Kamala Haris, archyvinė nuotrauka

Kamala Haris įtariama nuplagijavusi Martino Liuterio Kingo istoriją

(atnaujinta 18:21 2021.01.06)
Viename interviu JAV viceprezidentė pasidalijo vaikystės istorija, kuri beveik visiškai identiška garsaus pamokslininko istorijai

VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Istorija, kuri tariamai nutiko vaikystėje JAV viceprezidentei Kamalai Haris, beveik visiškai sutampa su amerikiečių pamokslininko ir visuomenės veikėjo Martino Liuterio Kingo istorija, politikė galėjo ją "pasisavinti", praneša "Fox News".

Haris jau ne kartą yra sakiusi, kad jos tėvai 1960-aisiais dalyvavo JAV pilietinių teisių judėjime. Spalį, įpusėjus rinkimų kampanijai, jos interviu buvo paskelbtas žurnale "Elle". Pokalbio metu ji prisiminė juokingą istoriją, kuri esą nutiko jai per vieną aktyvistų žygį Ouklande, Kalifornijoje.

Demonstracijos metu tėvai vežė mažąją Haris vežimėlyje be specialių įtvirtinimų. Kažkuriuo metu ji iš jo iškrito, tačiau mama ir tėtis to nepastebėjo ir toliau ėjo toliau. Pastebėję, kad jų dukros nėra, tėvai grįžo ir pamatė, kad ji verkia. Pasak Haris, jos mama tada paklausė, ko ji nori. Atsakydama mergaitė pažvelgė į ją ir atsakė: "laisvės" ("fweedom", iškreiptas angliškas žodis laisvė — "laisvė").

Kaip pabrėžia kanalas, šios istorijos panašumą su Martino Liuterio Kingo istorija atrado vienas iš Twitter vartotojų, o žurnalistas Andray Domise atkreipė į tai dėmesį tame pačiame socialiniame tinkle. Pasak jo, Haris istoriją "pasiskolino" iš 1965 metų Martino Liuterio Kingo interviu.

Tais metais aktyvistas pasakojo žurnalui "Playboy" apie incidentą amerikiečių Birmingame. Baltasis policininkas, pasak jo, kartą priėjo prie mažos afroamerikietės, kuri su mama vyko į demonstraciją, ir šiurkščiai paklausė, ko ji nori. Atsakydama mergaitė pažvelgė į jo akis ir pasakė, kad jai reikia "fee-dom".

Kanalas pažymi, kad daugelis sutiko su žodžiais apie "plagiatą" ir "pasisavinimą".

Anksčiau žiniasklaida aptiko plagiatą Džo Baideno kalboje vasaros Demokratų partijos suvažiavime. Jo žodžiai, kaip anksčiau rašė "Washington Examiner", beveik visiškai atkartoja garsaus Kanados politiko frazę. Tada Baidenas buvo įtariamas plagiatu ne pirmą kartą. 1988 metais jis buvo priverstas atsiimti savo kandidatūrą, kai buvo apkaltintas plagijavimu rengiant kalbos tekstą.

Tegai:
Džo Baidenas, Kamala Harris
Koronavirusas

PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi

(atnaujinta 22:08 2021.01.19)
Organizacijos atstovės spaudai teigimu, prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti nuo viruso

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Reikės daugelio mėnesių, kol vakcina sukurs didžiulį imunitetą COVID-19, ir nežinoma, ar tai padės sustabdyti infekcijų plitimą, antradienį pranešė PSO atstovė spaudai Margaret Haris, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"Vakcinos padės, bet ne iš karto. Prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti. Mes net nežinome, kada sustos viruso plitimas. Mes tik žinome, kad vakcinos sustabdys šią ligą", — sakė ji.

Lietuvoje bendras patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 168 708. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 494.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
JAV Valstybės departamento pastatas

JAV svarsto įvesti naujas sankcijas Rusijai pagal CAATSA

(atnaujinta 21:55 2021.01.19)
JAV antradienį įvedė sankcijas "Fortuna" laivui ir jo savininkui "KVT-RUS", dalyvavusiems dujotiekio "Nord Stream-2" projekte

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. JAV netrukus svarstys papildomas sankcijas Rusijai pagal "Countering America's Adversaries Through Sanctions Act" (CAATSA), sakė JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, praneša RIA Novosti.

"JAV artimiausiu metu apsvarstys papildomas sankcijas pagal CAATSA ir Europos energetinio saugumo aktą (PEESA)", — rašoma Pompėjaus, kuris sausio 20 dieną palieka pareigas Trampo administracijoje, pareiškime.

Jis priminė, kad JAV antradienį įvedė sankcijas "Fortuna" laivui ir jo savininkui "KVT-RUS", dalyvavusiems dujotiekio "Nord Stream-2" projekte.

"Jei "Nord Stream-2" bus baigtas, tai suteiks Rusijai galimybę visiškai apeiti Ukrainą, atimant iš jos gyvybiškai svarbias pajamas ir atveriant ją tolesniems agresyviems Rusijos veiksmams, taip pat skirs lėšų gamtos ištekliams naudoti kaip spaudimo ir piktavališkos įtakos Vakarų Europoje priemonę", — sakė jis.

"Šiandien paskelbtas pranešimas apie sankcijas parodo, kad JAV nebijo patraukti atsakomybėn tų, kurie ir toliau padeda bei sutinka su šiuo Rusijos prievartos instrumentu", — teigė Pompėjas.

Tegai:
Nord Stream-2, sankcijos, Rusija, JAV
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai