Kapitolijus

Žiniasklaida: Kapitolijus nepriėmė Pentagono pagalbos kovoje su riaušėmis

(atnaujinta 18:09 2021.01.08)
Nepaisant daugybės perspėjimų apie galimus neramumus, policija tikėjosi, kad rinkimų rezultatų dieną JAV Kongrese bus įmanoma tik taiki demonstracija

VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Kapitolijaus policija atsisakė priimti Pentagono ir Teisingumo departamento pagalbą kovoje su neramumais prieš patvirtinant JAV rinkimų rezultatus, penktadienį pranešė "Associated Press".

Vašingtonas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Астапкович

Agentūros duomenimis, likus trims dienoms iki riaušių, Pentagonas pasiūlė Kapitolijaus policijai Nacionalinės gvardijos pagalbą. Kai riaušės jau prasidėjo, Teisingumo departamento vadovybė policijai pasiūlė FTB agentų pagalbą. Tačiau abu kartus Kapitolijaus policija atsisakė priimti federalinę pagalbą.

Nepaisant daugybės perspėjimų apie galimus neramumus, policija tikėjosi, kad rinkimų rezultatų dieną JAV Kongrese bus įmanoma tik taiki demonstracija.

"Mes klausėme ne vieną kartą, o paskutinis atsakymas, kurį gavome sekmadienį, sausio 3 dieną, buvo tas, kad jie neprašys Gynybos departamento pagalbos", — agentūra cituoja Pentagono vadovo padėjėjo Keneto Rapuano (Kenneth Rapuano) žodžius. Remiantis informuotais agentūros šaltiniais, buvo atmestas ir Teisingumo departamento pasiūlymas teikti pagalbą.

Trečiadienį Donaldo Trampo šalininkai įsiveržė į JAV Kapitolijų. Viena riaušių dalyvė mirė nuo šautinės žaizdos, dar trys žmonės mirė dėl priežasčių, nesusijusių su smurtu, mirė sužeistas policininkas. Kapitolijus patyrė materialinę žalą.

Tegai:
Džo Baidenas, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Trampas pasmerkė Kapitolijaus šturmo dalyvius ir pažadėjo perduoti valdžią Baidenui
Lietuva tikisi konstruktyvaus bendradarbiavimo su Baideno administracija
Ledo ritulis, archyvinė nuotrauka

Baltarusija neteko teisės rengti pasaulio ledo ritulio čempionatą

(atnaujinta 19:23 2021.01.18)
2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėtų vykti Minske ir Rygoje gegužės 21 – birželio 6 dienomis 

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Baltarusija neteko teisės rengti 2021 pasaulio ledo ritulio čempionatą, praneša Tarptautinės ledo ritulio federacija. Šią žinią patvirtino IIHF.

"Mums yra labai nemalonu nutraukti bendrą čempionato organizavimą Minske ir Rygoje. Viso šio proceso metu mes bandėme parodyti, kad čempionatas gali tapti sutaikymo įrankiu ir nuraminti socio–politines problemas, su kuriomis susiduria Baltarusija. IIHF vis dar mano, kad čempionatas neturi būti naudojamas bet kurios politinės pusės palaikymui, tačiau turime pripažinti, kad organizuoti šį renginį Minske būtų netinkama", – teigė IIHF prezidentas Rene Faselis.

Sausio 11 dieną Faselis atvyko į Minską, kur susitiko su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka aptarti pasirengimą artėjančiam čempionatui. Vėliau IIHF vadovas sakė, kad galutinis sprendimas dėl 2021 metų Pasaulio ledo ritulio čempionato Baltarusijoje bus priimtas per kelias dienas. Faselis pažymėjo, kad kažkas darė spaudimą rėmėjams raginant atsisakyti remti turnyrą, jei jis nebus perkeltas iš Baltarusijos.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėjo vykti nuo gegužės 21 iki birželio 6 dienos Minske ir Rygoje. Anksčiau Baltarusijos opozicija siekė tarptautinių sankcijų Baltarusijos valdžios institucijoms, ragino boikotuoti arba atšaukti čempionatą Minske ir siųntė atitinkamus kreipimusis į IIHF.

Tegai:
Ryga, Minskas, Baltarusija
Dar šia tema
Tichanovskaja Lietuvoje paprašė tikslinių sankcijų Baltarusijos įmonėms
Dvi Lietuvos įmonės kreipėsi į tarptautinį teismą dėl Baltarusijos 
Tichanovskaja apkaltino Lukašenką dėl situacijos su sanatorija Lietuvoje
Rusijos URM

Rusijos URM išsiunčia du Nyderlandų ambasados ​​darbuotojus

Maskva, vadovaudamasi abipusiškumo principu, nusprendė išsiųsti du Nyderlandų ambasados ​​darbuotojus. Jie turės palikti Rusiją per dvi savaites

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Rusija išsiunčia du Nyderlandų diplomatus, pranešė šalies Užsienio reikalų ministerija.

Diplomatinė atstovybė iškvietė Nyderlandų reikalų patikėtinį Joostą Reintjesą ir pareiškė griežtą protestą dėl nepagrįsto dviejų Rusijos diplomatų paskelbimo "persona non grata".

Amsterdamas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Артур Александров

"Šis nedraugiškas ir provokuojantis žingsnis bei naujas antirusiškos isterijos raundas, kurį organizavo Haga su vyriausybei palankia žiniasklaida, parodė sveiko proto ir supratimo apie realias problemas Rusijos ir Nyderlandų santykiuose Nyderlandų vyriausybės ratuose ir išlieka tendencija toliau sąmoningai pakenkti jų pagrindams“, - pridūrė jis". — sakoma Rusijos URM komentare.

Taigi Maskva, vadovaudamasi abipusiškumo principu, nusprendė išsiųsti du Nyderlandų ambasados ​​darbuotojus. Jie turės palikti Rusiją per dvi savaites.

Gruodžio pradžioje Olandijos valdžia apkaltino du Rusijos diplomatus šnipinėjimu ir paskelbė juos "persona non grata". Buvo teigiama, kad rusų diplomatinis statusas buvo priedanga, tačiau iš tikrųjų jie buvo Užsienio žvalgybos tarnybos pareigūnai.

Tuo pačiu metu, kaip pažymėta Rusijos ambasadoje, Olandijos pusė nepateikė jokių įrodymų apie neteisėtus diplomatų veiksmus.

Tegai:
diplomatai, Nyderlandai, Rusija