Vakcina nuo koronaviruso

JT generalinis sekretorius tikisi ankstyvos Rusijos vakcinos PSO registracijos

(atnaujinta 09:36 2021.02.17)
Jis priminė, kad šiuo metu preparatas pristatytas PSO, o Rusijos vakcinos kūrėjai derasi dėl vaisto registracijos

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas išreiškė viltį, kad Rusijos vakciną nuo koronaviruso kuo greičiau patvirtins Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Tai jis pareiškė interviu TASS.

Jis priminė, kad šiuo metu preparatas pristatytas PSO, o Rusijos vakcinos kūrėjai derasi dėl vaisto registracijos. "Tikiuosi, kad šie kontaktai paskatins ją kuo greičiau pripažinti ar patvirtinti PSO", — sakė jis.

JT generalinis sekretorius sako, kad rusiškas vaistas galėtų būti naudojamas vakcinuoti organizacijos darbuotojus ir vietos gyventojus pažeidžiamiausiuose pasaulio regionuose, kur JT vykdo taikos palaikymo misijas.

"Mes manome, kad Rusijos vakcina gali atlikti labai svarbų vaidmenį šioje kovoje [su koronaviruso pandemija]", — sakė jis.

Jau 12 šalių patvirtino "Sputnik V" vakcinos naudojimą savo teritorijoje. Tarp jų yra Baltarusija, Argentina, Bolivija, Serbija, Alžyras, Palestina, Venesuela, Paragvajus, Turkmėnistanas, JAE, Vengrija ir Pakistanas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per savo kalbą rugsėjo mėnesį JT Generalinės Asamblėjos sesijoje organizacijos darbuotojams pasiūlė Rusijos vakciną nuo koronaviruso nemokamai. Rusijos lyderis teigė, kad Maskva sulaukė panašių JT kolegų kreipimųsi ir negalėjo likti jiems abejinga.

Tegai:
Rusija, koronavirusas, JT Generalinė Asamblėja
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (349)
JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas

JAV ir Didžioji Britanija aptarė padėtį prie Rusijos ir Ukrainos sienos

(atnaujinta 11:56 2021.04.11)
Anksčiau Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sakė, kad Rusija nevykdė ir neplanuoja ryšių su JAV Ukrainoje užsienio ir gynybos ministrų lygmeniu

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas ir Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Dominikas Rabas pokalbyje telefonu aptarė padėtį Rusijos ir Ukrainos pasienyje. Apie tai pranešta pranešime spaudai, paskelbtame JAV užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

Pažymima, kad valstybės sekretorius ir ministras dar kartą patvirtino savo paramą Ukrainai ir pabrėžė "Maskvos poreikį nedelsiant nutraukti (...) kurstinančią retoriką". Be to, Blinkenas pareiškė užuojautą dėl princo Filipo mirties ir su Rabu aptarė Afganistaną.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sakė, kad Rusija nevykdė ir neplanuoja ryšių su JAV Ukrainoje užsienio ir gynybos ministrų lygmeniu.

Dar vienas padėties Donbase pablogėjimas prasidėjo kovo pabaigoje. Ukraina ir pasiskelbusios respublikos kaltina viena kitą intensyvinančiais šaudymais, žvalgybine veikla ir karinės technikos perkėlimu kontaktinės linijos srityje. Kijevas kaltina Maskvą stiprinant karinį buvimą Donbase, Rusijos pusė atmeta šiuos pareiškimus.

Tegai:
Ukraina, Rusija, Didžioji Britanija, JAV
Aleksejus Puškovas, Federacijos tarybos informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos pirmininkas

Puškovas įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę

(atnaujinta 11:33 2021.04.11)
Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla"

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Senatorius Aleksejus Puškovas teigė, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos yra mažai tikėtinas, tačiau perspėjo apie galimas Kijevo provokacijas, praneša RIA Novosti.

Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla".

"Provokacija yra geriausias Ukrainos valdžios draugas ir pagrindinis jų karinio suartėjimo su Vakarais instrumentas", — savo "Telegram" kanale rašė Puškovas.

Šių metų vasarį padėtis Donbase paaštrėjo. Ukrainos kariuomenė DLR ir LLR gyvenvietes apšaudė vis dažniau. Balandžio mėnesį, kaip pranešė DLR, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms panaudojus droną su sprogmeniu, mirė vaikas ir moteris buvo sužeista. Pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia didelį puolimą. Kovą vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Ruslanas Chomchakas tokį scenarijų pavadino įmanomu ir apkaltino Rusiją kariuomenės kūrimu netoli sienos su Ukraina.

Rusijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Kozakas pabrėžė, kad Kijevo priešiškumas bus Ukrainos valstybės pabaigos pradžia. Jis neatmetė, kad Maskva gins Donbaso gyventojus, jei Kijevas surengs ten masinį gyventojų naikinimą.

Tegai:
karas, Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas