Londono teismas atsisako išduoti Asandžą JAV

Londono teismas atsisako išduoti Asandžą JAV

(atnaujinta 18:23 2021.01.05)
JAV valdžios institucijos pareiškė naujus kaltinimus Asandžui dėl 17 šnipinėjimo ir slaptos informacijos atskleidimo įstatymų pažeidimų. Jei jis bus išduotas JAV, jam grės kalėjimas iki 175 metų

VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Londono centrinio baudžiamojo teismo teisėja Vanessa Baraitser atsisakė išduoti JAV valdžiai "WikiLeaks" įkūrėją Džulianą Asandžą, praneša RIA Novosti.

"Aš atsižvelgiau į tai, kad JAV jam gali būti taikomos specialios administracinės priemonės, o tai reiškia rimtą izoliaciją. Tai gali neigiamai paveikti Asanžo psichikos sveikatą", — sakė Baraitser.

Paskelbdama nuosprendį teisėja pareiškė, kad iš tikrųjų kaltinamojo sveikatos būklė yra vienintelė atsisakymo priežastis. Jos nuomone, Asandžui, kenčiančiam nuo depresijos, autizmo spektro sutrikimo ir Aspergerio sindromo, gali vėl atsirasti minčių apie savižudybę.

Kaltinamojo veikla, pasak Baraitser, peržengė žurnalistikos ribas, nes jis informaciją gavo įsilaužęs. Teismas nelaikė to, kad kaltinamasis turi nepilnamečių vaikų, argumentu atsisakyti išduoti.

2010 metais Švedijoje seksualiniu priekabiavimu ir išprievartavimu apkaltintas Asandžas nuo 2012 metų birželio slapstėsi Ekvadoro ambasadoje Londone, bijodamas ekstradicijos.

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas
© Sputnik / Владислав Адамовский

2019 metų balandžio mėnesį jis buvo sulaikytas Amerikos prašymu. Ekstradicijos klausymai prasidėjo gegužę. Netrukus po to JAV valdžios institucijos pareiškė naujus kaltinimus Asandžui dėl 17 šnipinėjimo ir slaptos informacijos atskleidimo įstatymų pažeidimų. Jei jis bus išduotas JAV, jam grės kalėjimas iki 175 metų.

Amerikos advokatai anksčiau aiškiai nurodė, kad jei teisėjas atsisakys išduoti, jie apskųs sprendimą. Pasak Asandžo teisininkų, "WikiLeaks" įkūrėjo bylos nagrinėjimas užtruks daugelį metų ir galbūt pasieks Didžiosios Britanijos Aukščiausiąjį Teismą ar Europos Žmogaus Teisių Teismą, todėl dabartinis nuosprendis iš tikrųjų užbaigia tik pradinį proceso etapą.

Tegai:
ekstradicija, Džulianas Asandžas
Koronaviruso testas

Japonijoje nustatyta "britų" COVID-19 padermė asmenims, nebuvusiems JK

(atnaujinta 20:52 2021.01.18)
Nė vienas iš užsikrėtusiųjų niekada nebuvo JK, tačiau ekspertams dar nepavyko nustatyti, ar kuris nors iš užkrėstųjų turėjo ryšių su kuo nors, kas neseniai keliavo į šalį

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Pirmieji vadinamosios "britų" koronaviruso padermės infekcijos atvejai nustatyti Japonijoje žmonėms, kurie niekada nebuvo JK, teigia Japonijos sveikatos apsaugos ministerija.

Spaudos konferenciją transliuoja NHK televizijos kanalas.

Šidzuokos prefektūroje infekcijos atvejai patvirtinti trims žmonėms nuo 20 iki 70 metų.

Nė vienas iš užsikrėtusiųjų niekada nebuvo JK, tačiau ekspertams dar nepavyko nustatyti, ar kuris nors iš užkrėstųjų turėjo ryšių su kuo nors, kas neseniai keliavo į JK.

2020 metų gruodžio viduryje JK nustatyta nauja koronaviruso SARS-CoV-2 mutacija. Vėliau JK naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatytas koronaviruso variantas plinta sparčiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo. Nors naujasis viruso variantas, remiantis preliminariais vertinimais, gali būti 70 % infekciškesnis nei ankstesnis, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad jis yra pavojingesnis mirtinumo ar ligos eigos prasme.

Tegai:
Didžioji Britanija, Japonija, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Ledo ritulis, archyvinė nuotrauka

Baltarusija neteko teisės rengti pasaulio ledo ritulio čempionatą

(atnaujinta 21:02 2021.01.18)
2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėtų vykti Minske ir Rygoje gegužės 21–birželio 6 dienomis 

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Baltarusija neteko teisės rengti 2021 pasaulio ledo ritulio čempionatą, praneša Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF).

"Mums yra labai nemalonu nutraukti bendrą čempionato organizavimą Minske ir Rygoje. Viso šio proceso metu mes bandėme parodyti, kad čempionatas gali tapti sutaikymo įrankiu ir nuraminti sociopolitines problemas, su kuriomis susiduria Baltarusija. IIHF vis dar mano, kad čempionatas neturi būti naudojamas bet kurios politinės pusės palaikymui, tačiau turime pripažinti, kad organizuoti šį renginį Minske būtų netinkama", — teigė IIHF prezidentas Renė Fazelis.

Sausio 11 dieną Fazelis atvyko į Minską, kur susitiko su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka pasirengimo artėjančiam čempionatui aptarti. Vėliau IIHF vadovas sakė, kad galutinis sprendimas dėl 2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionato Baltarusijoje bus priimtas per kelias dienas. Fazelis pažymėjo, kad kai kas darė spaudimą rėmėjams, ragindamas atsisakyti remti turnyrą, jei jis nebus perkeltas iš Baltarusijos.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėjo vykti nuo gegužės 21 iki birželio 6 dienos Minske ir Rygoje. Anksčiau Baltarusijos opozicija siekė tarptautinių sankcijų Baltarusijos valdžios institucijoms, ragino boikotuoti arba atšaukti čempionatą Minske ir siuntė atitinkamus kreipimusis į IIHF.

Tegai:
Ryga, Minskas, Baltarusija
Dar šia tema
Tichanovskaja Lietuvoje paprašė tikslinių sankcijų Baltarusijos įmonėms
Dvi Lietuvos įmonės kreipėsi į tarptautinį teismą dėl Baltarusijos 
Tichanovskaja apkaltino Lukašenką dėl situacijos su sanatorija Lietuvoje