Vakcina AstraZeneca

Vakcina "AstraZeneca" paskiepytas pirmasis pasaulyje žmogus

(atnaujinta 16:27 2021.01.05)
Oksfordo universiteto ir "AstraZeneca" vakcinos naudojimą JK vyriausybė patvirtino praėjusią savaitę. Masinio skiepijimo šia vakcina kampanija prasidėjo pirmadienį, sausio 4 dieną

VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Pirmasis pasaulyje žmogus, paskiepytas koronaviruso vakcina, sukurta Oksfordo universiteto kartu su farmacijos kompanija "AstraZeneca", — 82 metų britas Brian'as Pinker'is, rašo "Sky News".

Oksfordo universiteto ir "AstraZeneca" vakcinos naudojimą JK vyriausybė patvirtino praėjusią savaitę. Masinio skiepijimo šia vakcina kampanija prasidėjo pirmadienį, sausio 4 dieną.

Pinker'is buvo paguldytas į Oksfordo universiteto medicinos centrą, kur jam atliekama dializė dėl inkstų ligos. Pacientas kilęs iš Oksfordo, tad ypač didžiuojasi, kad vakcina buvo išrasta ten.

Gruodžio pabaigoje JK sveikatos apsaugos ministras Metas Henkokas (Matt Hancock) teigė, kad šalis užsisakė 100 milijonų Oksfordo ir "AstraZeneca" sukurtos vakcinos dozių, kurių pakaktų visiems gyventojams.

Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
© Sputnik
Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
Tegai:
koronavirusas, vakcina
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (197)
Dar šia tema
Vengrija atsisakė pirkti koronaviruso vakciną iš Rusijos
Ukrainos farmacijos įmonė nori užregistruoti Rusijos vakciną nuo COVID-19
Veryga klausia, kur dingo antroji vakcinos partija Lietuvoje
Lietuvoje platinami netikri skelbimai apie vakcinos nuo COVID-19 pardavimą

NATO generalinis sekretorius nori pradėti bendradarbiauti su Baidenu

(atnaujinta 13:04 2021.01.16)
Jis taip pat pažymėjo, kad, jo manymu, labai svarbu nubausti už Kapitolijaus išpuolį atsakingus asmenis

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius tikisi ramaus valdžios perdavimo JAV ir nori pradėti dirbti su Džo Baidenu, praneša RIA Novosti.

"Turi būti gerbiami rinkimų rezultatai. Turime įsitikinti, kad yra gerbiamos mūsų demokratinės vertybės. Aš tikiu demokratinėmis JAV institucijomis, tikiuosi taikaus valdžios perdavimo ir tikiuosi pradėti bendradarbiauti su būsimu JAV prezidentu Džo Baidenu", — ketvirtadienį jis sakė bendroje spaudos konferencijoje Briuselyje su Mauritanijos prezidentu Mohammadu Ouldu Gazouani.

Stoltenbergas sakė, kad Baidenas palaiko transatlantinį bendradarbiavimą NATO.

Aljanso generalinis sekretorius taip pat pažymėjo, kad, jo manymu, svarbu nubausti už Kapitolijaus išpuolį atsakingus asmenis. "Svarbu, kad už užpuolimą prieš Kapitolijų atsakingi asmenys būtų atskaitingi", — sakė jis.

Tegai:
Džo Baidenas, JAV, NATO
Vyriškis su kauke, archyvinė nuotrauka

Vokietija nori įsteigti "kalėjimą" karantino pažeidėjams

(atnaujinta 23:09 2021.01.15)
Kokios bus apgyvendinimo naujojoje įstaigoje sąlygos ir kaina, nepranešama. Tačiau teritorija yra aptverta, ją stebės policija

VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Saksonijos federalinė žemė ruošiasi sukurti įstaigą "priverstiniam apgyvendinimui" tiems, kurie ne kartą buvo sučiupti už koronaviruso karantino pažeidimus, rašo leidinys Bild.

Šiems tikslams planuojama įrengti pirminį pabėgėlių priėmimo centrą Drezdene, pastatytą 2017 metais. Kaip rašė bulvarinis leidinys, 2020 metų pavasarį Saksonijos sveikatos apsaugos ministrė Petra Köpping pasiūlė karantino pažeidėjus siųsti į psichiatrijos ligonines. Šių planų atsisakyta, kaip ir idėjų juos apgyvendinti viešbučiuose ar ligoninėse.

Kokios bus apgyvendinimo naujojoje įstaigoje sąlygos ir kaina, nepranešama. Tačiau teritorija yra aptverta, ją stebės policija.

Socialinės apsaugos ministerija patvirtino planus įrengti centrą. Tuo tarpu "priverstinis apgyvendinimas" gali kelti grėsmę pakartotinai nusikaltimus padariusiems žmonėms.

"Procedūra yra laipsniška: nuolatinis siūlymas, bauda, ​​teismo nutartis", — sakė jie.

Sveikatos apsaugos ministerija turi pateikti prašymą teismui. Iki šiol Saksonijoje nebuvo tokių precedentų, tačiau valdžia nori ruoštis.

Vokietijoje nustatyta 2 000 958 naujo tipo koronaviruso užkrato atvejai, rodo Roberto Kocho instituto, kuris yra Vokietijos sveikatos apsaugos ministerijos dalis ir tvarko statistinius duomenis apie COVID-19 paplitimą šalyje, duomenys.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos

 

Tegai:
karantinas, ribojimas, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
FNTT pareigūnai tikrins karantino režimo reikalavimų laikymąsi
Apklausa rodo, kad per antrą karantiną būsto kainų lūkesčiai nemažėja
Socialdemokratai ragino kuo greičiau persvarstyti dalį karantino draudimų