Megan Markl atsisakė švęsti Elžbietos II gimtadienį

(atnaujinta 23:34 2021.02.02)
Maištingoji hercogienė staiga nusprendė neskristi į Didžiąją Britaniją susitikti su karališkaisiais giminaičiais, net nepaisant "šeimos švenčių parado"

VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Princo Hario žmona Megan Markl dar kartą smarkiai nustebino visus ir atsisakė skristi į Didžiąją Britaniją švęsti Elžbietos II gimtadienį, apie tai papasakojo leidinio "Daily Mail" insaideriai.

Anksčiau pranešta, kad buvusi aktorė ir princas pirmą kartą atskris į Didžiąją Britaniją po persikėlimo į JAV. Sausio pradžioje karalienė pakvietė savo anūką ir jo žmoną į paradą, rengiamą jos gimtadienio proga. Renginys vyks 2021 metų birželį. Be to, pora galėtų pasveikinti ir princą Filipą, kuriam sukaks 100 metų. Švenčių virtinę užbaigs paminklo princesei Dianai atidengimas, kuriame turėtų būti Haris su broliu.

Pasak "Daily Mail" insaiderių, Megan Markl nusprendė nelydėti vyro šventėse ir likti JAV. Taip pasielgti ją paskatino ne tik praktiniai, bet ir asmeniniai buvusios aktorės motyvai.

Ir nors galutinis sprendimas bus priimtas tik išvakarėse ir priklausys nuo situacijos su pasauline pandemija, insaideriai yra linkę manyti, kad išdidžioji Markl mieliau liks namuose, kad neprovokuotų skandalų spaudoje.

Galbūt, hercogienės sprendimui įtakos turėjo istorija su jos sūnaus Arčio gimimo liudijimu, kai karalienė padarė Markl bevardę.

Tegai:
Didžioji Britanija, Elžbieta II, Megan Markle, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos (158)
Dar šia tema
Megan Markl ir princo Hario ateities prognozės nustebino gerbėjus
Megan Markl ir princas Haris yra priversti nutraukti sutartį su "Netflix"
Megan Markl patyrė persileidimą
Megan Markl ir princas Haris pasiūlė karalienei netikėtą sandorį
Paaiškėjo, kada princas Haris ir Megan Markl gali atvykti į Didžiąją Britaniją
Vakcina nuo koronaviruso

Naujos koronaviruso padermės sumažino vakcinų veiksmingumą

(atnaujinta 00:47 2021.03.06)
Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 mutacijas, kilusias iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Vašingtono universiteto medicinos mokyklos Sent Luise mokslininkai įrodė, kad trys naujos greitai plintančios SARS-CoV-2 koronaviruso padermės yra atsparios antikūnams prieš pradinę viruso formą, atsirandantiems skiepijant arba pasveikus nuo COVID-19. Tyrėjų straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Nature Medicine".

Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos, sako mokslininkai. Nors kai kurie žmonės sukuria pakankamai antikūnų, kad būtų apsaugoti nuo šių atmainų, susilpnėjęs imunitetas yra rizikos faktorius vyresnio amžiaus žmonėms.

Vakcinos nukreiptos į koronaviruso S-baltymą, kuris užtikrina viruso gebėjimą prisitvirtinti prie ląstelių ir į jas patekti. Beveik metus pandemijos metu koronaviruso mutacijos nepaveikė šios molekulės, tačiau naujose padermėse buvo rasta reikšmingų pokyčių, kurie galėjo sumažinti vaistų ir vakcinų, atpažįstančių S baltymą, veiksmingumą.

Tyrėjai ištyrė antikūnų kiekį žmonių, kurie pasveiko po SARS-CoV-2 infekcijos ar buvo paskiepyti Pfizer vakcina, kraujyje. Jie taip pat ištyrė antikūnus pelių, žiurkėnų ir beždžionių, vakcinuotų eksperimentine COVID-19 vakcina, sukurta Vašingtono universiteto medicinos mokykloje, kraujyje. Paaiškėjo, kad įprasto antikūnų lygio pakako neutralizuoti padermę iš JK, tačiau kitoms dviem koronaviruso mutacijoms reikėjo 3,5–10 kartų daugiau antikūnų.

Nors mokslininkai negali pasakyti, kaip naujos galimybės paveiks pandemiją, mokslininkai tikisi, kad vakcinos nepraras efektyvumo ir koronavirusas nesukels atsparumo vaistams.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Smėlis

Pasauliui prognozuojamas vienos svarbiausių prekių trūkumas

(atnaujinta 00:43 2021.03.06)
Anksčiau pranešta, kad pasaulines prekybos įmones ištiko transporto krizė, nes trūko gabenamų konteinerių

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Pasaulyje baigiasi viena svarbiausių prekių — smėlis. Tai laikoma paklausiausiu ištekliu po vandens, rašo CNBC.

Smėlis yra pagrindinė medžiaga, naudojama tiesiant kelius, tiltus, taip pat gaminant stiklą, silicio drožles ir kt. Ekspertai prognozuoja, kad pasaulis jau susiduria su deficitu, kuris bus vienas didžiausių XXI amžiaus iššūkių.

"Mes niekada negalvojome, kad mums pritrūks smėlio, bet kai kuriose vietose tai jau vyksta", — sakė JT klimato mokslininkas Paskalis Peducis (Pascal Peduzzi). Norint pagaminti toną cemento, reikia 10 tonų smėlio. Tai reiškia, kad vien statyboms per metus sunaudojama nuo 40 iki 50 milijardų tonų smėlio.

Per pastaruosius du dešimtmečius trigubai padidėjęs jo naudojimo greitis gerokai viršija natūralų papildymo mechanizmą. Smėlis "suvokiamas kaip pigus, prieinamas ir nesibaigiantis produktas, tačiau taip nėra", sako ekspertai. Gyventojų skaičiaus augimas ir urbanizacija gali dar labiau padidinti šio produkto paklausą.

Anksčiau buvo pranešta, kad pasaulines prekybos įmones ištiko transporto krizė, nes trūko gabenamų konteinerių. Siuntimo išlaidos pastaruoju metu padidėjo 300 proc. Ekspertai tai sieja su netolygiu pasaulio ekonomikos atsigavimu koronaviruso pandemijos metu.

Tegai:
ekonomika