VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Nugalėtas JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė netoleruojantis nepagarbos 75 milijonams "Amerikos patriotų", kurie palaikė jį rinkimuose, ir tikino, kad jų balsas bus išgirstas.
"75 milijonai puikių Amerikos patriotų, balsavusių už mane, "America First, Make America Great Again", išlaikys savo galingiausią balsą ateityje. Nebus nepagarbos ar netinkamo elgesio bet kokia forma ar forma !!!" — parašė Trampas savo Twitter paskyroje.
Tai yra antrasis Trampo įrašas nuo tada, kai trečiadienį Twitter užblokavo jo paskyrą dėl to, kad Trampo šalininkai perėmė Kongreso pastatą.
Nepaisant neramumų ir Kongreso darbo sutrikimo kelioms valandoms, abu rūmai, vadovaudamiesi Konstitucija, sausio 7 d. vakarą patvirtino buvusio viceprezidento Džo Baideno pergalę rinkimuose. Ketvirtadienio vaizdo žinutėje Trampas sakė užtikrinsiąs valdžios perdavimą naujai administracijai.
VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas Telegram pareiškė, kad būtina nustoti atkreipti dėmesį į Vakarų lyderių nuomonę apie Rusiją.
"Rusijoje per daug dėmesio skiriama tam, kas rašoma ir sakoma apie mus Vakaruose. <...> Tai 1980–1990 metų pabaigos atgyvena, kai pagrindinis tikslas buvo įtikti JAV ir Vakarams. Tačiau atėjo laikas palikti šią atgyveną praeityje", — rašė Puškovas.
Kaip pavyzdį politikas nurodė "ne paties įtakingiausio laikraščio" straipsnį, kuris buvo "visur cituojamas", ir buvusio JAV prezidento Donaldo Trampo padėjėjos pareiškimą, kuris, pasak Puškovo, pusdieniui tapo "viena pagrindinių šalies naujienų". Tačiau parlamentaras nenurodė, apie kokį pareiškimą ir leidinį kalbėjo.
Senatorius pažymėjo, kad laikas suprasti neigiamą Vakarų požiūrį į Rusiją.
"Toliau vertindami save pagal jų standartus ir apžvalgas, mes tik patvirtiname tam tikrą savo antrinį pobūdį. Tarsi jie yra teisėjai, jie teikia vertinimus, o mes esame kaltinamieji, mes bandome pasiteisinti ir paneigti šiuos vertinimus", — aiškino Puškovas.
Puškovas pabrėžė, kad Jungtinės Valstijos negali būti suvokiamos kaip teisėjos po paskutinių įvykių savo šalyje, "kurie pagaliau atskleidė jų žiniasklaidos ir interneto platformų, kaip ideologinės diktatūros instrumentų, vaidmenį". Senatorius pabrėžė, kad Rusija turi teisę į savo kriterijus ir savo veiksmų vertinimus, o jei JAV ir toliau "iš inercijos atliks teisėjo vaidmenį, kuriam ji neturi nei moralinės, nei politinės teisės, Maskva neturėtų priimti to inerciškai".
VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. "Rospotrebnadzor" mokslininkai pirmą kartą mikroskopu nufotografavo "britų" naujo koronaviruso padermę, rašoma agentūros interneto svetainėje.
Pirmą kartą pasaulyje "Rospotrebnadzor" nufotografavo Didžiosios Britanijos koronaviruso padermę, išskirtą iš paciento 2020 metų gruodžio mėnesį. Viruso nuotrauka mikroskopu buvo gauta vykdant nuolatinį šio varianto savybių (įskaitant jo struktūrines ypatybes ir apraiškas ląstelių kultūrose) tyrimą bei eksperimentinius modelius naudojant laboratorinius gyvūnus.
Pažymima, kad Rusijoje registruoti PGR testai, kuriuos sukūrė "Rospotrebnadzor" institucijos, leidžia patikimai nustatyti užsikrėtimo "britiškąja" viruso paderme atvejus, o tyrimų sistema sugeba atskirti viruso variantą nuo nemutantinių formų.
