Megan Markl

Elžbieta II padarė Megan Markl "bevardę"

(atnaujinta 19:34 2021.02.01)
Paaiškėjo, kodėl buvusi aktorė išbraukė savo vardą iš vienintelio sūnaus gimimo liudijimo — oficiali versija buvo paskelbta leidinyje "Hello"

VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Princo Hario žmona Megan Markl išbraukė savo vardą iš sūnaus Arčio gimimo liudijimo: paaiškėjo, kad tai padiktavo pati karalienė Elžbieta II.

Maištingieji hercogai paaiškino, kodėl praėjus mėnesiui po pirmagimio gimimo jie turėjo reikšmingai pakeisti jo dokumentus.

Po kūdikio registracijos 2019 metais Megan vardas buvo ištrintas iš oficialaus pažymėjimo. Vietoj "Rachel Megan, Sasekso hercogienė" liko tik "Sasekso hercogienė". Užsienio žiniasklaida atliko savo tyrimą ir iš rūmų užkulisių sužinojo įdomių detalių.

Kaip praneša "The Sun", yra keletas versijų, kodėl Markl dokumentuose tapo "bevarde".

Pagrindinė ekspertų versija — vadinamasis "reveransas" velionės princesės Dianos atžvilgiu: panašiuose dokumentuose Markl uošvė pasirašė tik titulu.

Mažiau populiari versija — noras skirtis nuo konkurentės Keitės Midlton: vaikų gimimo liudijimuose įrašytas pilnas princo Viljamo žmonos vardas.

Tačiau paaiškėjo, kad yra ir trečioji to, kas vyksta, versija, kurią pasiryžo įgarsinti pati buvusi aktorė.

"Vardo keitimą padiktavo rūmai, tai galima patvirtinti iš vyresnių valdininkų įrašų. Nei Megan, nei Haris nėra prisidėję prie to", — komentare leidiniui "Hello!" pasakė Markl atstovas spaudai.

Panašu, kad dabar visas pasaulis sužinojo dar vieną skandalingo hercogų karališkųjų titulų atsisakymo ir persikėlimo iš Didžiosios Britanijos priežastį.

Tegai:
Megan Markle, Elžbieta II, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos (160)
Dar šia tema
Naujos detalės: kas padeda Megan Markl atsigauti po persileidimo
Megan Markl įrašė Naujųjų metų sveikinimą su mažuoju Arčiu
Megan Markl ir princas Haris pasiūlė karalienei netikėtą sandorį
Paaiškėjo, kada princas Haris ir Megan Markl gali atvykti į Didžiąją Britaniją
Balti dantys

Odontologė įvardijo maisto produktus, dėl kurių pagelsta dantys

(atnaujinta 17:23 2021.03.08)
Sniego baltumo šypsena turi daug priešų: gazuoti gėrimai, juodieji serbentai ir net raudonasis vynas gali ją sunaikinti per trumpą laiką

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Yra daugybė vaistų ir produktų, kurie keičia dantų spalvą, sakė Irina Makejeva, Borovskio Sečenovo universiteto odontologijos instituto direktorė.

Paprastai tai yra maistas, kuriame yra rūgšties ir pigmentų. Tarp sniego baltumo šypsenos priešų pirmiausia yra mėlynės, juodieji serbentai, marinuoti burokėliai, vyšnios, vyšnių sultys, raudonasis vynas. Gazuoti gėrimai, padažai, prieskoniai ir, žinoma, arbata ir kava daro įtaką dantų spalvai.

"Be to, arbata yra daug stipresnė. Taip yra dėl to, kad joje yra ne tik pigmentų ir rūgščių, bet ir taninų", — agentūrai "Moskva" sakė Irina Makejeva.

Odontologai visada atpažįsta arbatos mėgėjus. Tačiau neturėtumėte atsisakyti mėgstamo gėrimo. Gydytoja pataria po kiekvieno arbatos gėrimo praskalauti burną ar ištepti specialiomis putomis, taip pat nepamiršti valytis dantų ryte ir vakare.

Tegai:
šypsena, dantys
Jeep emblema

"Jeep" susimąstė apie pavadinimo keitimą dėl indėnų

(atnaujinta 10:23 2021.03.08)
Apie Čerokių indėnų pretenzijas tapo žinoma vasario pabaigoje, jų nuomone, atėjo laikas, kai ir korporacijos, ir sporto komandos turi nustoti naudoti vietinių Amerikos tautų pavadinimus ir talismanus savo produkcijos pardavimui

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. "Jeep" modeliai susimąstė apie tai, kad pakeistų pavadinimą ir atsisakyti žodžio "Cherokee" vartojimo dėl kritikos iš indėnų pusės, praneša "The Wall Street Journal".

Korporacijos "Stellantis" vadovas Karlosas Tavaresas pasakė, kad įmonė yra pasirengusi žengti tokį žingsnį. Kartu jis patikslino, kad įmonė "yra pasirengusi aptarti šį klausimą su atitinkamais žmonėmis ir be tarpininkų".

Apie Čerokių indėnų pretenzijas tapo žinoma vasario pabaigoje. Genties vadas Čakas Hoskinas jaunesnysis šia proga sakė: "Esu įsitikinęs, kad tai buvo padaryta su geriausiais ketinimais, tačiau mūsų pavadinimo tvirtinimas automobilio šone mūsų niekaip negerbia". Jo nuomone, atėjo laikas, kai ir korporacijos, ir sporto komandos turi nustoti naudoti vietinių Amerikos tautų pavadinimus, jų pavadinimus ir talismanus savo produkcijos pardavimui.

Kalbėdamas su "The Wall Street Journal" Čerokių genties atstovas pranešė, kad dabar "gentis ir "Stellantis" vadovybė vykdo atvirą dialogą ir nusiteikę tęsti diskusijas". Tačiau apie jokius konkrečius sprendimus kol kas nekalbama. "Jeep" žodį "Cherokee" daugelyje modelių pavadinime vartoja nuo aštuntojo dešimtmečio, dabar automobilis yra vienas populiariausių eilutėje.

2020 m. vasarą, "Black Lives Matter" ir masinių protestų įkaščio metu kai kurios sporto komandos keitė savo pavadinimus. Pavyzdžiui, "Vašington Redskins" dėl kaltinimų rasizmu turėjo pakeisti savo pavadinimą ir logotipą. (Redskins iš anglų kalbos — raudonodis — Sputnik). Tas pats įvyko ir su Kanados futbolo lygos "Edmonton Eksimos" klubu, ten iš pavadinimo buvo pašalintas žodis "eskimai".

Tačiau klausimas neapsiribojo tik sporto klubais. 2020 m. rugpjūčio mėnesį vokiečių prekės ženklas "Knorr" po diskusijų apie rasizmą nusprendė pakeisti egzistavusio nuo 1903 metų padažo "Zigeunersauce" ("čigonų padažas") pavadinimą.  Bendrovė pažymėjo, kad sąvoką "čigonų" gali būti neigiamai interpretuojama. Tas pats padažas dabar vadinamas "Paprikasauce Ungarische Art" (vengriškas padažas su paprika).

Tegai:
JAV, indėnai, automobiliai