Vakcina

ES skelbia "AstraZeneca" vakcinos pirkimo sutartį

(atnaujinta 18:34 2021.01.29)
Tuo pat metu EK pabrėžė, kad paskelbtoje sutartyje yra patikslintų konfidencialios informacijos dalių, visų pirma susijusių su vakcinos kaina

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. ES penktadienį paskelbė koronaviruso vakcinos pirkimo iš "AstraZeneca", kuri sukėlė diskusijas dėl tiekimo vėlavimo, sutartį, praneša RIA Novosti.

"Atsižvelgdama į naują Europos Komisijos prašymą sausio 27 dieną, farmacijos įmonė "AstraZeneca" sutiko paskelbti abiejų šalių 2020 metų rugpjūčio 27 dieną pasirašytą sutartį", — sakoma EK pranešime.

EK palankiai vertina įmonės įsipareigojimą užtikrinti dalyvavimo ES vakcinacijos strategijoje skaidrumą.

Tuo pat metu EK pabrėžė, kad paskelbtoje sutartyje yra patikslintų konfidencialios informacijos dalių, visų pirma susijusių su vakcinos kaina.

ES reguliavimo institucijos pranešimo apie vakcinos patvirtinimą ES rinkai tikimasi penktadienį.

Vakcina "AstraZeneca", kurios ES planuoja įsigyti iki 400 milijonų dozių, taps trečiąja vakcina, patvirtinta naudoti ES po "Pfizer/BioNTech" (įsigyjama iki 600 milijonų dozių) ir "Moderna" (160 milijonų dozių).

Be to, EK sudarė vakcinų tiekimo į ES sutartis su "Johnson&Johnson", "Sanofi-GSK", "CureVac". Iki šiol šie kūrėjai dar nesikreipė dėl leidimo prekiauti savo produktais ES rinkoje.

Iš viso ES šalys dėl Europos Komisijos sutarčių galės gauti daugiau nei 2,3 mlrd. vakcinų nuo koronaviruso dozių. ES tikisi, kad iki birželio ar rugpjūčio mėnesio Europoje jau bus paskiepyta apie 70 % gyventojų.

Prieš kurį laiką ES kilo skandalas dėl "AstraZeneca" vakcinos tiekimo. Bendrovė informavo Europos Komisiją, kad pirmosiomis dienomis po to, kai Europos vaistų agentūra patvirtino vakcinos naudojimą, bendrovė galės tiekti mažiau dozių, nei tikėtasi pagal sutartį. Taigi, šio vaisto tiekimo planams kilo pavojus.

Už sveikatos apsaugą atsakinga Europos Komisijos narė Stella Kyriakides teigė, kad Europos Sąjunga mano, jog nepriimtina peržiūrėti farmacijos kompanijos vakcinų iš koronaviruso tiekimo laiką. Europos Komisija vedė keletą derybų su "AstraZeneca", tačiau negalėjo gauti patvirtinimo, kad pristatymai vyks sutartomis sąlygomis. EK sukūrė mechanizmą, kuris padėtų užtikrinti farmacijos kompanijų, gaminančių vakcinas Europos teritorijoje, planus gaminti ir eksportuoti vaistus, skaidrumą.

Savo ruožtu "AstraZeneca" vadovybė, kurią EK įtarė noru užsidirbti pinigų eksportuojant Europos vakcinas, kategoriškai pareiškė, kad ji nesiuntė Europai skirtų koronaviruso vakcinų į užsienį ir negavo komercinio pelno iš savo koronaviruso vakcinos pardavimo, todėl kalbėti apie tai, kad įmonė sąmoningai paima vakciną iš europiečių, kad užsidirbtų pinigų, nėra prasmės. Pasak bendrovės vadovo Paskalio Sorio (Pascal Soriot), bendrovė neplanavo pasipelnyti iš šių vakcinų pagal anksčiau pasiektą susitarimą su Oksfordo universitetu, kuris dalyvavo kuriant.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, ES
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (264)
Megan Markl

Iškalbingos detalės: Megan Markl per papuošalus atskleidė vaiko lytį

(atnaujinta 22:38 2021.02.26)
Gerbėjai nenustoja aptarinėti maištingosios hercogienės antrąjį nėštumą ir, remdamiesi jos išvaizda, daro tam tikras išvadas

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Nėščia princo Hario žmona Megan Markl vėl sukėlė karštas diskusijas socialiniuose tinkluose: gerbėjai yra įsitikinę, kad ji nusprendė per papuošalus atskleisti būsimo vaiko lytį.

Vasario 14 dieną paaiškėjo, kad Markl nėščia antrą kartą. Tada ši žinia pradžiugino ne tik maištingųjų hercogų šeimą, bet ir gerbėjus, nes prieš tai buvusią aktorę ištiko persileidimas. Būsimi tėvai jau sužinojo vaiko lytį, tačiau neskuba dalintis informacija su visuomene, o tai paskatino gerbėjus ieškoti akivaizdžios užuominos.

