COVID-19 Pfizer-Biontech vakcina

Prancūzijoje ištirtas šalutinis "Pfizer" ir "BioNTech" vakcinos poveikis

(atnaujinta 18:04 2021.01.12)
Prancūzijoje vakcinacijos šalutinis poveikis atitinka nustatytą užsienyje: maždaug vienas atvejis 100 tūkstančių žmonių. Iki sausio pabaigos valdžia tikisi paskiepyti apie milijoną žmonių

VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. 

Prancūzijoje buvo pranešta apie vieną alerginės nepageidaujamos reakcijos į "Pfizer-BioNTech" COVID-19 vakciną atvejį, antradienį sakė sveikatos apsaugos ministras Olivjė Veranas (Olivier Véran), pažymėdamas, kad jokių rimtų pasekmių nebuvo. Apie tai pranešė RIA Novosti. 

"Pfizer" (JAV) ir "BioNTech" (Vokietija) vakcinacija prasidėjo gruodžio 27 dieną. Sausio 8 dieną Prancūzijos reguliavimo tarnyba taip pat patvirtino Amerikos bendrovės "Moderna" pagamintą vakciną, kuri buvo pristatyta šią savaitę.

Iki pirmadienio 138 000 žmonių pirmą kartą pasiskiepijo Prancūzijoje.

"Mūsų šalyje yra vienas alerginių šalutinių reiškinių atvejis, kuris papildo užsienyje užfiksuotus šalutinius reiškinius", — sakė Veranas Nacionalinės asamblėjos (žemųjų parlamento rūmų) Socialinių reikalų komisijos posėdyje.

Veranas atkreipė dėmesį, kad Prancūzijoje vakcinacijos šalutinis poveikis atitinka nustatytą užsienyje: maždaug vienas atvejis 100 tūkstančių žmonių.

Iki sausio pabaigos valdžia tikisi paskiepyti apie milijoną žmonių.

Nuo epidemijos pradžios Prancūzijoje koronavirusu buvo užsikrėtę daugiau nei 2,7 milijono žmonių, mirė per 67 tūkst.

Tegai:
šalutinis poveikis, Pfizer/BioNTech, vakcina
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1133)
Dar šia tema
Lietuvoje platinami netikri skelbimai apie vakcinos nuo COVID-19 pardavimą
Vakcina "AstraZeneca" paskiepytas pirmasis pasaulyje žmogus
Lietuva ketina įsigyti dar 550 tūkst. papildomų vakcinos nuo COVID-19 dozių
Serbijos VRM ir Parlamento pirmininkas pasiskiepijo "Sputnik V" vakcina
Vengrija tęsia derybas su Rusija ir Kinija dėl vakcinų nuo COVID-19
Vakcina Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliktas iki 2021 metų pabaigos

(atnaujinta 09:42 2021.01.21)
Šiuo metu vaikams negalima suleisti "Sputnik V" vakcinos, tačiau mokslininkai tikisi iki metų pabaigos išsiaiškinti visus galimus šalutinius poveikius

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Vakcinos "Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliekamas visus 2021 metus, sakė Gamalėjaus nacionalinio epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Denisas Logunovas.

Jis priminė, kad kol kas vaikų negalima vakcinuoti "Sputnik V".

"Toks tyrimas planuojamas ir bus atliktas per šiuos metus", — spaudos konferencijoje naujienų agentūroje "Rossija segodnia" sakė Logunovas.

Kalbėdamas apie šalutinį poveikį, kuris užfiksuotas dvigubame placebu kontroliuojamame poregistraciniame tyrime, Logunovas pažymėjo, kad nėra rimtų nepageidaujamų reiškinių, susijusių su vakcinacija. Šalutinis poveikis pasireiškia galvos skausmais, karščiavimais ir skausmais injekcijos vietoje.

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.

Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, vakcinacija, vakcina, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Prezidentas ragino spartinti vakcinavimą ir kuo greičiau pasiekti kolektyvinį imunitetą 
PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi
Vakcinos "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį
Kinija ir PSO apkaltintos lėtu atsaku į koronavirusą
Džo Baidenas

Ekspertas: Baidenas derėsis su Rusija stipriosios pozicijos

(atnaujinta 09:18 2021.01.21)
Sausio 20 dieną Baidenas davė priesaiką ir pradėjo eiti JAV prezidento pareigas. Inauguraciniame pranešime jis paskelbė, kad Amerika atkurs aljansus ir vėl susisieks su pasauliu. Pasak jo, JAV bus tvirta ir patikima partnerė taikos ir saugumo srityje

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Naujasis JAV prezidentas Džo Baidenas elgsis tradiciškai ir derėsis su Rusija iš stipriosios pozicijos, rašo Agvanas Mikaelianas, tarptautinio audito ir konsultacijų tinklo "FinExpertiza" valdybos narys, praneša RIA Novosti.

Sausio 20 dieną Baidenas davė priesaiką ir pradėjo eiti JAV prezidento pareigas. Inauguraciniame pranešime jis paskelbė, kad Amerika atkurs aljansus ir vėl susisieks su pasauliu. Pasak jo, JAV bus tvirta ir patikima partnerė taikos ir saugumo srityje.

"Baidenas paskelbė ketinantis užmegzti partnerystę tarp JAV ir pasaulio, tačiau Amerika, pagal jo viziją, turėtų veikti iš lyderio pozicijos... Manau, kad naujasis JAV prezidentas veiks tradiciniu demokratiniu būdu ir derėsis su Rusija iš stiprios pozicijos. Rusija nebus pasirengusi tokiems susitarimams", — sakė jis.

Pasak jo, pastarieji 10 metų parodė, kad Rusija ir JAV vargu ar sugebės pasiekti tarpusavio supratimą.

Demokratas, buvęs viceprezidentas Džo Baidenas tapo 46-uoju JAV prezidentu. Jis laimėjo prezidento rinkimus lapkritį: Baidenas aplenkė į antrą kadenciją nesėkmingai kandidatavusį respublikoną Donaldą Trampą. Pats Trampas atsisakė dalyvauti Baideno inauguracijoje.

Po Baideno inauguracijos Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad tikisi, jog naujoji JAV administracija užims konstruktyvesnę poziciją palaikydama dialogą su Rusija.

Tegai:
JAV, Rusija, Džo Baidenas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Donaldas ir Melanija Tramp paliko Baltuosius rūmus
Baideno dukra pasiskundė nesvetingu Melanijos Tramp elgesiu