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Į Lietuvą atkeliavo penkta COVID-19 vakcinos partija
PSO įvertino COVID-19 galimybę tapti sezonine infekcija