Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos susitikimas su Tarptautinės ledo ritulio federacijos prezidentu Renė Fazeliu

Lukašenka pranešė apie pasirengimą surengti pasaulio čempionatą be Latvijos 

(atnaujinta 20:25 2021.01.11)
Pasak Baltarusijos lyderio, tai bus "geriausias čempionatas istorijoje", ir Minskas yra pasirengęs jį bet kada surengti, nes visa sporto ir turizmo infrastruktūra yra visiškai paruošta

VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigė, kad jei Latvija atsisakys rengti pasaulio ledo ritulio čempionatą kartu, Minskas jį surengs savarankiškai, ir "tai bus geriausias čempionatas istorijoje", praneša RIA Novosti.

Lukašenka pirmadienį Minske susitiko su Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) vadovu Renė Fazeliu (René Fasel).

Встреча Президента Белоруссии Александра Лукашенко с Президентом Международной федерации хоккея Рене Фазелем
© REUTERS / NIKOLAI PETROV/BELTA
Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos susitikimas su Tarptautinės ledo ritulio federacijos prezidentu Renė Fazeliu
"Atsakydamas į pagrindinį klausimą, kaip aš suvokiu visus judesius aplink pasaulio čempionatą Baltarusijoje, pasakysiu atvirai: labai ramiai. Jei Tarptautinė ledo ritulio federacija sugebės atsispirti nesąžiningam spaudimui, tai reiškia, kad surengsime pasaulio čempionatą. Jei Latvija atsisakys, surengsime pasaulio čempionatą Baltarusijoje, ir tai bus geriausias pasaulio čempionatas istorijoje. Manau, kad jūs tuo visiškai įsitikinote", — kreipdamasis į Fazelį sakė Lukašenka.

Kartu valstybės vadovas pažymėjo, kad jei Tarptautinė ledo ritulio federacija nesusitvarkys "su tam tikrų šalių tam tikrų politinių sluoksnių spaudimu, tada Baltarusijoje nebus pasaulio čempionato". "Dabar viskas priklauso nuo jūsų", — sakė jis.

Lukašenka taip pat pabrėžė, kad Baltarusija yra pasirengusi bet kada surengti pasaulio taurę, visa sporto ir turizmo infrastruktūra tam jau seniai paruošta. "Sutinku su jūsų neseniai išsakytais žodžiais: sportas turėtų vienyti žmones, o ne atskirti, ir tai turėtų būti, kiek įmanoma, už politikos ribų. Mes taip ir elgsimės", — patikino Faselį Baltarusijos vadovas.

Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 proc. balsų), šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Kad juos numalšintų, saugumo pajėgos naudojo specialią įrangą. Protesto akcijos tebevyksta. Teisėsaugos pareigūnai kalba apie protestų radikalėjimą Baltarusijoje, jų dalyvių skaičiaus sumažėjimą ir veiksmų persikėlimą iš gatvių į gyvenamųjų namų kiemus.

Baltarusijos opozicija siekia tarptautinių sankcijų šalies valdžios institucijoms, tarp jų boikoto inicijavimo ar pasaulio ledo ritulio čempionato Minske atšaukimo, atitinkamų kreipimųsi siuntimo IIHF ir neatmetant derybų su nacionalinėmis federacijomis ir čempionatų rėmėjais.

Встреча Президента Белоруссии Александра Лукашенко с Президентом Международной федерации хоккея Рене Фазелем
© REUTERS / NIKOLAI PETROV/BELTA
Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos susitikimas su Tarptautinės ledo ritulio federacijos prezidentu Renė Fazeliu

IIHF sprendžia, kur vyks pasaulio taurė. Gruodžio pabaigoje aukšto rango federacijos funkcionierius RIA Novosti sakė, kad sprendimas dėl 2021 metų Pasaulio taurės bus priimtas IIHF tarybos iki sausio pabaigos.

