Prancūzijos policijos pareigūnai

Prancūzijoje apie 30 policijos pareigūnų sušoko "Makarena" be kaukių

(atnaujinta 21:41 2021.02.03)
Nepaisant to, kad Prancūzijoje galioja komendanto valanda dėl koronaviruso pandemijos, policijos pareigūnai susirinko vakarėlyje be kaukių ir ignoravo būtinybę laikytis atstumo

VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Apie 30 policijos pareigūnų Paryžiaus priemiesčio policijos nuovadoje dalyvavo vakarėlyje, pažeisdami sanitarines taisykles ir komendanto valandą, vyksta tyrimas, teisėsaugos pareigūnams gresia administracinės sankcijos, pranešė Prancūzijos žiniasklaida.

Vakarėlis buvo organizuotas Obervilio komisariate sausio 22 dieną. Beveik po savaitės portalas "Loopsider" paskelbė vaizdo įrašą, kuriame galima pamatyti daug žmonių, šokančių "Makarena" be kaukių ir ignoruojančių būtinybę laikytis atstumo.

"Vakarėlis buvo surengtas Obervilio policijos nuovadoje komendanto valandos metu ir be jokių socialinio atstumo laikymosi priemonių. Vyksta administracinis tyrimas, (vakarėlio — Sputnik) dalyviams bus taikomos administracinės sankcijos", — pranešė policijos prefektūra Twitter paskyroje.

​Dėl sunkios epidemiologinės situacijos Prancūzijoje nuo gruodžio 15 dienos galioja komendanto valanda. Nuo sausio 16 dienos jos galiojimas buvo išplėstas atsižvelgiant į naujų viruso atmainų, ypač "britiškosios", atsiradimą. Komendanto valanda visoje šalyje įsigalioja nuo 18:00, o ne nuo 20:00, kaip buvo anksčiau. Šalies muziejai, teatrai, kino teatrai, restoranai ir barai vis dar nedirba.

Nuo epidemijos pradžios Prancūzijoje nustatyta daugiau nei 3,18 milijono koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 75 tūkstančiai žmonių.

Tegai:
pandemija, koronavirusas, kaukės, policija, Prancūzija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1494)
Šnipinėjimas

Rusijos žvalgas pasakė apie su diplomatais dirbusio šnipo pagavimą

(atnaujinta 18:50 2021.03.07)
Žvalgybos pareigūnas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Rusijos žvalgybos pareigūnas, FSB Maskvos valdybos veteranų tarybos narys Valerijus Bodriašovas pokalbio su "Večerniaja Moskva" pasakojo apie šnipo, įtariamą ryšiu su užsienio diplomatais, pagavimą.

"Pusantrų metų tyrinėjome jį. Nustatėme jo ryšius, stebėjome jo judėjimą, kaip jis keliavo iš miesto į miestą po mūsų šalį, įsigijo slaptus daiktus ir informaciją. Kaip rezultatas jis buvo sugautas ryšiuose su kai kuriais diplomatais, įskaitant vienos ambasados ​​karinį atašė", — pasakė jis.

Pasak Bodriašovo, šnipas iš ambasados ​​darbuotojų pirko vertingą informaciją. Žvalgybos pareigūnas pažymėjo, kad duomenis apie tesės pažeidimus jis gavo iš nuosavo šaltinio ir jie reikalavo patikrinimo. Kada būtent įvyko šis epizodas, žvalgybos pareigūnas nenurodė.

Veteranas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla. Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad specialiosios tarnybos dažniau užkerta kelią teroristų veiklai.

Tegai:
šnipinėjimas, žvalgyba, Rusija
COVID-19 testas

Infekcinių ligų specialistas papasakojo, ar COVID-19 persirgę asmenys gali užkrėsti kitus

(atnaujinta 07:46 2021.03.07)
Pasak eksperto, kai kurie asmenys, po klinikinio pasveikimo, kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Persirgę COVID-19 liga asmenys dažniausiai negali užkrėsti kitų, tačiau daug kas priklauso nuo padermės patogeniškumo ir imuniteto, sakė RIA Novosti apklausti infekcinių ligų specialistai, pažymint, kad šis klausimas vis dar tiriamas.

"Ligos [COVID-19 — Sputnik] trukmė dažniausiai neviršija dviejų savaičių, tačiau, nepaisant to, pas kai kuriuos žmones, ypač turintys silpną imunitetą, tam tikras virusinis tipas. Tai yra, po klinikinio pasveikimo, jis kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu", — sakė RTDU universiteto Infekcinių ligų katedros docentas Sergejus Voznesenskis.

Jis pridūrė, kad žmonių, kurie ilgą laiką skleidžią koronavirusą, nėra daug.

"Mažos koncentracijos virusas nedažnai sukelia daug atvejų", — pridūrė Voznesenskis.

Savo ruožtu medicinos centro "Leader of Medicine" vyriausiasis gydytojas infekcinių ligų gydytojas Jevgenijus Timakovas teigė, kad išskiriamo viruso kiekis priklauso ir nuo koronavirusą patyrusio asmens užkrečiamumo laipsnio.

"Tai gali būti nepakankama infekcijai ir ji nėra perduodama toliau", — sakė Timakovas.

Timakovas pažymėjo, kad naujų COVID-19 padermių patogeniškumas bus tiriamas toliau, tačiau atsiradę potipiai greičiausiai nesukels masinės infekcijos.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1494)
Dar šia tema
Lietuvoje šiek tiek sumažėjo naujų COVID-19 atvejų skaičius
"Kad išsklaidyti abejones": Grybauskaitė parodė, kaip jai buvo suleistas skiepas
Klaipėdoje duris atvėrė naujas vakcinavimo centras