Vakcinos nuo koronaviruso

Europos Komisija įvertino galimybę įsigyti Rusijos vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 18:59 2021.01.08)
EK vadovė priminė, kad bet kokia vakcina, patekusi į Europos rinką, turi būti patvirtinta ir tiriama Europos vaistų agentūroje (EMA)

VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. ES šalys turėtų pirkti vakcinas nuo COVID-19 tik per visos Europos derybas, spaudos konferencijoje Briuselyje sakė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen, praneša RIA Novosti.

Taip ji atsakė į klausimą apie galimybę įsigyti Rusijos "Sputnik V" vakciną.

"Yra tik vienas derybų formatas — bendras 27 ES valstybėms narėms, nė viena valstybė neturėtų nuo to nukrypti ir rengti lygiagrečias konsultacijas. Atsižvelgiant į esamą užsakymų portfelį, kuris yra 2,3 mlrd. ES", — sakė ji.

EK vadovė priminė, kad bet kokia vakcina, patekusi į Europos rinką, turi būti patvirtinta ir tiriama Europos vaistų agentūroje (EMA).

"Tai yra, mes tiekiame patikimas ir veiksmingas vakcinas daugiau nei pakankamu kiekiu", — sakė ji.

Be to, Europos Komisijos vadovas paskelbė atnaujinęs sutartį su "Pfizer" ir "BioNTech", pagal kurią Europos Sąjunga be jau sutartų 300 milijonų nupirks dar 300 milijonų dozių.

Anot jos, to pakanka paskiepyti daugiau nei 80 procentų ES šalių gyventojų.

Europos Komisija gruodžio 21 dieną oficialiai patvirtino "Pfizer-BioNTech" vakciną, o po kelių dienų vaistas pradėtas tiekti į Europos šalis. Antrąją vakciną iš "Moderna" ES patvirtino sausio 6 dieną. Pagal šią sutartį planuojama įsigyti iki 160 milijonų dozių.

Be to, ES yra sudariusi vakcinų tiekimo sutartis su "AstraZeneca", "Johnson&Johnson", "Sanofi-GSK" ir "CureVac", tačiau jie dar nepateikė paraiškų dėl leidimų jų plėtrai ES rinkoje.

Iš viso šios sutartys leis Europos Sąjungai gauti apie 2,3 milijardo įvairių kompanijų pagamintų vakcinų dozių.

Tegai:
Rusija, koronavirusas, Europos Komisija (EK)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)
Dar šia tema
Lietuva ketina įsigyti dar 550 tūkst. papildomų vakcinos nuo COVID-19 dozių
Generalinė prokuratūra prašo iš įmonių išieškoti pinigus už greituosius testus
Kava

Gydytoja įvardijo rytinius sveikatai pavojingus įpročius

(atnaujinta 00:59 2021.01.18)
Gydytojos teigimu, netrukus po pabudimo nereikėtų bandyti intensyviai mankštintis, nes organizme trūksta skysčių

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Gydytoja Miriam Stoppard interviu "Mirror" įvardijo rytinius įpročius, kurie gali pakenkti sveikatai.

Gydytojos teigimu, netrukus po pabudimo nereikėtų bandyti intensyviai mankštintis, nes organizme trūksta skysčių. Neapgalvotas pratimas gali sukelti stuburo traumą, perspėja ji.

Be to, ryte derėtų atsisakyti įprasto kavos puodelio ar stiklinės apelsinų sulčių, nes šie gėrimai labai padidins cukraus kiekį kraujyje.

Taip yra todėl, kad iškart pabudus, insulino kiekį kraujyje kontroliuojantys procesai neveikia taip, kaip tikimasi. Todėl gydytoja rekomenduoja prieš pradedant vartoti šiuos gėrimus papusryčiauti.

