DLR teritorijoje, archyvinė nuotrauka

Ukrainos diplomatas pasiūlė Rusijai "auksinį tiltą" Donbaso klausimu

(atnaujinta 17:04 2021.01.12)
Ukrainos delegacijos patarėjas Donbaso klausimais, kuris anksčiau žadėjo surengti "antrąjį Afganistaną" Rusijai, šį kartą kalbėjo apie Kijevo "naujus pasiūlymus" išspręsti padėtį Rytų Ukrainoje

VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Trišalei kontaktinei grupei priklausantis Ukrainos delegacijos patarėjas informacinės politikos klausimais Aleksejus Arestovičius sakė, kad Kijevas pasiūlė Maskvai "auksinį tiltą" konfliktui Donbase nutraukti. Apie tai jis pranešė interviu "Politeka".

"Mūsų siūlomas susitarimų kompleksas ir pasiūlymai suteikia auksinį tiltą Rusijai pasitraukti", — sakė pašnekovas.

Jis pažadėjo, kad po to Maskvai bus panaikintos sankcijos.

"Tai yra puiki išeitis jiems. Bet jie to nesiekia", — sako Arestovičius.

Norint išspręsti vidinį Ukrainos konfliktą, buvo priimti Minsko susitarimai, numatantys paliaubas, sunkiojo ginklo pašalinimą iš kontaktinės linijos ir konstitucinę reformą. Pagrindiniai šios reformos elementai turėtų būti decentralizacija ir įstatymo dėl tam tikrų Donecko ir Luhansko regionų vietovių ypatingo statuso priėmimas. Tačiau Ukrainos politikai nuolat delsia įgyvendinti šį planą, taip pat pateikia prieštaraujančias susitarimams idėjas. Lapkritį Arestovičius pasiūlė "Bendrų žingsnių planą", kuris apima "nelegalių grupuočių ir samdinių" išvedimą iš Donbaso 2021 metų pradžioje, kas leistų šiose teritorijose kovo 31 dieną surengti vietos rinkimus.

Donbase šis planas buvo pavadintas bandymu uždelsti sureguliavimo procesą ir jėga grąžinti nekontroliuojamas teritorijas, o Borisas Gryzlovas, Rusijos įgaliotasis atstovas kontaktinėje grupėje Minske, mano, kad tokios Kijevo iniciatyvos gali būti vertinamos tik kaip žingsnis link visiško Minsko susitarimų atmetimo.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kreipdamasis į ESBO užsienio reikalų ministrų tarybos dalyvius, dar kartą paragino Ukrainos valdžios institucijas nutraukti sabotažą Minsko susitarimų įgyvendinimo procese ir nevengti tiesioginio dialogo su Donecku ir Luhansku.

Tegai:
Donbasas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
"Gazprom" sumažino dujų tranzitą per Ukrainą
Koronakrizė ir "parako statinės" kaimynystėje. Ką Rusijai žada naujieji 2021 metai
NI paaiškino, kodėl Vakarai praranda Ukrainą Rusijai
Koronavirusas

PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi

(atnaujinta 22:08 2021.01.19)
Organizacijos atstovės spaudai teigimu, prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti nuo viruso

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Reikės daugelio mėnesių, kol vakcina sukurs didžiulį imunitetą COVID-19, ir nežinoma, ar tai padės sustabdyti infekcijų plitimą, antradienį pranešė PSO atstovė spaudai Margaret Haris, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"Vakcinos padės, bet ne iš karto. Prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti. Mes net nežinome, kada sustos viruso plitimas. Mes tik žinome, kad vakcinos sustabdys šią ligą", — sakė ji.

Lietuvoje bendras patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 168 708. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 494.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
JAV Valstybės departamento pastatas

JAV svarsto įvesti naujas sankcijas Rusijai pagal CAATSA

(atnaujinta 21:55 2021.01.19)
JAV antradienį įvedė sankcijas "Fortuna" laivui ir jo savininkui "KVT-RUS", dalyvavusiems dujotiekio "Nord Stream-2" projekte

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. JAV netrukus svarstys papildomas sankcijas Rusijai pagal "Countering America's Adversaries Through Sanctions Act" (CAATSA), sakė JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, praneša RIA Novosti.

"JAV artimiausiu metu apsvarstys papildomas sankcijas pagal CAATSA ir Europos energetinio saugumo aktą (PEESA)", — rašoma Pompėjaus, kuris sausio 20 dieną palieka pareigas Trampo administracijoje, pareiškime.

Jis priminė, kad JAV antradienį įvedė sankcijas "Fortuna" laivui ir jo savininkui "KVT-RUS", dalyvavusiems dujotiekio "Nord Stream-2" projekte.

"Jei "Nord Stream-2" bus baigtas, tai suteiks Rusijai galimybę visiškai apeiti Ukrainą, atimant iš jos gyvybiškai svarbias pajamas ir atveriant ją tolesniems agresyviems Rusijos veiksmams, taip pat skirs lėšų gamtos ištekliams naudoti kaip spaudimo ir piktavališkos įtakos Vakarų Europoje priemonę", — sakė jis.

"Šiandien paskelbtas pranešimas apie sankcijas parodo, kad JAV nebijo patraukti atsakomybėn tų, kurie ir toliau padeda bei sutinka su šiuo Rusijos prievartos instrumentu", — teigė Pompėjas.

Tegai:
Nord Stream-2, sankcijos, Rusija, JAV
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai