VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija teigė nematanti jokių įrodymų dėl "Pfizer" ir "BioNTech" vakcinų nuo koronaviruso poveikio pagyvenusių žmonių mirčiai ir paskatino toliau vartoti šį preparatą iš šių kompanijų.
"Dabartinės ataskaitos nerodo jokio netikėto ar nepageidaujamo nusilpusių pagyvenusių žmonių mirtingumo padidėjimo ar neįprastų šalutinio poveikio savybių po BNT162b2 vartojimo. Ataskaitos atitinka numatytus bendrų priežasčių ir mirties atvejus tarp nusilpusių pagyvenusių žmonių grupių, o turima informacija nepatvirtina reikšmingo vakcinos vaidmens žinomų mirčių atvejais", — rašoma Pasaulinio vakcinų saugos patariamojo komiteto (GACVS) pranešime.
Šiuo atžvilgiu komitetas mano, kad "BNT162b2 naudos ir rizikos pusiausvyra išlieka palanki vyresnio amžiaus žmonėms ir šiuo metu nėra priežasties peržiūrėti šios vakcinos saugumo rekomendacijų".
Komitetas rekomendavo šalims toliau stebėti vakcinų saugumą ir rinkti duomenis apie įtariamą jų šalutinį poveikį.
Anksčiau PSO ekspertė Mariandžela Simao (Mariângela Simão) pareiškė, kad iki šiol nebuvo užregistruota jokių mirčių dėl šiuo metu vartojamų vakcinų nuo COVID-19.
Sausio viduryje buvo pranešta, kad Norvegijos specialistai tiria 23 žmonių, mirusių pasiskiepijus nuo koronaviruso, mirties priežastis. Pasaulio sveikatos organizacijos atstovė Katarina de Kat (Catharina de Kat) RIA Novosti sakė, kad PSO žino apie šiuos atvejus ir atidžiai stebi tyrimą.
VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Vakcina "Sputnik V" gali gerai apsaugoti nuo koronaviruso ir gyvūnus, tačiau pirmiausia reikia paskiepyti žmones, RIA Novosti pareiškė Rusijos sveikatos ministerijos Gamalėjaus nacionalinio epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktorius Aleksandras Gincburgas.
"Esu daugiau nei įsitikinęs, kad "Sputnik V" apsaugos ir gyvūnus, ir gerai apsaugos, tačiau pirmiausia reikia skiepyti žmones", — pasakė Gincburgas.
Jis pažymėjo, kad gyvūnus reikia skiepyti ne tik jų apsaugai, bet ir tam, kad sustabdytų viruso cirkuliaciją tarp žmonių ir gyvūnų.
Gamalėjaus centre "Sputnik V" buvo išbandytas su gyvūnais, visi ikiklinikiniai tyrimai buvo atlikti su jais, todėl galima drąsiai teigti, kad šis preparatas veikia, pabrėžė Guncburgas.
"Kitas klausimas, kad specialiai gyvūnams pagaminta vakcina yra daug pigesnė nei mūsų ir tuo pačiu metu taip pat veikia", — pridūrė Guncburgas.
Šiuo metu Rusijoje yra užregistruotos trys vakcinos COVID-19 profilaktikai — tai preparatai "Sputnik V", "EpiVacCorona" ir "CoviVac". Pirmoji ir antroji vakcinos jau patvirtintos skiepyti vyresnius nei 60 metų žmones, tačiau "CoviVac" kol kas patvirtinta vartoti žmonėms nuo 18 iki 60 metų. Kaip balandžio pradžioje pranešė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška, šio preparato tyrimai vyresniems nei 60 metų žmonėms dar vykdomi.
Visos trys vakcinos numato dviejų preparato komponentų įvedimą. Taigi, antroji injekcija "Sputnik V" turi būti atlikta po trijų savaičių, antrą "EpiVacCorona" skiepą galima atlikti po diejų-trijų savaičių, o "CoviVac" injekcijos atliekamos su dviejų savaičių intervalu.
VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Po mėnesį trukusių derybų išlaisvinta užgrobto laivo įgula, kurioje buvo ir Lietuvos pilietis, rašoma Vyriausybės kanceliarijos pranešime žiniasklaidai.
Kovo 12 dieną su Maltos vėliava plaukęs laivas, priklausantis vienai Nyderlanduose registruotai bendrovei, buvo užpultas prie Vakarų Afrikos krantų. Dalis šio laivo įgulos narių, tarp kurių buvo ir Lietuvos pilietis, buvo pagrobti.
Gavus pirminius duomenis apie įvykį, Lietuvoje nedelsiant buvo pradėti visi tokiems atvejams numatyti veiksmai ir būtinos procedūros. Pagrobto piliečio šeima buvo informuota apie incidentą, su ja buvo palaikomas nuolatinis ryšys. Dėl pagrobtųjų išlaisvinimo glaudžiai bendradarbiavo Lietuvos ir tarptautinės institucijos.
Šiuo metu išlaisvinta įgula keliauja namo. Pranešama, kad igulos nariams grėsmės gyvybei nėra.
Trečiadienį "Belorus" sanatorijos darbuotojai Vilniuje surengė protestą prie Lietuvos užsienio reikalų ministerijos. Jie reikalavo panaikinti neteisėtus apribojimus ir leisti institucijai tęsti savo darbą. Peticiją dėl jų palaikymo pasirašė daugiau nei šeši tūkstančiai žmonių.
Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžios institucijoms įsigaliojimo, dėl kurio darbuotojai liko be atlyginimų. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį. Sanatorijos atstovai surengė keletą protestų ir kreipėsi į teismą.
Šiais metais sanatorija švęs 75 metų jubiliejų. Įstaigos direktorius Ilja Epifanovas anksčiau pažymėjo, kad visą šį laiką ji veikė, nepaisant to, kaip klostėsi Lietuvos ir Baltarusijos santykiai.
Nuotraukoje yra protestuotojų plakatas: "Ministre G. Landsbergi, neatimkite darbo iš 400 žmonių! Leiskite VŠĮ sanatorija "Belorus" darbuotojams dirbti savo darbą — gydyti neįgalius vaikus".
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pakomentavo situaciją aplink "Belorus" sanatoriją. Užsienio reikalų ministras teigė, kad teismas pateiks galutinį atsakymą, ar teisingai pritaikytos sankcijos.
Nuotraukoje: "Belorus" sanatorijos atstovai mitinge priešais Prezidentūros pastatą.
Trečiadienį institucijos atstovai Prezidentūrai, Seimui ir vyriausybei perdavė peticiją su 6600 parašų.
"Swedbank" gruodį įšaldė "Belorus" sanatorijos sąskaitas, kai ES įvedė ribojančias priemones kaimyninei valstybei. Šį sprendimą sukritikavo ne tik įstaigos darbuotojai, bet ir kai kurie Lietuvos politikai, taip pat Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) atstovai.
Nuotraukoje: "Belorus" sanatorijos darbuotojų kreipimasis į Lietuvos valdžią.