Koronaviruso testai

PSO komanda Uhane neatmetė koronaviruso nutekėjimo laboratorijos versijos

(atnaujinta 20:28 2021.02.03)
Pasaulio sveikatos organizacijos vardu dirbantys ekspertai baigė vizitą didelėje virusų tyrimų laboratorijoje Kinijos mieste, prieš metus tapusiame koronaviruso protrūkio epicentru

VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Pasaulio ekspertų komanda, tyrinėjanti COVID-19 kilmę Uhane (Kinija), neatmetė viruso nutekėjimo iš laboratorijos galimybės, praneša "Mirror".

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vardu dirbantys ekspertai baigė vizitą didelėje virusų tyrimų laboratorijoje Kinijos mieste, prieš metus tapusiame koronaviruso protrūkio epicentru. Mokslininkų komanda praleido beveik keturias valandas gerai saugomame Uhano virusologijos institute ir bandė išsiaiškinti, kaip pirmasis asmuo užsikrėtė liga, kuri iki šiol visame pasaulyje nužudė daugiau nei 2,2 milijono žmonių.

Britų mokslininkas daktaras Piteris Dašakas (Dr. Peter Daszak) teigė, kad tyrėjai gauna duomenų, "kurių dar niekas nematė". Jis taip pat pabrėžė, kad viskas "tikrai nukrito nuo žemės". Nepaisant to, kad Uhano laboratorija paneigė tvirtinimus, jog 2019 m. pabaigoje protrūkį sukėlė vidinis viruso nutekėjimas, savo pirmame interviu po atvykimo į šalį dr. Dašakas teigė, kad tokia teorija nebuvo atmesta.

"Jei yra duomenų, kurie rodo hipotezę, mes vadovausimės duomenimis, įrodymais, prie kurių jie mus veda. Jei jie mus nuveš į jūros gėrybių rinką, mes seksime. Jei mus nuveš į laukinių gyvūnų fermą ar paukščių turgų, mes eisime ten. Jei mus nuveš į laboratoriją, mes eisime ten. Viskas yra apsvarstyta, o mes liekame nešališki", — sakė mokslininkas.

Kinija kaltinama slėpusi protrūkį, bandžiusi nutildyti gydytojus, kurie bandė kelti pavojaus signalą, ir pavėluotai informavusi pasaulį apie tai, kas nutiko. KLR taip pat buvo kaltinama trukdžius atlikti išorinį viruso kilmės tyrimą. Pekinas šiuos kaltinimus neigia.

Uhano laboratorija buvo pradėta statyti 2003 metais prasidėjus sunkiam ūmiam respiraciniam sindromui, vadinamam SARS.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Kinija, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1503)
Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Sputnik V" kūrėjai pareikalavo EVA atsiprašyti žodžius apie vakciną

Vakcinos "Sputnik V" kūrėjai pareikalavo, kad Europos vaistų agentūros pirmininkė Krista Virtumer-Hohe atsiprašytų už savo poziciją dėl preparato patvirtinimo prieš reguliavimo institucijos sprendimą

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Rusijos vakcinos "Sputnik V" kūrėjai pareikalavo atsiprašymo iš Europos vaistų agentūros (EMA) pirmininkės Kristos Virtumer-Hohe, kuri palygino skubaus preparato patvirtinimo Austrijoje perspektyvą su "rusiška rulete".

Virtumer-Hohe, kuri taip pat atstovauja Austrijos sveikatos agentūrai, anksčiau pasakė tokius žodžius ORF televizijos kanalo eteryje, nurodydama, kad trūksta duomenų apie skiepijimą.

"Mes reikalaujame viešo Kristos Virtumer-Hohe iš EMA atsiprašymo už jos neigiamus komentarus apie ES valstybes, tiesiogiai pritariančias "Sputnik V". Jos komentarai kelia rimtų klausimų dėl galimo politinio kišimosi į dabartinį EMA peržiūros procesą", — rašoma Rusijos vakcinos atstovybės "Twitter" paskelbtame pranešime.

Pareiškimo autoriai pabrėžė, kad Europos reguliuotojas taip nekalbėjo apie jokius kitus preparatus. Agentūra, kaip pažymėjo Rusijos vakcinos kūrėjai, neturi teisės sumenkinti tų 46 šalių, kurios patvirtino "Sputnik V", reguliuotojų patikimumo.

Krista Virtumer-Hohe interviu ORF buvo paklausta apie Austrijos perspektyvas patvirtinti Rusijos vakciną, kol bus priimtas visos Europos reguliavimo institucijos sprendimas. "Tai panašu į savotišką rusišką ruletę", — sakė ji.

Europos vaistų agentūra anksčiau pradėjo nuolatinę Rusijos Gamalėjaus centros ir Rusijos tiesioginių investicijų fondo dukurtos vakcinos nuo COVID-19 registracijos dokumentacijos peržiūrą.

EMA kovo 4 dieną paskelbė "Sputnik V" patikrinimo pradžią. Reguliatorius patikrins vakcinos veiksmingumą ir saugumą. Tuo pat metu preparato vartojimą jau patvirtino dvi Europos valstybės — Vengrija ir Slovakija. "Sputnik V" yra registruotas daugiau nei 40 šalių.

Sveikatos apsaugos ministerija "Sputnik V" užregistravo 2020 metų rugpjūtį. Šis vaistas tapo pirmąja oficialiai patvirtinta vakcina nuo SARS-CoV-2 koronaviruso. Jis sukurtas ant ištirtos ir patvirtintos žmogaus adenovirusinių vektorių platformos.

Kūrėjai moksliniame žurnale "Lancet" paskelbė trečiojo klinikinių tyrimų "Sputnik V" etapo rezultatus, patvirtinančius vakcinos efektyvumą. Preparato kūrėjai parodė, kad jis suteikia visišką apsaugą nuo sunkių COVID-19 ligos atvejų.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, ES, Rusija, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Vakcinacija emocijose: kaip žmonės reaguoja į skiepus prieš COVID-19
"Bloomberg" pranašauja, kad ES praras 100 milijardų eurų dėl "vangaus" vakcinacijos tempo
Perspektyviausios Rusijos vakcinos nuo COVID-19
Balti dantys

Odontologė įvardijo maisto produktus, dėl kurių pagelsta dantys

(atnaujinta 17:23 2021.03.08)
Sniego baltumo šypsena turi daug priešų: gazuoti gėrimai, juodieji serbentai ir net raudonasis vynas gali ją sunaikinti per trumpą laiką

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Yra daugybė vaistų ir produktų, kurie keičia dantų spalvą, sakė Irina Makejeva, Borovskio Sečenovo universiteto odontologijos instituto direktorė.

Paprastai tai yra maistas, kuriame yra rūgšties ir pigmentų. Tarp sniego baltumo šypsenos priešų pirmiausia yra mėlynės, juodieji serbentai, marinuoti burokėliai, vyšnios, vyšnių sultys, raudonasis vynas. Gazuoti gėrimai, padažai, prieskoniai ir, žinoma, arbata ir kava daro įtaką dantų spalvai.

"Be to, arbata yra daug stipresnė. Taip yra dėl to, kad joje yra ne tik pigmentų ir rūgščių, bet ir taninų", — agentūrai "Moskva" sakė Irina Makejeva.

Odontologai visada atpažįsta arbatos mėgėjus. Tačiau neturėtumėte atsisakyti mėgstamo gėrimo. Gydytoja pataria po kiekvieno arbatos gėrimo praskalauti burną ar ištepti specialiomis putomis, taip pat nepamiršti valytis dantų ryte ir vakare.

Tegai:
šypsena, dantys