Gruodžio 10 dieną Fazelis RIA Novosti išreiškė viltį, kad situacija aplink Minską nurims, ir pažymėjo, kad užduotis yra surengti čempionatą Minske ir Rygoje, kaip planuota. Čempionatas turėtų vykti gegužės 21–birželio 6 dienomis.

Tegai:
Latvija, Baltarusija

NATO generalinis sekretorius nori pradėti bendradarbiauti su Baidenu

(atnaujinta 13:04 2021.01.16)
Jis taip pat pažymėjo, kad, jo manymu, labai svarbu nubausti už Kapitolijaus išpuolį atsakingus asmenis

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius tikisi ramaus valdžios perdavimo JAV ir nori pradėti dirbti su Džo Baidenu, praneša RIA Novosti.

"Turi būti gerbiami rinkimų rezultatai. Turime įsitikinti, kad yra gerbiamos mūsų demokratinės vertybės. Aš tikiu demokratinėmis JAV institucijomis, tikiuosi taikaus valdžios perdavimo ir tikiuosi pradėti bendradarbiauti su būsimu JAV prezidentu Džo Baidenu", — ketvirtadienį jis sakė bendroje spaudos konferencijoje Briuselyje su Mauritanijos prezidentu Mohammadu Ouldu Gazouani.

Stoltenbergas sakė, kad Baidenas palaiko transatlantinį bendradarbiavimą NATO.

Aljanso generalinis sekretorius taip pat pažymėjo, kad, jo manymu, svarbu nubausti už Kapitolijaus išpuolį atsakingus asmenis. "Svarbu, kad už užpuolimą prieš Kapitolijų atsakingi asmenys būtų atskaitingi", — sakė jis.

Tegai:
Džo Baidenas, JAV, NATO
Vyriškis su kauke, archyvinė nuotrauka

Vokietija nori įsteigti "kalėjimą" karantino pažeidėjams

(atnaujinta 23:09 2021.01.15)
Kokios bus apgyvendinimo naujojoje įstaigoje sąlygos ir kaina, nepranešama. Tačiau teritorija yra aptverta, ją stebės policija

VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Saksonijos federalinė žemė ruošiasi sukurti įstaigą "priverstiniam apgyvendinimui" tiems, kurie ne kartą buvo sučiupti už koronaviruso karantino pažeidimus, rašo leidinys Bild.

Šiems tikslams planuojama įrengti pirminį pabėgėlių priėmimo centrą Drezdene, pastatytą 2017 metais. Kaip rašė bulvarinis leidinys, 2020 metų pavasarį Saksonijos sveikatos apsaugos ministrė Petra Köpping pasiūlė karantino pažeidėjus siųsti į psichiatrijos ligonines. Šių planų atsisakyta, kaip ir idėjų juos apgyvendinti viešbučiuose ar ligoninėse.

Kokios bus apgyvendinimo naujojoje įstaigoje sąlygos ir kaina, nepranešama. Tačiau teritorija yra aptverta, ją stebės policija.

Socialinės apsaugos ministerija patvirtino planus įrengti centrą. Tuo tarpu "priverstinis apgyvendinimas" gali kelti grėsmę pakartotinai nusikaltimus padariusiems žmonėms.

"Procedūra yra laipsniška: nuolatinis siūlymas, bauda, ​​teismo nutartis", — sakė jie.

Sveikatos apsaugos ministerija turi pateikti prašymą teismui. Iki šiol Saksonijoje nebuvo tokių precedentų, tačiau valdžia nori ruoštis.

Vokietijoje nustatyta 2 000 958 naujo tipo koronaviruso užkrato atvejai, rodo Roberto Kocho instituto, kuris yra Vokietijos sveikatos apsaugos ministerijos dalis ir tvarko statistinius duomenis apie COVID-19 paplitimą šalyje, duomenys.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos

 

Tegai:
karantinas, ribojimas, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
FNTT pareigūnai tikrins karantino režimo reikalavimų laikymąsi
Apklausa rodo, kad per antrą karantiną būsto kainų lūkesčiai nemažėja
Socialdemokratai ragino kuo greičiau persvarstyti dalį karantino draudimų