Laris Kingas

Mirė amerikiečių laidų vedėjas Laris Kingas

(atnaujinta 00:12 2021.01.24)
Per visą karjerą Kingui davė intervių 50–60 tūkst. žmonių. Tarp jo pašnekovų buvo Putinas ir pirmasis TSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas, visi JAV prezidentai, pradedant Niksonu ir kitais žymiais žmonėmis

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Amerikiečių laidų vedėjas Laris Kingas šio dienos rytą mirė būdamas 87 metų, rašoma jo oficialioje "Twitter" paskyroje.

Sausio pradžioje tapo žinoma, kad Kingas buvo paguldytas į ligoninę Los Andželo medicinos centre. Pranešama, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas. 2017 metais Kingas pasakojo apie savo kovą su plaučių vėžiu. 2019 metų balandį jam buvo atlikta angioplastika, o pernai jis patyrė insultą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė užuojautą dėl Kingo mirties.

"Jie susitiko nekartą. Kingas ne kartą ėmė iš Putino interviu. Prezidentas visada vertino aukščiausią jo profesionalumą ir neabejotiną žurnalistinį autoritetą", — žurnalistams sakė Peskovas.

Laris Kingas (tikras vardas Lawrence Harvey Zeiger) gimė 1933 metų lapkričio 19 dieną Niujorke žydų emigrantų iš Baltarusijos šeimoje. "Larry King Live" pokalbių laida CNN buvo transliuojama 25 metus ir įtraukta į Gineso rekordų knygą kaip ilgiausiai rodoma laida tuo pačiu kanalu tuo pačiu metu, su tuo pačiu vedėju.

Iš viso per savo karjerą Kingas, pasak įvairių šaltinių, ėmė interviu iš 50–60 tūkst. žmonių. Tarp jo pašnekovų buvo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir pirmasis TSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas, visi JAV prezidentai, pradedant Ričardu Niksonu, taip pat Margaret Thatcher, Martin Luther King, Nelson Mandela, Frank Sinatra, Marlon Brando, Mike Tyson, Stevie Wonder, Paul McCartney. Kingas, kurio vizitinė kortelė buvo akiniai ir petnešos, vaidino apie 150 filmų, ne kartą įgarsino animacinių filmų personažus.

Tegai:
mirtis, JAV
Temos:
Metų netektys — 2021 (19)
ES vėliava

ES sustiprins dvejopo naudojimo prekių eksporto kontrolę

(atnaujinta 18:52 2021.05.10)
Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Europos Sąjungos Taryba pirmadienį patvirtino naujas dvejopo naudojimo prekių ir technologijų eksporto kontrolės taisykles, pranešė Tarybos spaudos tarnyba, rašo RIA Novosti.

"Mes kalbame apie prekes, programinę įrangą, technologijas, kurias galima naudoti tiek civiliniais, tiek kariniais tikslais", — sakoma dokumente.

ES nori užkirsti kelią Europos technologijų naudojimui "pažeidžiant žmogaus teises" trečiosiose šalyse ar veiksmams, "keliantiems grėsmę tarptautiniam saugumui".

Visų pirma, taisyklės numato eksportuoti technologijas, susijusias su stebėjimo sistemomis virtualioje erdvėje.

"Naujosios taisyklės sustiprina daugelio besivystančių dvejopo naudojimo technologijų kontrolę, sustiprina ES valstybių narių ir Europos Komisijos koordinavimą, kad būtų geriau vykdoma kontrolė visoje Europos Sąjungoje", — teigė ES Taryba.

Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui.

Be to, naujosios taisyklės "atveria duris geresniam ES ir šalių partnerių koordinavimui, siekiant sustiprinti tarptautinį saugumą".

Tegai:
prekės, kontrolė, ES
JAV ir Rusijos vėliavos

Rusijoje papasakojo apie susitikimą su JAV delegacija dėl branduolinio susitarimo

(atnaujinta 17:43 2021.05.10)
Rusijos ir Amerikos delegacijos į Vienos derybas dėl JCPOA vėl susitiko keistis nuomonėmis apie pasiektą pažangą ir žingsnį į priekį

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Rusijos ir JAV delegacijos, vykusios pirmadienio susitikime derybų metu dėl branduolinio susitarimo su Iranu, pasikeitė nuomonėmis ir aptarė jau pasiektą pažangą, sakė Rusijos delegacijai vadovaujantis Rusijos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Michailas Uljanovas.

"Rusijos ir Amerikos delegacijos į Vienos derybas dėl JCPOA vėl susitiko keistis nuomonėmis apie pasiektą pažangą ir žingsnį į priekį. Kaip visada, diskusija buvo dalykiška ir naudinga", — socialiniame tinkle "Twitter" parašė Uljanovas.

Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo 2014 metais dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą. JAV, Europos Sąjunga ir Kanada apkaltino Maskvą kišimusi į Kijevo reikalus ir įvedė jai sankcijas. Rusijoje jie į tai atsakė maisto embargu, šalis pradėjo importo pakeitimo kursą, valdžios atstovai ne kartą sakė, kad kalbėtis sankcijomis yra neproduktyvu.

Dabar Vakaruose skamba vis daugiau nuomonių apie būtinybę panaikinti ribojamąsias priemones, kurios labiausiai kenkia tiems, kas jas įveda.

Tegai:
JAV, Rusija
Transformatorių pastotė

"Litgrid" rekonstruoja pastotę beveik 900 tūkstančių eurų

(atnaujinta 09:08 2021.05.11)
Pabrėžiama, kad atliekant statybos darbus, bus atnaujinta skirstomoji įranga, pakeista transformatoriaus grandinė

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" pasirašė Salotės transformatorių pastotės Vilniuje projektavimo ir rekonstravimo sutartį, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Sutartis su rangovu buvo pasirašyta balandžio 21 dieną. Viešųjų pirkimų konkursą laimėjo "APS grupė".

Planuojama, kad rekonstrukcijos metu bus atnaujinta 110 kW galios pastotės skirstykla Bitėnų gatvėje. Transformatoriaus grandinė bus pakeista. Rekonstrukcija padidins elektros perdavimo patikimumą rytinėje Lietuvos dalyje ir sumažins tinklo eksploatavimo išlaidas.

Projekto kaina — 889 tūkstančiai eurų. Jis įgyvendinamas padedant "Litgrid".

Rekonstrukciją planuojama baigti 2023 metais.

Tegai:
ekonomika, Litgrid