Džo Baidenas

Ekspertas: Baidenas įves naujas sankcijas Rusijai

(atnaujinta 12:29 2021.01.12)
Jo teigimu, Amerikos demokratai, tarp jų ir Baidenas, ne kartą kritikavo jo pirmtaką Donaldą Trampą dėl "švelnumo" Rusijos atžvilgiu

VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Naujoji JAV administracija greičiausiai skirs naujas sankcijas Rusijai, nes kitaip prezidentas Džo Baidenas, kritikavęs savo pirmtaką Donaldą Trampą dėl jo "švelnumo" santykiuose su Maskva, gali prarasti piliečių palaikymą, mano JAV ir Kanados instituto Politinių-karinių tyrimų centro vadovas Vladimiras Batiukas, praneša RIA Novosti.

"Bus įvestos kai kurios sankcijos, kitaip JAV gyventojai nesupras Baideno. Sunku įsivaizduoti, kad asmuo, kuris kartu su visa demokratų partija keletą metų peikė Trampo administraciją už tai, kad ji yra "pernelyg švelni" Rusijos atžvilgiu, staiga nieko nedarytų. Todėl tikrai bus taikomos tam tikros sankcijos", — sakė jis.

Amerikos demokratai, tarp jų ir Baidenas, ne kartą kritikavo jo pirmtaką Donaldą Trampą dėl "švelnumo" Rusijos atžvilgiu.

2020 metų gruodžio pabaigoje JAV Prekybos departamentas paskelbė 103 įmonių iš Rusijos ir Kinijos, susijusių su ginkluotosiomis pajėgomis, sąrašą, joms bus taikomi eksporto apribojimai. Sąraše yra Rusijos Federacijos gynybos ministerija, didelės aviacijos, kosmoso ir kitos pramonės įmonės. Komentuodamas šių apribojimų įvedimą, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad Maskva reaguos į visas sankcijas ir padarys išvadas dėl visų Rusijos ir Amerikos santykių.

Jungtinėse Amerikos Valstijose sausio 6 dieną įvyko precedento neturinčios riaušės, kurių metu prezidento Donaldo Trampo šalininkai įsiveržė į Kapitolijų Vašingtone. Moteris mirė nuo šautinės žaizdos, o dar trys žmonės žuvo riaušėse dėl priežasčių, nesusijusių su smurtu.

Tuo tarpu Vašingtone vykstant riaušėms ir įvedus komendanto valandą Kongresas patvirtino Džo Baideno išrinkimą JAV prezidentu. Savo ruožtu Trampas pažadėjo, kad tvarkingas valdžios perdavimas išrinktam prezidentui įvyks sausio 20 dieną, nepaisant to, kad jis pats nesutinka su šalyje vykusių prezidento rinkimų rezultatais.

Tegai:
sankcijos, Rusija, JAV
Dar šia tema
Turkija įvardijo antrojo S-400 komplekto pirkimo iš Rusijos sąlygą
Lukašenka nurodė parengti atsaką į "banditiškas" ES sankcijas
Kava

Gydytoja įvardijo rytinius sveikatai pavojingus įpročius

(atnaujinta 00:59 2021.01.18)
Gydytojos teigimu, netrukus po pabudimo nereikėtų bandyti intensyviai mankštintis, nes organizme trūksta skysčių

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Gydytoja Miriam Stoppard interviu "Mirror" įvardijo rytinius įpročius, kurie gali pakenkti sveikatai.

Gydytojos teigimu, netrukus po pabudimo nereikėtų bandyti intensyviai mankštintis, nes organizme trūksta skysčių. Neapgalvotas pratimas gali sukelti stuburo traumą, perspėja ji.

Be to, ryte derėtų atsisakyti įprasto kavos puodelio ar stiklinės apelsinų sulčių, nes šie gėrimai labai padidins cukraus kiekį kraujyje.

Taip yra todėl, kad iškart pabudus, insulino kiekį kraujyje kontroliuojantys procesai neveikia taip, kaip tikimasi. Todėl gydytoja rekomenduoja prieš pradedant vartoti šiuos gėrimus papusryčiauti.

Tegai:
sveikata, sultys, kava, gydytojai
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Rusijos mokslininkai rado galimus "portalus" į tolimus visatos regionus
Mokslininkai papasakojo, kaip atpažinti užsitęsusią COVID-19 stadiją
Užkanda

Kinai įvardijo "nepakenčiamą" rusišką patiekalą

(atnaujinta 00:57 2021.01.18)
Be to, interneto vartotojas stebėjosi, kad rusai "gali marinuoti ar rauginti bet ką" — pavyzdžiui, agurkus, pomidorus, kopūstus ir net baltą mėsą

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Kinų portalo Sohu vartotojas dalijosi įspūdžiais apie užkandžius prie alkoholio iš Rusijos virtuvės, taip pat kalbėjo apie "nepakenčiamo" skonio patiekalą.

"Mėgstamiausias rusų patiekalas prie alkoholio yra sūdyta žuvis arba, kaip ji vadinama, vytinta — formaliai žalia, žuvis. Jos skonis tikrai nepakeliamas, bet rusams tai labai patinka", — sakė jis.

Be to, interneto vartotojas stebėjosi, kad rusai "gali marinuoti ar rauginti bet ką" — pavyzdžiui, agurkus, pomidorus, kopūstus ir net baltą mėsą.

Kinijos gyventojas taip pat rašė, kad tradiciniai rusiški gėrimai vartojami su viskuo, ką galima rasti namuose. Pavyzdžiui, juoda duona, bulvės, svogūnai ir net "kailinės kepurės kvapas" gali būti patiekiami prie alkoholio.

Tegai:
žuvis
Žmogus su antrankiais

Privalomos saviizoliacijos nesilaikiusiam vyrui skirtas areštas

(atnaujinta 01:00 2021.01.18)
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. COVID-19 sergančiam ir saviizoliacijos tvarką pažeidusiam įtariamajam paskirtas 60 parų areštas, rašoma Policijos departamento pranešime.

Sausio 14 dieną apie 17 valandą Vilniuje, Sodų g., parduotuvėje, kilus konfliktui dėl karantino taisyklių pažeidimo, paaiškėjo, kad vyras be nosį ir burną dengiančios apsauginės kaukės pažeidė ir privalomos saviizoliacijos tvarką — Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos įspėtas apie susirgimą COVID-19 virusu, nepaisė įspėjimų ir reikalavimų, apsilankė prekybos centre, taip sukeldamas pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga.

Tą pačią dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo.

Įtariamasis savo kaltę pripažino, jam paskirtas 90 parų areštas. Vėliau paskirta bausmė vienu trečdaliu sumažinta ir skirta galutinė 60 parų arešto bausmė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
pažeidimas, karantinas
Dar šia tema
Molėtiškis griežtai nubaustas už saviizoliacijos nesilaikymą
Lenktynės saviizoliacijos metu nepilnamečiams baigėsi griovyje — video
Vilniuje per savaitę nustatyti šeši saviizoliacijos pažeidimai