Socialinių tinklų vartotojai nusprendė, kad Markl jau atskleidė vaiko lytį, ir ji tai padarė panaudojusi iškalbingus papuošalus.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official)

Gerbėjai peržiūrėjo naują Hario ir Megan vaizdo įrašą ir išanalizavo hercogienės įvaizdį. Tinklas įsitikinęs, kad hercogienė pranešė apie mažylio lytį per rausvą safyrą ant piršto.

"Rožinis žiedas — užuomina apie mergaitę?", "Ji neatsitiktinai užsidėjo šį žiedą", "Meg nuolat nešioja iškalbingus papuošalus. Tai tikrai užuomina", — pakomentavo gerbėjai.

Priminkime, kad Markl iš tikrųjų labai mėgsta per papuošalus duoti specialius ženklus: "širdies formos rubinai", paslaptinga apyrankė ir kiti papuošalai ne kartą buvo aptariami internete.

Tegai:
karališkoji šeima, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Princas Haris ir Megan Markl laukiasi antro vaiko
Jus perspėjo: Elžbieta II atsakė į Megan Markl "skandalingą bombą"
Megan Markl ir princas Haris gavo emocingą karalienės laišką
Karinis paradas Maskvoje

Bulgarijos žiniasklaidos skaitytojai smerkia šalies stūmimą karo su Rusija link

(atnaujinta 22:56 2021.02.26)
Vienas iš skaitytojų pažymėjo, kad niekas neklausia bulgarų nuomonės apie galimą karą su Rusija, nes tai kels siaubą NATO valdininkams

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. JAV ruošia Bulgariją karui su Rusija, ir tai patvirtina susitarimas dėl NATO centro statybos Varnoje. Tai yra leidinio "Fakti" skaitytojų nuomonė.

Rusijos vėliava
© Sputnik / Виталий Тимкив

Taigi, vienas iš skaitytojų pažymėjo, kad niekas neklausia bulgarų nuomonės apie galimą karą su Rusija, nes tai sukels siaubą NATO valdininkams.

"Ar jūs bent stebėjote gegužės 9-osios Paradą Rusijoje? Jie jus vien tik orkestru užgrobs!" — parašė kitas.

"Jei Rusija užpuls Bulgariją, kovosiu iki paskutinio kraujo lašo. Bet jei kas nors puls Rusiją, būsiu Rusijos pusėje. Manau, kad mes jai skolingi", — pabrėžė trečiasis.

Vienas iš skaitytojų paragino "linčiuoti" tuos, kurie skelbia karą Rusijai.

Be to, komentatoriai klausia, kodėl iširus Varšuvos pakto organizacijai NATO nebuvo panaikinta.

"Kodėl gi nepanaikinus NATO, kai panaikintas komunistinis Varšuvos paktas. Kas dabar jo priešininkas?" — klausia skaitytojas.

"Kodėl kas nors norėtų kovoti su Rusija? Skirtingai nei JAV, Rusija nešantažuoja Bulgarijos ir europiečių. Skirtingai nei turkai, ji nenori prikelti Osmanų imperijos... Kodėl kas nors galėtų net kovoti su rusais?"

Skaitytojai pripažino, kad kariniai mokymai yra būtini, tačiau nuolatinius bandymus daryti iš Rusijos priešę pavadino visiškomis nesąmonėmis.

Tegai:
karas, NATO, Bulgarija, Rusija
Akių lašai

Įvardytas būdas greitai pagerinti regėjimą

(atnaujinta 16:55 2021.02.26)
Gydytojo teigimu, akis reikia reguliariai mankštinti taip pat, kaip ir raumenis ar protą

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Pagerinti regėjimą be operacijos atliekant paprastą akių mankštą, kuri užtrunka ne ilgiau kaip kelias minutes per dieną. Apie tai praneša abc.es, remdamiesi oftalmologu Rui Hiramatsu.

Gydytojo teigimu, akis reikia reguliariai lavinti taip pat, kaip ir raumenis ar protą.


Pirmasis metodas, kurį Hiramatsu rekomenduoja, yra Gaboro dėmių pratimai, kuriuose yra specialūs skirtumų nustatymo modeliai. Juos reikia atlikti tik tris minutes per dieną, o pirmąjį pagerėjimą galima pamatyti per dvi savaites. Aiškūs pokyčiai bus po 28 dienų.

Antrasis metodas yra termoterapija. Reikia paimti rankšluostį, sušlapinti ir 30-40 sekundžių pašildyti mikrobangų krosnelėje. Ant užmerktų vokų uždėkite šiltą kompresą ir palaukite, kol jis atvės.

Trečias metodas yra špinatai. Jie turėtų būti įtraukti į jūsų meniu, nes špinatai padeda išvengti kataraktos ir geltonosios dėmės degeneracijos.

Anksčiau tapo žinoma, kad morkos, kryžmažiedės daržovės, uogos ir polinesotieji riebalai prisideda prie medžiagų apykaitos procesų palaikymo akių kraujagyslėse. Kaip sakė oftalmologė chirurgė Marina Dorochova, ypatingą dėmesį reikia skirti gliukozės kiekiui kraujyje, nes didelis cukraus kiekis pamažu blogina regėjimą.

Tegai:
sveikata