Heikas Masas

Heikas Masas tikisi, kad Baidenas susitvarkys su Trampo paliktais "griuvėsiais"

(atnaujinta 17:54 2021.01.11)
Pasak jo, JAV vidinių problemų įveikimas yra sąlyga "kuo greitesniam JAV grįžimui į tarptautinę areną kaip atsakingoms žaidėjoms"

VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Naujoji JAV administracija turės sutvarkyti kadenciją baigusio prezidento Donaldo Trampo paliktus "griuvėsius", sėkmingas šios užduoties įgyvendinimas atitinka Europos interesus, sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas.

"Baidenas turės sutvarkyti Trampo paliktus griuvėsius. Sėkmingas to įgyvendinimas atitinka Europos interesus. Mes esame pasirengę aktyviai palaikyti (tai), pavyzdžiui, Baideno iniciatyvą "Demokratijų aljansas", kuris puikiai dera su mūsų "Daugiašališkumo aljansu", — pridūrė jis Twitter.

Šiandien Vokietijos užsienio reikalų ministras lankosi Kaire, kur su kolegomis iš Egipto, Jordanijos ir Prancūzijos aptaria Artimųjų Rytų konfliktą. Žurnalistams Masas išsamiau pakomentavo situaciją JAV.

"Mums svarbu, kad būtų tvarkingai perduota valdžia, kad išrinktas prezidentas galėtų greitai pradėti dirbti, nes JAV bus paklausios (tarptautinėje arenoje). Tai Baidenas pažadėjo, būtent, žingsnis po žingsnio nutraukti susiskaldymą visuomenėje. Čia galime jam tik palinkėti sėkmės", — sakė jis.

Pasak Maso, JAV vidinių problemų įveikimas yra sąlyga "kuo greitesniam JAV grįžimui į tarptautinę areną kaip atsakingoms žaidėjoms".

Kalbėdamas apie savo vizitą Egipte, Masas pažymėjo, kad derybų tikslas yra bandyti pereiti prie tiesioginių Palestinos ir Izraelio derybų.

"Pastaraisiais mėnesiais intensyviai dirbome tokiu formatu su Egipto, Jordanijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrais, kad sukurtume derybų kanalus tarp Izraelio vyriausybės ir Palestinos valdžios. Manau, kad naujai Vašingtono administracijai atsiras nauja dinamika. Šiandien mums reikia Artimųjų Rytų konflikto sprendimo, nes tai sudarys sąlygas efektyviau išspręsti kitus konfliktus regione", — pridūrė Masas.

Tegai:
Donaldas Trampas, Džo Baidenas, JAV, Heikas Masas, Vokietija
Dar šia tema
Šimonytė patikino JAV ambasadorių, kad Lietuva padidins išlaidas gynybai
Trampas pareiškė, kad neleis nepagarbos tiems, kurie jį palaikė rinkimuose
Koronavirusas

PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi

(atnaujinta 22:08 2021.01.19)
Organizacijos atstovės spaudai teigimu, prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti nuo viruso

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Reikės daugelio mėnesių, kol vakcina sukurs didžiulį imunitetą COVID-19, ir nežinoma, ar tai padės sustabdyti infekcijų plitimą, antradienį pranešė PSO atstovė spaudai Margaret Haris, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"Vakcinos padės, bet ne iš karto. Prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti. Mes net nežinome, kada sustos viruso plitimas. Mes tik žinome, kad vakcinos sustabdys šią ligą", — sakė ji.

Lietuvoje bendras patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 168 708. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 494.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
JAV Valstybės departamento pastatas

JAV svarsto įvesti naujas sankcijas Rusijai pagal CAATSA

(atnaujinta 21:55 2021.01.19)
JAV antradienį įvedė sankcijas "Fortuna" laivui ir jo savininkui "KVT-RUS", dalyvavusiems dujotiekio "Nord Stream-2" projekte

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. JAV netrukus svarstys papildomas sankcijas Rusijai pagal "Countering America's Adversaries Through Sanctions Act" (CAATSA), sakė JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, praneša RIA Novosti.

"JAV artimiausiu metu apsvarstys papildomas sankcijas pagal CAATSA ir Europos energetinio saugumo aktą (PEESA)", — rašoma Pompėjaus, kuris sausio 20 dieną palieka pareigas Trampo administracijoje, pareiškime.

Jis priminė, kad JAV antradienį įvedė sankcijas "Fortuna" laivui ir jo savininkui "KVT-RUS", dalyvavusiems dujotiekio "Nord Stream-2" projekte.

"Jei "Nord Stream-2" bus baigtas, tai suteiks Rusijai galimybę visiškai apeiti Ukrainą, atimant iš jos gyvybiškai svarbias pajamas ir atveriant ją tolesniems agresyviems Rusijos veiksmams, taip pat skirs lėšų gamtos ištekliams naudoti kaip spaudimo ir piktavališkos įtakos Vakarų Europoje priemonę", — sakė jis.

"Šiandien paskelbtas pranešimas apie sankcijas parodo, kad JAV nebijo patraukti atsakomybėn tų, kurie ir toliau padeda bei sutinka su šiuo Rusijos prievartos instrumentu", — teigė Pompėjas.

Tegai:
Nord Stream-2, sankcijos, Rusija, JAV
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai