Branduolinis sprogimas

JAV pareikšta apie branduolinio karo su Rusija galimybę

(atnaujinta 09:24 2021.02.03)
Straipsnyje sakoma, kad po TSRS žlugimo Pentagonui neteko svarstyti tiesioginės karinės konfrontacijos su atomine valstybe galimybės, tačiau dabar padėtis pasikeitė

VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. JAV strateginės vadovybės vadovas admirolas Čarlzas Ričardas (Charles Richard) pareiškė apie branduolinio karo su Rusija ar Kinija galimybę. Apie tai jis parašė straipsnyje oficialiam JAV karinio jūrų laivyno instituto leidiniui.

Ričardas pažymi, kad nuo TSRS žlugimo laikų Pentagonui neteko svarstyti tiesioginės karinės konfrontacijos su atomine valstybe galimybės, tačiau dabar padėtis pasikeitė.

"Yra reali tikimybė, kad regioninė krizė su Rusija ar Kinija gali greitai peraugti į konfliktą su branduolinių ginklų panaudojimu, jei, jų nuomone, pralaimėjimo naudojant įprastus ginklus atveju iškiltų grėsmė politinei sistemai ar valstybei", — pareiškė Ričardas.

Pasak admirolo, klaidinga atmesti galimybę, kad Vašingtono priešininkai panaudos branduolinius ginklus.

Ričardo manymu, kol JAV Gynybos departamentas sutelkia dėmesį į kovą su terorizmu, Rusija ir Kinija neva pradėjo vykdyti agresyvią politiką, mesdamos iššūkį tarptautinėms normoms jėgos būdais, nematytais nuo Šaltojo karo įkarščio laikų. Tokie veiksmai, pasak Amerikos admirolo, neturėtų likti be atsako iš Vašingtono pusės.

"Turime aktyviai konkuruoti, kad sutramdytume jų agresiją; pasiduodami jų iniciatyvoms rizikuojame sustiprinti jų įsitikinimus, kad JAV nenori ar negali atsakyti, o tai gali dar labiau juos pakurstyti", — rašo Ričardas.

Be to, jis atkreipė dėmesį į "blaivinantį" Kinijos ir Rusijos strateginių galimybių augimą. Visų pirma Ričardas išsamiai aprašė Rusijos branduolinių pajėgų modernizavimą ir naujų ginklų kūrimą, kurį vykdė Maskva.

Pareiškimai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai girdimi iš Vakarų politikų lūpų, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos. Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos iš NATO šalių.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti, o tiesiog naudojasi pretekstu dislokuoti kuo daugiau technikos ir batalionų netoli Rusijos sienų. Be to, Rusija ne kartą paneigė kaltinimus dėl bandymų paveikti rinkimus skirtingose ​​šalyse, o Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas juos pavadino "visiškai nepagrįstais".

Be to, pastaruoju metu Amerikos politikai vis dažniau pareiškia apie Kaliningrado "užgrobimą". Leidinys "Overt Defense", remdamasis Amerikos karinio jūrų laivybos analitinio centro duomenimis, parašė, kad Šiaurės Atlanto aljanso prevencinio smūgio Kaliningrado srityje scenarijus apima raketų sistemų "Iskander" sunaikinimą, Baltijsko blokadą, sistemų S-400 sunaikinimą. kariuomenės likvidavimą. Puolime turėtų dalyvauti 30 tūkstančių Lenkijos karių.

Kaliningrado srityje buvo pareikšta, kad tokių scenarijų negalima vadinti kitaip, kaip "fantazijomis". Srities vyriausybės spaudos tarnyba patarė Vakarų partneriams ne kurti invazijos planus, o pagalvoti apie turistinių maršrutų į regioną sukūrimą, nes jis turi didžiulį turizmo potencialą.

Tegai:
branduolinis karas, branduolinis ginklas, Rusija, JAV
Šulinys

Pensininkė įkrito į 16 metrų gylio šulinį ir išgyveno

(atnaujinta 19:08 2021.02.27)
Kaimynas pasidarė virvines kopėčias ir nusileido į šulinį, kad palaikytų moterį virš vandens, kol atvyks gelbėtojai

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Gelbėtojai Amerikos mieste Silvertone, Oregone, išgelbėjo pensininkę, įkritusią į 16 metrų šulinį, praneša "The Oregonian".

Vasario 18 dienos rytą 80 metų moteris įkrito pro medinį šulinį dengusį dangtį. Ji įkrito į 16 metrų gylį, iš dalies paniro į vandenį, tačiau išgyveno.

Kaimynas pasidarė virvines kopėčias ir nusileido į šulinį, kad palaikytų moterį virš vandens, kol atvyks gelbėtojai.

Gelbėtojai nukentėjusiąją ištraukė iš šulinio. Ji buvo sąmoninga, tačiau patyrė traumų ir hipotermiją. Sunkios būklės paguldyta į ligoninę.

Anksčiau pranešta, kad ketverių metų berniukas JAV Teksaso valstijoje įkrito į 13 metrų gylio šulinį ir ten praleido kelias valandas, kol gelbėtojai jį surado.

Tegai:
Šulinys
Alkoholis stiklinėse

Didžiosios Britanijos mokslininkai nustatė daugiausia "geriančias" profesijas

(atnaujinta 11:07 2021.02.27)
Liverpulio universiteto mokslininkai išanalizavo didžiausio ilgalaikio tyrimo "UK Biobank" dalyvių duomenis, tyrinėdami paveldimumo ir aplinkos įtaką tam tikrų ligų vystymuisi

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. JK atlikto tyrimo metu didžiausias alkoholio vartojimo lygis buvo tarp vyrų, dirbančių statybos ir gamybos pramonėje, ir tarp moterų lyderių. Straipsnis paskelbtas BMC Public Health žurnale.

Liverpulio universiteto mokslininkai išanalizavo didžiausio ilgalaikio tyrimo "UK Biobank" dalyvių duomenis, tyrinėdami paveldimumo ir aplinkos įtaką tam tikrų ligų vystymuisi. Norėdami įvertinti profesijos ir alkoholio vartojimo ryšį, autoriai išanalizavo daugiau nei šimto tūkstančių žmonių nuo 40 iki 69 metų duomenis, įtrauktus į JK "Biobank" duomenų bazę 2006–2010 metais.

Anketoje dalyviai pranešė apie savo savaitinį alkoholio vartojimą ir profesinę veiklą. Į tyrimus buvo įtraukti vyrai ir moterys, kurie per savaitę išgeria daugiau nei 35 ir 50 alkoholio vienetų. Vienetas — 10 mililitrų arba 8 gramai gryno alkoholio. Pavyzdžiui, taurėje vyno ar bokale alaus yra nuo vieno iki trijų alkoholio vienetų.

Tarp vyrų mokslininkai pastebėjo didžiausią alkoholio vartojimo lygį tarp statybų ir pramonės specialybių darbuotojų, taip pat tarp valytojų, o mažiausią — tarp dvasininkų, gydytojų, fizikų, geologų ir meteorologų.

Tarp moterų daugiausia girtaujančių buvo aukščiausio ir vidurinio lygio vadovės, o mažiausiai nuo alkoholio vartojimo priklausė mokyklos mokytojos, gydytojos ir mokslininkės.

Tyrėjai pažymi, kad jų tyrimai atskleidžia tik polinkio išgerti ir profesijos ryšį, neieškant priežasties ir pasekmės, todėl negalima sakyti, kad, pavyzdžiui, darbas statybose ar gamyboje prisideda prie priklausomybės nuo alkoholio vystymosi.

"Pernelyg didelis alkoholio vartojimas padidina fizinės ir psichinės žalos riziką, ir suprasdami, kurios profesijos yra susijusios su piktnaudžiavimu alkoholiu, galime geriau planuoti intervencijas", — sakė tyrimo vadovas Andrew Thompson'as iš "Wolfson" individualizuotos medicinos centro pranešime spaudai.

Rezultatai rodo, kad nustatant rizikos grupes, be veiklos rūšies, reikėtų atsižvelgti ir į lytį.

"Pastebėti vyrų ir moterų skirtumai tarp profesijos ir alkoholio vartojimo gali parodyti, kaip darbo aplinka, taip pat lytis ir kiti sudėtingi veiksniai daro įtaką polinkiui į alkoholį", — sako Thompson'as. 

Pasak tyrėjų, jų išvados padeda nustatyti, kurie darbai ir platesnis užimtumo sektorius gali būti naudingiausi alkoholio prevencijos programoms.

Tegai:
profesija, Didžioji Britanija