Tegai:
sveikata, sultys, kava, gydytojai
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Rusijos mokslininkai rado galimus "portalus" į tolimus visatos regionus
Mokslininkai papasakojo, kaip atpažinti užsitęsusią COVID-19 stadiją
Užkanda

Kinai įvardijo "nepakenčiamą" rusišką patiekalą

(atnaujinta 00:57 2021.01.18)
Be to, interneto vartotojas stebėjosi, kad rusai "gali marinuoti ar rauginti bet ką" — pavyzdžiui, agurkus, pomidorus, kopūstus ir net baltą mėsą

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Kinų portalo Sohu vartotojas dalijosi įspūdžiais apie užkandžius prie alkoholio iš Rusijos virtuvės, taip pat kalbėjo apie "nepakenčiamo" skonio patiekalą.

"Mėgstamiausias rusų patiekalas prie alkoholio yra sūdyta žuvis arba, kaip ji vadinama, vytinta — formaliai žalia, žuvis. Jos skonis tikrai nepakeliamas, bet rusams tai labai patinka", — sakė jis.

Be to, interneto vartotojas stebėjosi, kad rusai "gali marinuoti ar rauginti bet ką" — pavyzdžiui, agurkus, pomidorus, kopūstus ir net baltą mėsą.

Kinijos gyventojas taip pat rašė, kad tradiciniai rusiški gėrimai vartojami su viskuo, ką galima rasti namuose. Pavyzdžiui, juoda duona, bulvės, svogūnai ir net "kailinės kepurės kvapas" gali būti patiekiami prie alkoholio.

Tegai:
žuvis
Prekybos centras

Šalies parduotuvėse daugiau būtiniausių maisto produktų atpigo negu pabrango

(atnaujinta 01:01 2021.01.18)
Iš visų stebėtų produktų nuo pirmojo karantino pradžios pirmąją naujųjų metų savaitę yra pabrangę 24 produktai, atpigę — 44, o dar 4 produktų kainos išliko stabilios

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Pirmąją naujųjų metų savaitę, palyginti su pirmojo karantino pradžia, Lietuvos didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse daugiau būtiniausių maisto produktų atpigo negu pabrango. Apie tai pranešė Žemės ūkio ministerija.

Šių metų 1 savaitės kainas palyginus su 2020 metų paskutine savaite, taip pat su savaite nuo pirmojo karantino pradžios, tiek būtiniausių produktų mažiausių kainų, tiek vidutinių kainų grupėje reikšmingų pakitimų nepastebėta.

Tačiau Žemės ūkio ministerijos Programinio, projektinio valdymo ir analizės skyriaus vedėjas Evaldas Pranckevičius pažymėjo, kad nuo pirmojo karantino pradžios pabrangusių produktų procentinė dalis pirmąją naujųjų metų savaitę bendroje stebėtų produktų dalyje yra sumažėjusi.

Iš visų stebėtų produktų nuo pirmojo karantino pradžios (2020 m. 11 sav.) pirmąją naujųjų metų savaitę yra pabrangę 24 produktai, atpigę — 44, o dar 4 produktų kainos išliko stabilios.

Pagal ŽŪIKVC pateiktą informaciją, 20 būtiniausių prekių segmente 8 produktų kainos nuo pirmojo karantino pradžios yra padidėjusios, 11 — sumažėjo, o dar 1 — liko nepakitusi. Labiausiai — beveik 16,5 proc. (15 cnt/kg) — pabrango tamsi duona, maistinis saulėgrąžų aliejus — 13,39 proc. (17 cnt/l) bei šviesi duona — 11,46 proc. (11 cnt/kg).

Labiausiai atpigo grietinė, sviestas, virtos dešrelės, makaronai.

Tegai:
kainos, maisto produktai, Žemės ūkio ministerija
Dar šia tema
Apklausa rodo, kad per antrą karantiną būsto kainų lūkesčiai nemažėja
Paaiškėjo, kiek vilniečiai mokės už šilumą sausio mėnesį
Gruodį infliacija Lietuvoje buvo mažiausia per pastaruosius 5 metus