"Britanijos koronaviruso padermei būdingos mutacijos neturi įtakos "EpiVacCorona" vakcinos efektyvumui, nes ji paremta peptidiniais antigenais, kurie sąveikauja su nekintamais koronaviruso baltymais ir jų neveikia viruso pokyčiai", — pažymėjo departamentas.
Gruodžio viduryje JK buvo nustatyta nauja mutacija — SARS-CoV-2. Vėliau tapo žinoma, kad virusas plinta greičiau ir gali būti 70 procentų užkrečiamesnis nei ankstesnė padermė. Vis dėlto nėra duomenų apie padidėjusį mirštamumą.
VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Seimas sklandžiai perėjo prie nuotolinio darbo - pirmąkart parlamentas posėdžiavo ir balsavo nuotoliniu būdu, praneša Seimo spaudos tarnyba.
Per itin trumpą laiką servisas "Microsoft" kartu su Seimo kanceliarija įgyvendino reikalingus sprendimus. Ne mažiau svarbu Seimui buvo išspręsti teisėkūros procedūrų klausimus, parengti įstatyminę bazę, kad nuotolinis balsavimas vyktų nepažeidžiant teisės aktų. Taip pat teko per trumpą laiką apmokyti sistemos naudotojus.
"Šis bendradarbiavimas, mano nuomone, yra vienas iš sėkmingiausių privataus ir viešojo sektorių subjektų bendradarbiavimo pavyzdžių, kurių linkėčiau mūsų šaliai kuo daugiau. Ypač sudėtingi ir jautrūs autentifikavimosi, balsavimo sprendimai ir kitos Seimo posėdžių procedūrų subtilybės buvo įgyvendintos greitai. Sukurta virtuali Seimo salė tapo patogiu ir efektyviu įrankiu, kurį tobulindamas Lietuvos parlamentas galės naudotis ir užtikrinti teisėkūros tęstinumą Lietuvoje", – teigia Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Sprendimas sukurtas debesijos bendravimo ir bendradarbiavimo platformos "Microsoft Teams" pagrindu, panaudojant specialiai sukurtą "Microsoft Power Platform" aplikaciją balsavimui ir "SharePoint Online" paslaugą duomenų saugojimui bei integravimui su turima Seimo balsavimo sistema. Pasisakymų ir komentarų fiksavimas realizuotas "Microsoft Lists" sprendimo pagalba. Saugiam vartotojų atpažinimui naudojama "Azure AD" kelių veiksnių autentifikacija. Seimo narių tapatybei nustatyti naudojamas mobilusis parašas arba "Smart-ID" aplikacija. Papildomam saugumo užtikrinimui balsavimo metu taip pat fiksuojama balsuojančiojo Seimo nario fotografija.
"eParlamentas ir eBalsavimas yra ryžtingas skaitmeninės Lietuvos žingsnis į priekį sudėtingu šaliai metu. Labai vertinu naujojo Lietuvos parlamento pasitikėjimą. Ir, tikiuosi, kad ateinantys metai taps Lietuvos skaitmeninės transformacijos ir inovatyvių, efektyvių ir saugių debesijos sprendimų taikymo viešajame sektoriuje proveržio laikotarpiu", – teigia "Micosoft Lietuva" generalinis direktorius Simonas Černiauskas.
Pirmasis nuotolinis Seimo posėdis įvyko prieš dvi savaites. Kai kurie parlamentarai boikotavo šį formatą ir vis tiek atėjo į plenarinių posėdžių salę.
Dėl koronavirusinės infekcijos grėsmės ir sunkios epidemiologinės situacijos Seimas reikėjo pereiti prie nuotolinio darbo. Gruodžio pradžioje Seimas priėmė atitinkamas pataisas. Nuotoliniai posėdžiai turėtų vykti realiu laiku telekonferencijų platformose, kurias Nacionalinis kibernetinio saugumo centras įvertino ir pripažino saugiomis.